Tar

silentname

A máme tu nový rok 2021 a spolu s ním urobím tradičné otvorenie filmového roka. Ako inak, než hororom? Každý nový rok musí začať hororom. A tento rok som si vybral film "Tar". Neviem ani čo som reálne od tohto počinu čakal, no ak vám mám dať odporúčanie, tak film nepozerajte. Neviem či by som ho označil ako katastrofálnym, no rozhodne je to zlý film plný mizerných efektov, nezaujímavých postáv a maximálne tuctového príbehu, ktorý mohol ponúknuť oveľa oveľa viac. Myslím si, že potenciál tu celkom je. Máme tu celkom originálne monstrum, ktorému bola dokonca aj vytvorená história a nejaká mytológia, no potom je to dokopy len chodenie po tmavej budove a buď čakanie na monstrum alebo chodenie po chodbách. A postavy vo filme nie sú dostatočne zaujímavé na to, aby som povedal, že to stojí za to. Máme predstavu o tom, kto prežije a rovnako aj o tom, kto umrie. Ja som to odhadol absolútne 100%-tne. Plus niekedy sú tu vyslovene scénky, ktoré absolútne nefungujú. A stačilo len nerobiť blbosti. Ako napríklad keď všetci hovoria, že musíme ísť, tak niekto musí trvať na tom, že sa musí dodržať dohoda, čoho výsledkom bude, že budeme mať ďalšie 2 mŕtvoly. Super. Osobne film neodporúčam na pozeranie. Myslím si, že vonku je veľké množstvo lepších filmov, ktoré vám skôr prinesú dobrý hororový zážitok. Toto ale nie. Hodnotenie: D+ ()