• Austrálie

Peter Ettedgui

Will Pugh

Michael Nyman

Alexander McQueen (a.z.), Kate Moss

"Vášeň, oddanost, hněv, strach, naprostá úzkost" - dokument popsaný ve zkratce. V roce 2010 přišel svět o neuvěřitelného módního vizionáře. Nebál bych se ho nazvat Steve Jobs of fashion industry. McQueen byl neuvěřitelně jedinečný a dokazuje to každou svou kolekcí, každou větou, kterou v dokumentu pronese. Bohužel, díky nepozornosti svých nejbližších, svůj život ukončil. Zařadil se tak po bok mnoha dalších, kteří prohráli svůj boj s depresí (namátkou z poslední doby Chester Bennington, Kate Spade, Tony Scott, Rick Genest, Avicii..). Samotný dokument je poskládaný z nahrávek za McQueenova života, z rozhovorů jeho nejbližších, módních přehlídek atd. Perfektně poskládáno do šesti aktů jako divadelní hra. Naprosto dokonalý je pak i hudební doprovod, kerý má na svědomí Michael Nyman.(10.9.2018)

Úchvatné. Božské. Dokonalé. Vizionářské. Depresivní. Pohled pod pokličku jednoho z nejvíce kontroverzních módních návrhářů. Jedni ho milovali, druzí jím opovrhovali. [Bio Oko](6.9.2018)

Móda pro mě má stejnou životní hloubku jako dívka Blesku. Snobové si ji přivlastnili, jakoby žili na Olympu. Nemám ji rád. Ale McQueen mi dal nakouknout, že móda (módní přehlídka) je někdy vážně kus promyšlenýho umění. A to mě baví.(23.8.2018)

• Arsenal83

McQueen bol človek, ktorý tvrdí, že už v šiestich rokoch zistil, že je teplý. Kto vie, ako sa to stalo. Že by miništroval? Potom ušil pár šiat. Pri niektorých modeloch budete mať pocit, že pozeráte nejaký sci-fi film, pretože tak vyzerajú aj tie šaty, aj tie modelky, ako nejaké hybridy. McQueen potom nevedel čo od rozkoše, tak začal brať drogy, trocha zadepkaril a spáchal samovraždu. Pozoruhodný príbeh na dvojhodinový dokument, že? Ale ja toho človeka mám a mal som v prdeli. Samozrejme nie doslova.(4.6.2019)

...and the darkness created the genius. Kdybych si měla vybrat jen jedny šaty od jednoho jediného návrháře, bude to McQueen.(1.10.2018)

• mazic

moda pro mě znamená rozchod a změnu dívky. vždy u té nové se dozvím, jak ta předchozí mě oblékala totálně nevkusně. přitom já bych stále chodil v té pubertácké 100x propálené mikině ve které jsem ztratil panictví. Jo ty víš, žes mi jí vyhodila ty!!! a já ti to nikdy neodpustil!!!!!!! jinak jsem si potvrdil názor na modu jako na něco totálně povrchního, co dělají zfetovaní buzíci objevující svou sexualitu. děkuji TV Mall za ukázku zdarma....(18.12.2018)

Plachý obézní kluk z East Endu, šik návrhář po liposukci, umělecký ředitel GIVENCHY, 14 kolekcí ročně, kokain, milovaní psi, skvělý šokující přehlídky, precizní zvládnutí řemesla. Látky si platil z podpory v nezaměstnanosti, oběsil se v noci před matčiným pohřbem. Krása/děs, život/smrt. Zářící kometa, chtěl vyprávět svoje příběhy látkami. Chtěl šokovat, dostat se do titulků, zbohatnout. A když se to stalo, stejně nebyl šťastný. Pohltil ho módní průmysl nebo on změnil pohled lidí na módu ? Drzý a dojemný dokument.(21.10.2018)

Dokument o britském módním návrháři Lee Alexandru McQueenovi vás nechá nahlédnout do zákulisí světa haute couture. Nečekejte však povrchní dokument. Je to citlivě natočený hold geniálnímu umělci, vizionáři a chuligánovi s duší romantika, který jak už to bývá zaplatil za úspěch daň nejvyšší.(24.3.2019)

