Blood Fest

Blood Fest

Horor / Komedie

USA, 2018, 90 min

• Morholt

Nápad s hororovým festivalem, kde se začnou všechna známá monstra chovat podle své přirozenosti, sice může působit povědomě, ale mě se líbil. Potěšily i odkazy na některé klasiky a celkem se povedl casting. Nicméně je znát, že se jedná spíš o fanouškovský projekt a to je vidět zejména na financích. Je sice hezké, že se tu vraždami nešetří, ale gore, na kterém by to mělo být celé postavené, je spíš mizivé a nekvalitní. Egerton se to snaží nahradit ukecaností a tempem, ale to mu moc nevychází. Škoda. 40%(21.11.2018)

• *CARNIFEX*

Normálne neviem, ako sa k tomuto snímku z hľadiska hodnotenia "postaviť". No zrejme "klasicky" po svojom: za mňa absolútne priemerný "exploiďák", s upírmi, "asi" zombie, príšerami, ktoré vlastne ani neboli príšerami, ktorého gore scény, nie vždy dokázali dostatočne ohúriť. Jedna vec, je potok tečúcej krvi (aj to preháňam), druhá je originálna stránka násilia. Podľa traileru som očakával lepšiu zábavu, no zas, pozerať sa nato bez väčšej ujmy dá, nijak to nenudí, kategória "násť ročných" bude "možno" spokojná. Medzi dva-3 ..(31.8.2018)

• Kudly4

Tam, kde to mělo být zřejmě vtipný, mi to přišlo trapný. Mohla z toho být skvělá parodie na dnešní horory, ale bohužel. Gore tu sice nějaké je, ale všechno je to strašně moc "umělé". Po herecké stránce stojí za řeč pouze Hawaiiský panic, který byl vtipný už sám o sobě. Příběh je velká trapnost a o závěru ani nemluvím.(25.11.2018)

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Atmosféra 9/10 Efekty 8/10/// PLUS: geekovina jako pes, pro fanoušky žánru a pro ty co mají nakoukáno může být tento film zábavná jízda, Zachary Levi tu má takové malé cameo, které se fakt povedlo MÍNUS: rozhodně by měl být v seznamu herců spíš na konci, uvidíte ho zhruba dvě minuty, potenciál námětu mi přišel v mnoha směrech nevyužitý/// Shrnutí: Blood Fest jasně cílí na fanoušky žánru. Odkazy v rámci žánru střílí jak Arnold v Komandu, bohužel konkrétní filmové postavy může jen citovat a v reálu si musí vystačit jen s vymyšlenými protivníky nebo s těmi klasickými (zombies, klauni). Na atmosféře to nic moc nemění, ta je hutná, strašidelná a především nepředvídatelná. Samotné postavy mají nakoukáno a proto předvídají a chovají se tak jinak - nepředvídatelně, což je dost super prvek. Navíc jsou především ty hlavní postavy dobře napsané i zahrané a mají nějaký vývoj. Trochu to kazí logika a střih, ale to se dá v rámci žánru očekávat. Asi bych doporučil sledovat s partou kamarádů./// Celkem 80%///(15.4.2019)

Najmä vďaka Robbiemu Kayovi a Seychelle Gabriel som si film užil o niečo viac ako Hell Fest videný v kine, a napriek tomu že nejde o rovnaký hororový subžáner je možné ich porovnávať. Oproti serióznemu Hell Festu si Blood Fest na jednej strane z hororu uťahuje a zamýšľa sa nad jeho súčasnou úrovňou, na druhej strane mu vzdáva obrovskú poctu v mnohých odkazoch, avšak najviac asi v spomienkach na Georga Romeryho. Podobne ako v prípade najnovšieho Johnyho Englisha zamrzí nízke hodnotenie filmu, asi sa ľudia málo pobavili. Ak sa chcete zasmiať viac, prečítajte si fantazmagórie redaktorov DenníkaN a napadnutí ich braku ruskými hackermi, pretože tomu nemohol veriť ani ten ľudský odpad, ktorý ten článok uverejnil. S takým zúfalstvom sa človek málokedy stretne aj na filmovom plátne. Ale naspäť k filmu, dokonale som si pri ňom oddýchol a výborne sa pobavil, a o tom to celé má byť.(27.11.2018)