Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Klaun Cibulka předvádí v cirkusu úspěšné číslo s medvědy, ředitel se však nechá umluvit šéfem konkurenčního cirkusu Švihákem a vymění s ním medvědy za cvičené pašíky. Krátce nato dostane výpověď i Cibulka, když v maringotce ukryje Honzíka, Jardu a Marcelu, kteří se do cirkusu vydali hledat ztracenou svítící tužku. Na popud dětí, které litují, že kvůli nim klaun přišel o práci, se s pomocí cirkusových rekvizit převlékne za ženu a nastoupí do školy na místo kuchařky. Situace se však brzy zkomplikuje, protože medvědi utečou a vedeni instinktem se vydají za Cibulkou do školy. Zatímco klaun ukrývá ve sklepě medvědí kůži a šimpanze Tondu, vyplaší medvědi v přírodopisném kabinetu uklízečku, která omdlí a svým bezvědomím spustí u medvědů nacvičené číslo s oplakáváním nebožtíka. Truchlící medvědy vzápětí objeví školník a také omdlí. Pokud chce Cibulka zabránit průšvihu, musí převzít i povinnosti školníka a uklízečky, tedy uvařit pro celou školu, uklidit budovu, opravit, co je třeba, včas zvonit a všechno tak, aby si nikdo ničeho nevšiml. Navíc v den, kdy má školu navštívit inspektor. A tak za neustálého převlékání vaří, uklízí a snaží se ukrýt ve škole šest živých medvědů a šimpanze. Výsledkem je nejbláznivější klauniáda, zejména když oba ředitelé vnesou do všeho ještě větší zmatek. (TV Nova)

(více)

Recenze (262)

sud 

všechny recenze uživatele

Komedie hodně pro děti, která se na začátku sice až moc utápí v cirkusových číslech, ovšem ze všech komedií, kde vystupují zvířata a cirkus (Dva lidi v ZOO, Cirkus v cirkuse apod.) je suverénním vítězem. A od té doby, co se děj přesune do školy, je o zábavu postaráno. Hadrabo, proč se pořád svlékáte?! 65%. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

ZLATÝ VĚK GROTESKY, filmová antologie toho nejlepšího, co kdy bylo natočeno během vrcholné fáze němého film a jeho rozverné periody, se u nás promítala, uváděna Horníčkem a později v upravené verzi Nedělou, během šedesátých a v aktualizované verzi v sedmdesátých letech měla mimořádný úspěch. Zdá se, jakoby vedla také ruku scénáristů i druhého z bratří Lipských. Cíl - bláznivě rozverná komedie pro děti všeho věku, byl vrchovatě naplněn mj. i mimořádně skvělým hereckým obsazením, v němž mimořádně vynikl v jedné ze svých životních kreací Lubomír Lipský. Udržet až zběsilé tempo pádícího děje, zachovávat alespoň dekórum věrohodnosti,provětráním hned několika hodnostářských důstojností najednou nebo báječná "kufrová scéna" trestající impertinentního padoucha v Srstkově podání jsou jen jedny z mnoha třpytů celého gejzíru gagů, na nichž je tato komedie postavena. Vytýkat filmu pro děti důsledné respektování dětského vidění světa považuji za zpozdilé; to, co se dospělému poprávu jeví jako řemeslné nedodělky, se v alternativním pohledu přetváří do neopakovatelné, vlastně až geniální imaginace. MEDVĚDI navazují na to nejlepší z tradice české filmové veselohry a dále ji rozvíjejí a posouvají. Jsou silní tím, že nic nepředstírají a jsou bytostně sví ve svém nezakrývaném dětinském blaženství. Před šestřiceti lety stejně úspěšně - chtělo by se říci až geniálně - jako dnes. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Oldřich Lipský a cirkus... To zkrátka nešlo k sobě. Alespoň, že v Šesti medvědech s Cibulkou je na rozdíl od filmů Cirkus bude a Cirkus v cirkuse "něco navíc" - ano, celá ta skvělá série scén odehrávající se ve škole, v níž kromě neroztomilých huňáčů řádí především pánové Lipský (který hraje zároveň jakéhosi "Hlustvisiháka" a jakousi "Charleyovu tetu"), Sovák, Kopecký, Filipovský a Libíček. "Co to melete? Vždyť tam nic nemáte!" ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Docela milá, ale lehce násilně fabulovaná komedie pro děti, z níž mám dnes trochu pocit, že hlavním důvodem jejího vzniku byla politická objednávka - za každou cenu odvézt pozornost od nastupující normalizace. Scény jsou naivně roztomilé, kladem jsou skvělí herci (to nejlepší, co tehdejší herecká generace dala) a místy hodně vtipné humorné gagy a repliky. No a excelující Lubomír Lipský... (osobně pak nemám rád sklon komunisticky orientovaného umění adorovat prostředí cirkusů a estrád, což se objevovalo hlavně v padesátých letech téměř v každé budovatelské veselohře, vadí mi to aplikování sovětského vzoru, i když u nás byla také cirkusová předválečná tradice, kterou mnohem sofistikovaněji reflektuje později třeba výborný seriál Cirkus Humberto...) ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Oldřich Lipský měl rád cirkusy, což nepochopím, a bohužel se dal příliš unést scénami, kde vystupují pouze medvědi a předvádějí banální artistická čísla. To je důvod, proč nedávám pět hvězdiček, přestože jinak je to vynikající zábava, Lubomír Lipský i ostatní zúčastnění si to užívají a za pozornost stojí také scény s Marií Rosůlkovou, které pánové Macourek a Lipský pojali jako odkaz na Čtyři vraždy stačí, drahoušku! ("Počkejte, přinesu vám ručník." :-) 70% ()

Galerie (6)

Zajímavosti (24)

  • Natáčalo sa v škole na pražských Vinohradoch na Lužické ulici. (Raccoon.city)
  • Opicu vo filme stvárnili až tri opice. Jedna rozbíjala vajcia, druhá bubnovala a tretia jedla príborom. Mali inú farbu tváre a srsť okolo tváre. Maskér ich musel zakaždým namaskovať, aby si boli podobné, ale opice zakaždým líčidlo zlízali, pretože im náramne chutilo. (Raccoon.city)
  • Když jde uklízečka do kabinetu, kde uvidí medvědy, a omdlí, záběr zblízka ukazuje, že má ruku u těla, ale když je na ní záběr zezadu, tak má ruku nataženou za sebe. (Skarface)

Reklama

Reklama