Traja síce skúsení, no zato mierne nešikovní noční strážnici, zaúčajú mladého nováčika počas jeho prvej služby. Keď sa do jedného zo skladov dostáva nečakaná zásielka, všedné povinnosti a rutina sa rázom menia v nočnú moru. Po invázii upírov im tak neostáva nič iné, ako spojiť svoje sily s nebojácnou novinárkou miestnych bulvárnych novín, ktorá ako jedna z mála prežila. Napriek tomu, že je pre túto špecifickú bandu prvoradou úlohou záchrana života, už čoskoro si uvedomia, že ich čaká omnoho náročnejšie poslanie, ako len dostať sa do bezpečia. (*CARNIFEX*)

Forsberg11

To, že sú osemdesiatky opäť v móde je už každému absolútne jasné. Pri tomto filme si tvorcovia zase poriadne uleteli a vytvorili v podstate paródiu na upírsko-zombie horory. Klasická hlasná elektronická hudba, naivné postavy, veľa hororového klišé. Ale aj prekvapujúco trefné a vtipné hlášky, dobrá akcia a stráviteľná stopáž. V porovnaní s ostatnými brakmi je to aspoň priemer, ktorý sa dá bez ujmy dopozerať. 45 %!! ()

Morholt

Klaun je celkem povedený, herci ušli a párkrát jsem se usmál, takže tak do půlky jsem si říkal, že je to takové průměrné nic proti ničemu, ale pak už mi to neustálé pobíhání a ječení začalo lézt na nervy. Notabene se zompíry si maskéři zrovna práci nedali a nějaké výživnější gore mi také chybělo, byť těch tekutin tady cákalo dost. Jednou se na to podívat asi i dá, ale je to spíš taková znouzectnost. 40% ()

Marceloo

Mesto Baltimore zasiahne správa o tom, že populárny klaun po návrate z Rumunska zomrel. Jeho mŕtvola sa dostane do skladu, ktorého bezpečnosť majú na starosť absolútne neschopní strážnici. Väčšinu času v práci trávia sledovaním ženských kolegýň na kamerách alebo hraním kariet, ale keď telo klauna náhle zmizne, dostanú konečne príležitosť ukázať, čo sa v nich skrýva. - Takéto niečo si predstavujem pod pojmom neškodná zábava. Tvorcovia nič neriešia, spracúvajú hororovú tému úplne po svojom a dobre sa na to pozerá. Postavy sú sympatické, úsmevne nešikovné, a aj keď herci nie sú špičkoví, zahrali najlepšie, ako sa dalo. Keby sa tvorcovia ešte viac pohrali s klasickými hororovými klišé, mohol z toho byť novodobý kult, ale beztak to je podarene napísané. Počas týchto dlhých zimných večerov sa tomu tých necelých 74 minút podla mňa oplatí venovať. + herec z From Dusk Till Dawn: The Series, Unnatural a February + herečka z Sharknado 2: The Second One a The Black Room ()

Karamanlis

Oddychová taškarica v štýle The Return of the Living Dead a jej nasledovníkov. Na rozdiel od spomínaného O'Bannonovho kultového majsterštyku ma však The Night Watchmen bavili občas viac a občas už menej. Asi je múdrejšie nechať príbeh pozvoľna gradovať s tým, že to najlepšie má prísť na záver a nie sa pokúšať servírovať v minútových intervaloch za každú cenu vtipné skeče či chlapácke "motherfuckingové" hlášky, ktoré napokon nemajú plánovaný humorný efekt. ()

darkrobyk

-Pojďme zabít pár mrtvol!- Rozverná ptákovina, která pobaví, pokud ji vezmete s nadhledem. Populární klaun Blimpo zemře i se svými společníky na turné v Rumunsku. Zemi, co dala světu hraběte Draculu. Jejich ostatky se vracejí do vlasti, a co čert nechtěl, rakev s Blimpem se omylem ocitne ve skladišti zcela jiné budovy. Zdejší strážci jsou samozřejmě banda mamlasů s vylhanými životopisy a k tomu právě dostali nováčka, co je snad ještě troubovitější. No a pak je to jak v zombie filmech. Osazenstvo budovy se navzájem infikuje, to samé se ale děje i ve městě. Noc plná křiku, krve a umírání a znovuzrození a ....a tak. Většina filmu je postavena na neustálém vzájemném pronásledování, kdy krev stříká až do stropu - rozkošný je nekonečný krvetrysk z hlavy upíra, co je nutné zacpat palcem - k ruce přijdou palné zbraně, kůly (ale pozor, fungují jen dřevěné, nikoliv plastové), dech po česnekovém karbanátku a sluneční paprsky. Jenže východ slunce je daleko, tudíž ne všichni se ho dožijí...jestli vůbec. A rozhodně nějaká záchrana města je jim u zadku, páč každý myslí jen na to, jak přežít.... A jak poznáte, že to má upír opravdu za sebou? Prostě si dlouze říhne. Občas je to hodně blbé, takže jen pro oddech a pro ty, co bláznivé levné ptákoviny rádi. 2,5* ()