Výborná komédia. Lubomír Lipský si tu schuti zahral pod vedením svojho brata. Samozrejme, že je fantastický. Scény v riaditeľni sú nezabudnutelné!! Sovák, Kopecký, Libíček ako traja riaditelia a Filipovský ako inšpektor tak to je lahoda! Dnes sa len s úžasom dívam na ten herecký koncert. Fakt výborný detský film. 80%.(22.10.2005)

Tohle je zase jedna má srdcovka. Byl jsem zvědav zda i po letech od posledního zhlédnutí se mi bude líbit, ale nemám výhrad. Je to pojato hodně jako rodinný film, proto dle mě tolik nízké hodnocení. Mě se to líbí stále a velmi hodně. Těch artistických věcí co během filmu medvědi předvedou to je super, lepší než kdejaký čistě cirkusácký film. Šimpanz mě naopak moc nebral, ten byl pořád dosti svéhlavý. Čunící pobavili. No a pak to herecké představení, to bylo fajn. Už to v kolika rolích si zahrál L. Lipský st. to si zaslouží pozornost. Velmi zdařile, zábavně natočeno. M. Kopecky v pro něj hodně tradiční roli a J. Sovák jakby smet. Musím říct, že na tohle se asi podívám kdykoliv znovu, už ten styl režie, vyprávění příběhu to je něco co mi u současných českých filmů chybí. 10/10(17.12.2012)

Nikdy nezabudnem na ten deň, keď sme boli na tomto filme v kine.. Kamarátka sa tak smiala, keď Cibulka korčuľoval po dlážke, že jej cvrklo do textilu. Tak musela vstať, a hrabala sa cez tú úzku uličku v kine Hviezda na záchod. Mne to bolo strašne smiešne, dostala som taký záchvat smiechu, že ma uvádzačka vykázala zo sály. Pritom to bola komédia, čo chcela, aby som ronila slzy, tepša jedna. Vonku na chodbičke mi cvrklo tiež. Takže sme ten film v kine nevideli celý, ale to nevadí.(29.12.2014)

Tento film ze 70.let jsem poprvé viděl v období Vánoc a líbil se mi. Ale po nesčetně mnoho reprízách vám už to tolik na chuť nepřijde a více méně jsem se u toho nudil. Když se podívám na herce, jedna ikona vedle druhé, člověk by si snad myslel, že tam šli z důvodu odpočinku od náročnějších rolí. Ono někdy více znamená méně a naopak. Ale srážet tento film taky nechci, přece jen klaun Lubomíra Lipského mi v paměti zůstal a scénka ze školy, kdy přišla inspekce, u ní jsem se mohl potrhat smíchy...70%(16.4.2011)

No musím říct, že začátek filmu a stejně tak jako i jeho úplný závěr je poněkud slabší, ale to všechno zde vynahradí opravdu skvělá střední pasáž filmu. To je část, odehrávající se ve škole, kde Lipský, Sovák, Kopecký, Libíček a Filipovský vytvoří takovou řadu šílených událostí, že tím zcela zastíní ostatní (a nepochybně horší) části tohoto snimku. Takže jim zato dávám **** , protože se opravdu jen málokdy dokážu něčemu takhle zasmát.(5.7.2010)

• - Když opičák ve školní kuchyni začne házet vajíčka do síta, jsou všechny vajíčka v platě bílá. V záběru na rozbitá vajíčka v sítu je ale několik skořápek od vajíček hnědých. (Mr.Hudson)

• - Medvede mohli natáčať len hodinu a pol, potom museli mať niekoľko hodín pauzu. (Raccoon.city)

• - Učitel ve škole si jde do kabinetu pro vycpaného medvěda a přitom říká, že probírají medvěda obecného. Takový konkrétní druh však vůbec neexistuje. (Mr.Hudson)