Pan Dort

Tårtgeneralen

The Cake General

Drama / Komedie

Švédsko, 2018, 101 min

Je to vtipné, nicméně na Švédsko bych čekala trošku větší úlet.(5.7.2019)

• BOURQUE

„Švédsky recept“ na to, ako sa zviditeľniť. True-based príbeh je ľudský a vďaka jeho jednoduchosti dokáže osloviť viacerých divákov. Avšak vďaka nevyrovnanej úrovni scén a nevyužitým potenciálom (hlavne vedľajších) postáv to nepukne tak hlasno, ako by mal. Osobné hodnotenie: 69% (**) (13.7.2019)

Když to porovnám se Stoletým staříkem nebo s Mužem jménem Ove, tak Pan Dort má podobný náběh na stejně absurdní švédskou komedii. Ta se ale v průběhu vyprávění lehce znormální, což je možná trošku škoda, protože zhruba prostředek filmu trošku nudil. Každopádně po závěrečných titulkách a potvrzení, že se jedná o skutečný příběh, jsem sem nakonec přišel se slušnými čtyřmi hvězdičkami.(8.7.2019)

Milý náhled do malého městě a do jeho ekcentričnosti. Film se cítí tak velký jako toto místo v Hassově hlavě. Druh humoru se líbil i pár vtipných hlášek.(19.8.2019)

Švédi majú skvelý rozprávačský štýl. Všetko pekne opíšu, pospomínajú postavy čo nemajú žiadny vplyv na dej a postupne rozbalujú a odhalujú zápletku. Trochu mi tu chýbala dynamika, inak zase skvelá remeselná práca. Presne niečo také som čakal. 3 z 5(14.7.2019)

• - Před závěrečnými titulky je zdokumentována poslední cesta skutečného Hasse P. do města Köping, kde navštívil staré známé, kteří mu pomohli uskutečnit zápis do Guinessovy knihy rekordů. (vojacekr)