poster

„Marečku, podejte mi pero!“

 • anglický

  Marecek, Pass Me the Pen!

Komedie

Československo, 1976, 93 min

Kamera:

Jiří Macák

Hrají:

Jiří Sovák, Václav Lohniský, Iva Janžurová, Míla Myslíková, Josef Kemr, Ladislav Smoljak, František Kovářík, Josef Abrhám, Jiří Schmitzer, Taťjana Medvecká, Zdeněk Svěrák, Jan Skopeček, Milena Dvorská, Marie Motlová, Jaroslava Obermaierová, František Filipovský, Jiří Hálek, Petr Nárožný, Vladimír Hrabánek, Jiří Lír, Libuše Švormová, Vladimír Hrubý, Václav Trégl, Oldřich Velen, Darja Hajská, Roman Čada, Markéta Čaňková, Petr Brukner, Jaroslav Weigel, Zdeněk Srstka, Pavel Vondruška, Václav Kotva, Tomáš Holý, Jaroslav Vozáb, Eduard Pavlíček, Mojmír Drahota, Gabriela Osvaldová, Milan Bouška, Jan Dvořák, Lydie Havláková, Daniela Kopecká, Jiří Kosek, Miluše Pěnkavová, Leoš Slavkovský, David Smoljak, Martin Učík, Marcel Vašinka, Vlasta Žehrová, Karel Fiala, Václav David, Jiří Flíček, Marie Petrová, Naděžda Slavkovská, Eva Strychová, Václav Špidla, Miloš Švarc, Jaromír Vogel, František Zeman, Soňa Vlčková, Otto Hudrlík, Viktor Rindler, Libuše Štědrá, Olga Michálková, Milada Kadeřábková, Erich Fichtner, Květuše Zemanová, Jiřina Bílá, Josef Střecha, Karel Bodnár, Miloš Větvička, Miroslav Vrba, Martin Mahdal
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AlistairMir
  *****

  Jedna z úplně nejlepších českých komedií a to prosím pěkně bez diskuzí. Smál jsem se skoro celou dobu, scének, které by si zasloužily status kultovní, je tu několik no a hlášky neuvěřitelného Hujera jako : UŽ JE ČAS nebo jeho švestičky ze zahrádky to prostě nemá chybu. Ale co mě do kolen dostane vždy je : HUJER METELESKUM BLESKUM. A ta třída : Sovák a jeho brouk hovnivál, Kemr a jeho školní řád, Hujer (co dodat) , Smoljak se Svěrákem a jejich věčné podávání školních pomůcek, Janžurka a její balící techniky atd. atd. atd. Češtinář je nejlepší postava učitele co jsem kdy viděl těsně následovaná mistrem Filipovským !! DOKONALOST... PS : Hliník je stále nepřítomen a Nárožný vyběhnuvší ze sauny to už bylo moc :-D(16.8.2014)

 • Tosim
  *****

  Jednoduchý a geniální nápad mistrů Smoljaka a Svěráka. Skoro dědečkové zasednou do školních škamen = pak je na mnoho legendárních scén, tvořících vlastně celý film, jistojistě zaděláno. Inteligentní legrace o dělnících v době normalizace, která snímkem ani na maličkou chviličku neprostupuje. -VY NEKOUŘÍTE? -NE...JÁ KDYŽ KOUŘÍM, TAK ZVRACÍM...(15.4.2003)

 • anais
  *****

  Jedna z nejlepších komedií. Co slovo, to hláška. Co herec, to skvělý herec. Proč se dnes netočí filmy, kde by hráli starší, ale skvělí herci? Proč už se netočí inteligentní komedie pro lidi každého věku, ale jen teenagerovské pitomoosti? Ale nic, tenhle film je z doby, kdy to čeští (českoslovenští) filmaři ještě s komedií uměli. Dnes můžeme jen závidět.(11.9.2006)

 • fleker
  ****

  nojo, klasika....kdo by neznal stále nepřítomného hliníka a věčně se hlásícího plhu, který dychtil po vědění.....musím se přiznat, že já patřil k těm, co se hlásili jen v kritickejch situacích,,,ty byly celkem dvě,,,,,jedna, když na mě přišlo náhle kakání a druhá, když sem si zapoměl bačkůrky,,,vlastně, eště byla třetí,,,pomoc příteli v nouzi...stalo se to v okamžiku kdy do třídy vlítnul ředitel na nečekanou inspekci,,,byl to typ člověka, kterej očekával oboustranou aktivitu, a protože s učitelem smě měli fér dohodu, že ho necháme 45 minut prospat a von nás nechá vzadu tiše mastit texas holdem, koukal z toho teď docela průser,,,hlavně bylo jasný že nestačí jenom projevit zájem, ale je potřeba taky něco mlhavě tušit..... naštěstí členové poker teamu zachovali chladnou hlavu a vymysleli plán....o pár vteřin později přistála mistrovi na brejlích papírová kulička s návodem..................pravá - vím...levá - nevím, nevyvolávat!... za chvíli profesor vyslovil svou první otázku ke třídě a zvedl se celý prales rukou.....je pravda že většina byla levejch, ale prává se vždycky aspoň jedna našla....a bluff zase jendou slavil úspěch.....to byly ony tři situace, ve kterých sem exceloval, ale jinak jak říkám, ruce v kapsách.... a stejně tak jeden můj kolega, který se naopak zase styděl za to, že "ví"...jednou, v červnu, zrovna den po tom, co si nechal u kadeřníka umotat svůj letní sestřih, mu naše postarší, mírně prošedivělá s mastnou pletí, profesorka pres dějiny, právě během probírání nacismu vyčinila slovy: "tak když znáš odpověď, jene, tak proč se nepřihlásíš, proč proboha nezvedneš ruku když to víš?"...a jenda si přejel hranou ruky svojí holou lebku a povídá: " na to ale máte sakra řídkýho kníra, abych kůli vám zvedal ruku"...(28.3.2009)

 • prkalil
  *****

  "Tak vás srdečně, přátelé, vítám u nás v závodě - Tohle je náš soudruh náměstek Kalivoda - Já se jmenuju Kroupa a jsem tady mistrem - Hujer, jděte si po svejch" - právě jsem se z novin ze sloupku překladatele Jana Mattuše dověděla, že poslední z těch čtyř vět je ve filmu opatřena překladem pseudorumunským, ale ty první tři jsou přeloženy do rumunštiny skutečné - to jsem nevěděla - teď už to ale vím - a vy to víte taky.(15.9.2011)

 • - Jiřímu Sovákovi (Kroupa) se scénář velmi líbil a podle jeho názoru byl zcela mimořádný. Nemusel si v něm nic dotvářet, vše mu připadalo dokonalé. (Pierre)

 • - Ve třídě místo portrétu prezidenta visí Jan Amos Komenský, a to proto, že stranické vedení usoudilo, že by utrpěla důstojnost nejvyšího soudruha, kdyby se v jeho přítomnosti diváci smáli. (cariada)

 • - Scény z modernizované továrny se točily v pražských skladech ČKD, v nich byly instalovány ony dvojsměrné dopravníky. (Robbi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace