Pan Dort

Tårtgeneralen

The Cake General

Drama / Komedie

Švédsko, 2018, 101 min

Když to porovnám se Stoletým staříkem nebo s Mužem jménem Ove, tak Pan Dort má podobný náběh na stejně absurdní švédskou komedii. Ta se ale v průběhu vyprávění lehce znormální, což je možná trošku škoda, protože zhruba prostředek filmu trošku nudil. Každopádně po závěrečných titulkách a potvrzení, že se jedná o skutečný příběh, jsem sem nakonec přišel se slušnými čtyřmi hvězdičkami.(8.7.2019)

Je to vtipné, nicméně na Švédsko bych čekala trošku větší úlet.(5.7.2019)

Milý náhled do malého městě a do jeho ekcentričnosti. Film se cítí tak velký jako toto místo v Hassově hlavě. Druh humoru se líbil i pár vtipných hlášek.(19.8.2019)

Švédi majú skvelý rozprávačský štýl. Všetko pekne opíšu, pospomínajú postavy čo nemajú žiadny vplyv na dej a postupne rozbalujú a odhalujú zápletku. Trochu mi tu chýbala dynamika, inak zase skvelá remeselná práca. Presne niečo také som čakal. 3 z 5(14.7.2019)

Dost slušný .(9.7.2019)

Dobře ujetá komedie a celkově ta severská kinematografie je něčím zvláštní a jedinečná.(4.8.2019)

• BOURQUE

„Švédsky recept“ na to, ako sa zviditeľniť. True-based príbeh je ľudský a vďaka jeho jednoduchosti dokáže osloviť viacerých divákov. Avšak vďaka nevyrovnanej úrovni scén a nevyužitým potenciálom (hlavne vedľajších) postáv to nepukne tak hlasno, ako by mal. Osobné hodnotenie: 69% (**) (13.7.2019)

Trochu ujetá komedie, ale takovým zvláštním člověčenským způsobem. Chvílemi se na to sice nedá dívat, jak je to nezáživné a praštěné, ale poselství je silné a jasné, a to vítězí na plné čáře.(3.7.2019)

• Fracek

Začátek se slibně rozjel, ale od druhé půlky už jen mega capina(5.7.2019)

• Mark1983

Na jedno kouknutí.(8.7.2019)