Veľmi zaujímavá komédia dvoch klasikov. Na vtedajšiu dobu zaujímavé dielo plné dvojzmyslov a narážok. Samozrejme nie všetko sa súčasníkovi zdá vtipné a mladším ročníkom dokonca zastarané, ale film má čo ponúknuť aj dnešnému divákovi. Či už ako nostalgická spomienka na časy minulé, či už ako sentimentálne ohliadnutie na to akými klasikmi Lasica a Satinský boli. Naivné opisy dennodenných úkonov, či futuristické "bežné" veci (a hlavne fľaška rumu priviazaná reťazou) vyčaria aspoň letmý úsmev. L+S mali samozrejme aj lepšie filmy.(5.12.2010)

No opravdu je to jako z jiné planety. Nad něčím se člověk pousměje a nad něčím zakroutí hlavou. Hlavě Menzel mi v tomto filmu vůbec neseděl.(10.1.2009)

Bohuzel tenhle film asi neprezil svou dobu. Co bylo vtipne a originalni v 80.letech, je dnes poplatne. Ac film stoji na vykonu Lasicy a Satinskeho, jako celek film nefunguje. Menzelovo herectvi je tu vyumelkovane a exkurze do pozemskeho zivota se dala vytezit mnohem vic. Nu coz...(23.6.2011)

"Víte vy, jaké to je trmácet se tím nekonečným prostorem, od planety k planetě, celé světelné roky....s takovým hovadem ??" ;)(22.12.2013)

Vyjadrovaním prostriedkov a drsnejšieho-inteligentnejšieho humoru je presný mojej krvnej skupine. Tá kadencia ostrosti vtipu je však prítomná v jednotlivostiach a nie v celku. A v tom sú práve Lipského veselohry ako Limonádový Joe či Jáchym všestrannejšie.(26.10.2014)

• blackrain

Nějak jsem filmu nemohla přijít na chuť.(15.9.2010)

Jsem nečekal, že to bude tak dobrý. Docela jsem se zasmál. Škoda, že neudělali pokračování klidně bych si to hnedka pustil.(15.1.2012)

Moje teorie, ze ten lepsi ze dvojice V+W, S+G, L+S umira jako prvni se opet potvrdila i v tomto dalsim spolecnem filmu. Ale Menzel me tam teda rozciloval na n-tou(11.8.2005)

Na této komedii z dob socializmu je sympatické, že se pokouší vznášet připomínky ke stavu tehdejší společnosti. Jinak průměr. (590.)(4.11.2010)

A oblíbeným filmem Vašíka Klause se stává...(5.5.2013)

"Dobrý den, můžeme Vám položit jednu otázku? Jak by jste reagoval na návštěvu mimozemských civilizací?" "ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!! Kultovní osmdesátková sci-fi komedie, jedna z nejkultovnějších, která kdy byla u nás natočena!! Klidně se může měřit s tituly jako třeba Pane, vy jste vdova, Což takhle dát si špenát, Zabil jsem Einsteina pánové, Zítra vstanu a opařím se čajem... Tohle je fakt peklo! :D :D :D(15.10.2019)

Prirozene genialni... :)(17.4.2013)

Roztomilá komedie s výbornou dvojkou Lasica, Satinský.(8.4.2013)

• JohnMiller

Lasicu-Satinského môžem. ale ten komunistický vyblednutý gýč neznášam. Oddychovka pre staršiu generáciu, pre mňa viac menej utrpenie. Keďže z týchto kúskov cítim neustále propagandu aj keď tam možno ani nieje.(25.9.2016)

Příjemná a dnes už trochu zapomenutá komedie. Mimozemšťani Lasica a Satinský nemají chybu. Tak jako ostatní herecké obsazení. Film je plný skvělých hlášek a mnohdy až bláznivých situací. Také je zde ukryté poselství o moderní době. Luděk Sobota zde nemá zase tolik prostoru, ale od "Jáchyma" je jeho poslední role, kde byl opravdu vtipný. "Někdo mi ukrad auto! Já celej život šetřím, já celej život nežeru, já se na to...někdo mi ukrad auto!" :-)(17.11.2007)

Dokonalá dvojica v takmer dokonalej sci-fi komédii. A práve to, že je podaná tak lacne a ´´sídliskovsky´´ umelo, jej dáva šmrnc.(5.2.2011)

"Příroda..........stromy, houby, lišky, srny, jeleni.......žirafy, zebry, sloni, hroši............mroži, tuleni.........dlouho jsem tam nebyl." Výborný Augusta a řada dalších československých hvězd v čele se Satinským a Lasicou. 80%(18.3.2012)

Podle mého názoru jedna z nejlepších satir na konzumní socialismus ...(3.8.2008)

Má to svoji poetiku a styl.(23.4.2019)

Trochu opomíjená komedie s perfektním hereckým obsazením a chytrým humorem. Nějak mi v hlavě utkvěl Luděk Sobota a jeho "ukradli mi auto" .(7.11.2010)