• yanw

Nezaměňovala bych podmanivost objektu s kvalitou dokumentu, byť evidentně se podařilo za sebe naskládat velký objem extrémně zajímavého materiálu, pro mě osobně ale jaksi bez řádu a bez hlubšího vhledu. Příležitostné pokusy o analýzu působí ploše a nahodile (inspirovalo Ho to či ono, ovlivnila Ho taková či onaká událost, říkají postupně jednotlivé mluvící hlavy - s výjimkou záběru na blízkého spolupracovníka kousajícího si nehty, když přijde řeč na tragický konec života návrháře, jako by z obrazu vystupovaly emoce jenom ze záznamů přehlídek a samotného McQueena). V kontrastu s jakousi plytkostí dokumentární práce je překombinovaný předělový lebkový vizuál, který sledujeme bez vysvětlení dlouhé minuty a až z titulků se mimochodem dozvíme, že je (jen některé?) vytvářel McQueenův synovec. Pro téma ale jednoznačně stojí za vidění.(16.9.2018)

Dokument McQueen je dojemným i extravagantní sondou do světa módy, ale ne jen to. Je také pohledem do koutů lidské duše vyjimečného a kreativního člověka. Geniální britský návrhář s vizáží skinheada a citlivou duší malého chlapce. Absolutní talent od Boha a vnímání vnitřních běsů i demonů , které úžasný Lee Alexander McQueen utišil, až svým dobrovolným odchodem z tohoto světa. Fenomenální dokument o ikoně světového formátu.(17.2.2019)

Krásně zpracovaný dokument, výborná temná hudba a hlavně ultra módní zážitek z nitra londýnských a pařížských šicích dílen a náhled do mozku tohoto zvláštního návrháře, který si tvořil podle sebe, žil podle sebe a ve svých 40 letech i ukončil svůj život rázně po svém. Nad záznamy jeho proslulých přehlídek se mi tajil dech, slušný odvaz a přesně jak to ve filmu řekl McQueen: "Z mých přehlídek musejí lidi odcházet naprosto šokovaní, jinak jsem odvedl špatnou práci!" Takže...to sedí.(13.9.2018)

Velmi dobré,i takové filmy dokumentárního charakteru rád sleduju.(16.10.2018)

Nič som o ňom nevedel ale po zhliadnutí tohto dobre správneho dokumentu akoby som ho poznal a prežil s ním jeho vzostup i pád. Emocionálne ale nie pateticky. Veľký talent vie veľmi obohatiť ale aj nesmierne zaväzuje a vyčerpáva(20.12.2018)

Tento dokument sa skladá z 4 rozmerov - 1. súkromné zábery zo života Alexandra McQueena, ktoré mnohé sú natočené nekvalitne na videokazetu (ako sa súkromne filmovalo v minulosti v rodinách), 2. súčasný komentár rodiny, priateľov a kolegov, 3. zábery z tvorivej atmosféry v dielňach McQueena, ked tvoril a pripravoval sa na módne prehliadky a 4. zábery z módnych prehliadok. Alexander McQueen bol citlivý chlapec, typický Angličan s anglickým humorom, s nadváhou a s naviazanosťou na matku, ale čo ho odlišovalo, bolo nadanie tvoriť od Boha a tiež, že sa nebál byť originálny a drzý. Najväčšou devízou tohoto dokumentu sú zábery z módnych prehliadok, keď McQueen každú jednu prehliadku a modely v nej považoval za udalosť a vymyslel ku každej takejto udalosti vlastný príbeh. Jeho modely boli jedinečné, pozoruhodné, exotické a extravagantné. A hoci niektoré boli aj šokujúce, všetky boli žensky elegantné. Proste aj komu sa McQueen nepáčil, aj toho zaujal. Ja sa o vysokú módu nezaujímam, ale modely McQueena boli ako umelecké diela. A ja navštevujem výstavy umelcov (živých aj mŕtvych) veľmi rada. A táto návšteva "výstavy" diela predčasne zosnulého McQueena bola nezabudnuteľná! P.S. A hudobný podtext Michaela Nymana výborne dopĺňa tohoto "génia loci".(27.1.2019)

ach ta krása.jen jsem prostě neměla pocit,že koukám na dokument.bylo to jako nahlednutí pod pokličku.ale ty šaty!ta krása,ta nezkonatelná krása(15.9.2018)