Reklama

Reklama

Obsahy(1)

"Knedlíky! Medvěd vaří ve škole knedlíky?"
Cirkusový klaun Cibulka, který slaví úspěchy se svým číslem s ochočenými medvědy, dostal výpověď z cirkusu. Medvědy totiž ředitel cirkusu vyměnil za cvičené vepře. Cibulka tedy na popud dětí nastupuje v ženském převleku jako kuchařka do školní jídelny. Problémy nastanou v okamžiku, kdy za Cibulkou do školy přicházejí uprchlí cirkusoví medvědi... (Bohemia MP)

(více)

Recenze (268)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Docela milá, ale lehce násilně fabulovaná komedie pro děti, z níž mám dnes trochu pocit, že hlavním důvodem jejího vzniku byla politická objednávka - za každou cenu odvézt pozornost od nastupující normalizace. Scény jsou naivně roztomilé, kladem jsou skvělí herci (to nejlepší, co tehdejší herecká generace dala) a místy hodně vtipné humorné gagy a repliky. No a excelující Lubomír Lipský... (osobně pak nemám rád sklon komunisticky orientovaného umění adorovat prostředí cirkusů a estrád, což se objevovalo hlavně v padesátých letech téměř v každé budovatelské veselohře, vadí mi to aplikování sovětského vzoru, i když u nás byla také cirkusová předválečná tradice, kterou mnohem sofistikovaněji reflektuje později třeba výborný seriál Cirkus Humberto...) ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Náhodou jde o pěkný „rodinný“ film, který se malým capartům bude jistě líbit stejně tak dnes, jako nám kdysi. Já měl tento film s Lipským vždycky rád a to nejen kvůli samotným cvičeným medvědům, ale i komickým scénám v prostorách školy (voskování podlahy, atd…). Tu a tam se na to rád podívám znovu, když už omylem zapnu televizi a zrovna to tam dávají. Československé kousky jsem měl vždycky mnohem raději, než ty nové české kraviny… ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Oldřich Lipský a cirkus... To zkrátka nešlo k sobě. Alespoň, že v Šesti medvědech s Cibulkou je na rozdíl od filmů Cirkus bude a Cirkus v cirkuse "něco navíc" - ano, celá ta skvělá série scén odehrávající se ve škole, v níž kromě neroztomilých huňáčů řádí především pánové Lipský (který hraje zároveň jakéhosi "Hlustvisiháka" a jakousi "Charleyovu tetu"), Sovák, Kopecký, Filipovský a Libíček. "Co to melete? Vždyť tam nic nemáte!" ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Do "krasokorčuliarskej" scény trpké sklamanie, detský film pre deti s otravnými postavami. Potom sa ale niečo zlomilo, postavy zrazu začali byť vtipné a situácie rovnako. Lipský sa akoby spamätal a Medvede začali byť tým, čím mali byť od začiatku. Samozrejme ide o konštatovanie späté s mojim zmyslom pre humor, takže napríklad u detí to bude skôr naopak. Hodnotenie je tak čisto suché spriemerovanie týchto dvoch polovíc, tá prvá za dve a tá druhá za štyri hviezdy. Každopádne Lipský mal v kariére neporovnateľne svetlejšie okamžiky. To, že školníci každej školy by mali ísť povinne na vyšetrenie, je snáď každému, kto dokončil minimálne základnú školu, zrejmé. ()

Figu 

všechny recenze uživatele

Česká nostalgická klasika, která nám dá trochu i přičichnout k tolik již neviditelným cirkusům. Luba Lipský zde válí a přesně tahle postava šaška je mu šitá na tělo. Další plusový body medvědů s cibulí jsou i v obsazení velkých hereckých osobností. Sovák, Kopecký, Filipovský, Libíček atd... Jak píšu, prostě klasika. 60% ()

Galerie (7)

Zajímavosti (27)

  • Keď sa v skutočnosti medvede dostali do prírodopisného kabinetu a uvideli vypchaté zvieratá, dostali taký amok, že takmer zdemolovali celú miestnosť. Medvede potom museli nechať si na kabinet zvyknúť viacej dní. (Raccoon.city)
  • Natáčalo sa v škole na pražských Vinohradoch na Lužické ulici. (Raccoon.city)
  • Scéna, kdy herci kloužou do ředitelny, se natočila tak, že architekt postavil chodbu s mírným sklonem a kamera stála kolmo k šikmé podlaze. (M.B)

Reklama

Reklama