Bavil jsem se jako malý, bavil jsem se jako velký. Nevím jestli je na místě mít přehnaná intelektuální očekávání. Já je určitě neměl, naštěstí už ani jako velký. Takže si na rozdíl od mnohých myslím, že to není příjemný film jen pro děti, tedy malé, ale i pro dospělé, tedy velké. Výborné a fungující spojení obou Lipských, Sovák, Filipovský i Kopecký ve vrcholné formě chtějí především bavit. Daří se jim to velmi dobře. Láska Oldřicha Lipského k cirkusu se opět nezapře. Pohodové a povedené(24.4.2015)

Docela milá, ale lehce násilně fabulovaná komedie pro děti, z níž mám dnes trochu pocit, že hlavním důvodem jejího vzniku byla politická objednávka - za každou cenu odvézt pozornost od nastupující normalizace. Scény jsou naivně roztomilé, kladem jsou skvělí herci (to nejlepší, co tehdejší herecká generace dala) a místy hodně vtipné humorné gagy a repliky. No a excelující Lubomír Lipský... (osobně pak nemám rád sklon komunisticky orientovaného umění adorovat prostředí cirkusů a estrád, což se objevovalo hlavně v padesátých letech téměř v každé budovatelské veselohře, vadí mi to aplikování sovětského vzoru, i když u nás byla také cirkusová předválečná tradice, kterou mnohem sofistikovaněji reflektuje později třeba výborný seriál Cirkus Humberto...)(28.9.2007)

• pantokrator

Nemám rád opice, cvičená zvířata, klauny ani cirkus. Neměl jsem je rád ani jako dítě. Nemám rád medvědy s Cibulkou, protože je to celé pouze a jenom o samoúčelném předvádění výše jmenovaného. Jedna hvězdička za akrobatické číslo na železných tyčích pod stropem školní chodby. Chodil jsem do školy, kde byly stejné, nenašel jsem ale kuráž vyzkoušet si to taky. Akrobati mi nevadí.(24.12.2013)

Ztřeštěná crazy komedie, určená přece jen především dětem. Mě nikdy moc nebavila, možná je to i tím, že nemám moc v lásce cirkusy, klauny a ani drezury zvířat. Mě tak vše vynahrazovaly zápletky a převleky Lubomíra Lipského, ať už za uklízečku, školníka anebo za kuchařku. Hodně mu sekundovali i Jiří Sovák jako ředitel školy, František Filipovský hrající inspektora, nebo Jan Libíček a Milda Kopecký v rolích ředitelů cirkusů. Jinak jo to slabší kousek ve filmografii Oldřicha Lipského.(3.12.2018)

Velmi příjemná oddechovka, jeden z ideálních hravých filmů pro děti a další z filmů Oldřicha Lipského, ze kterého je vidět, že miluje cirkus, starou dobrou promakanou cirkusovou zábavu. Je to pěkný výkon hlavního představitele cirkusového klauna Cibulky (Lubomír Lipský, hraje také školníka), který musí přijmout místo školní kuchařky a užívá si to naplno i když musí dělat jak za uklízečku, tak i školníka. A kupodivu stačil jen jeden den, aby obrátil školu vzhůru nohama. Další výborné role: postupně stále více nervóznější ředitel školy (Jiří Sovák) a školní inspektor (František Filipovský), kteří se místo inspekce musí zabývat hledáním medvědů a s nimi spojených strastí. Také cirkusoví ředitelé (Miloš Kopecký je nádherný padouch, Jan Libíček zase krásně pomalejší) a opět paní bytná (marie Rosůlková).Poučení zní, když potkáte ve škole medvědy s šimpanzem, nablízku je určitě Cibulka. Příjemně hravý film s cirkusovými kousky pro děti.(18.12.2009)

• - Původní scénář k filmu napsal spisovatel František Kožík. Protože se ale řežisérovi příliš nezamlouval, nechal ho přepracovat Milošem Macourkem. Z původní verze nebylo zachováno téměř nic. (rakovnik)

• - Opicu vo filme stvárnili až tri opice. Jedna rozbíjala vajcia, druhá bubnovala a tretia jedla príborom. Mali inú farbu tváre a srsť okolo tváre. Maskér ich musel zakaždým namaskovať, aby si boli podobné, ale opice zakaždým líčidlo zlízali, pretože im náramne chutilo. (Raccoon.city)

• - Medvědi se jmenovali Regina, Máša, Džony, Ilona, Valoš a Máňa. Čuníci se jmenovali Tonda, Vašek, Pepík a Šmudla. Šimpanz se jmenoval Zoly. (M.B)