Komedie hodně pro děti, která se na začátku sice až moc utápí v cirkusových číslech, ovšem ze všech komedií, kde vystupují zvířata a cirkus ("Dva lidi v ZOO", "Cirkus v cirkuse" apod.) je suverénním vítězem. A od té doby, co se děj přesune do školy, je o zábavu postaráno. Hadrabo, proč se pořád svlékáte? :-) 70%.(1.1.2006)

Co si budeme nalhávat. Nebýt vynikajícího uklízení chodby, potažmo všech scének se školníkem, byl by to stěží průměrný film. A i s nimi se stěží vyškrabal na tři hvězdičky. Šest medvědů s Cibulkou není klasická komedie. Tou je jen necelou hodinu a zbytek času vyplnily dlouhé, mlčenlivé scény s akrobatickými kousky. Tyto pasáže jsou určitě zajímavé pro děti, bohužel zpomalují tempo vyprávění a ředí atmosféru. Naroubovat konverzační veselohru na grotesku se Oldřichu Lipskému moc nepovedlo.(12.1.2017)

Československý komediální film o výměně cvičených cirkusových medvědů a o propuštěném cirkusovém klaunovi Cibulkovi. Po úvodní nevýrazné cirkusové části se děj příběhu přestěhuje do školní budovy, kde se kreativní Cibulka vydává za kuchařku, školníka a uklízečku a v jejímž kabinetu také ukrývá cvičené šelmy i svého cvičeného šimpanze Toníčka. Výkon hlavní postavy L. Lipského se zejména ve dvojroli se školníkem Hadrabou dá označit jako nadprůměrně zábavný. V neprůchodné hlavní školní chodbě a v kanceláři ředitele se také odehrává nevídané pásmo groteskních situací, jejímž vrcholem jsou dialogy mezi direktivním ředitelem školy J. Sovákem, školním inspektorem F. Filipovským s notýskem a konkurenčními řediteli cirkusů J. Libíčkem a M. Kopeckým. Velmi zábavné taky shledávám pátrání Kopeckého poskoka Z. Srstky v Cibulkově bytě po ukrytých medvědích kůžích. Dětské role nesympatických a ukřičených žáků tentokrát spíše kazily dojem z jinak povedené komedie. Příliš mnoho prostoru dostaly záběry se cvičenými zvířaty a jiné akrobatické kousky. V malých rolích se objevili V. Kotva jakožto nesmělý učitel přírodopisu, D. Hajská jako školní uklízečka či Cibulkova bytná M. Rosůlková. Přestože nejsem velký příznivec cirkusových představení a obzvláště klaunů, komedie O. Lipského ve své střední pětihvězdičkové ´školní´ části vše bohatě vynahradila.(29.12.2017)

Mňam, mňam. U takových filmů jsem měl nádherný pocit první republiky, dále dnů, kdy chodil do školy můj otec a respekt k učitelům, který již není tolik vidět. Pac a pusu kluci medvědi, ať už živí ve sklepě, nebo vycpaní v kabinetě. Všichni se na to podívejte, zasmějte se, pobavte se a skvěle to zhodnoťte jako já, neboť nemohu jinak.(11.10.2008)

No musím říct, že začátek filmu a stejně tak jako i jeho úplný závěr je poněkud slabší, ale to všechno zde vynahradí opravdu skvělá střední pasáž filmu. To je část, odehrávající se ve škole, kde Lipský, Sovák, Kopecký, Libíček a Filipovský vytvoří takovou řadu šílených událostí, že tím zcela zastíní ostatní (a nepochybně horší) části tohoto snimku. Takže jim zato dávám **** , protože se opravdu jen málokdy dokážu něčemu takhle zasmát.(5.7.2010)

• - Šimpanzy mali plienku, aby nepočúrali kostýmy, keď sa im niečo nepáčilo. (Raccoon.city)

• - Původní scénář k filmu napsal spisovatel František Kožík. Protože se ale řežisérovi příliš nezamlouval, nechal ho přepracovat Milošem Macourkem. Z původní verze nebylo zachováno téměř nic. (rakovnik)

• - Drezůru medvědů zajišťoval Ferdinand Berousek a jeho synové. Právě drezůra medvědů je specialitou rodiny Berousků. V roce 1981 získali nejvyšší vyznamenání za "Super show s medvědy" za vystoupení v Tokiu. (Snorlax)