Reklama

Reklama

Zemřít šťastný

  • USA The Etruscan Smile (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Rory McNeal je samotářský a svérázný Skot žijící samotářsky na Vallasay na Hebridách. Když začne mít zdravotní problémy, vydá se na dlouhou cestu do San Franciska za svým synem Ianem, kterého neviděl patnáct let. Ian se oženil s Emily z bohaté rodiny a narodil se jim syn Jamie. Otec Emily, Frank Barron, je sebevědomý člověk, který je zvyklý zasahovat do života jiných lidí a řídit je. Koupil mladým byt a zaplatil zálohu na restauraci pro Iana. Dcera Emily se chová podobně, Ian je zcela pod jejím vlivem. Vystudoval sice chemii na Berkeley, ale pracuje jako kuchař v restauraci a věnuje se molekulární gastronomii. Má fantazii a baví ho to. Emily vychovává malého Jamieho podle módních trendů. A nemá čas se mu příliš věnovat, protože má vlastní firmu. Dříve pracovala v nemocnici. Rory si s Ianem nerozumí a Ian je přesvědčen, že otec přijel jen proto, aby získal díky Emily vyšetření zdarma. Po prohlídce v nemocnici sdělí lékař Rorymu, že trpí rakovinou prostaty ve čtvrtém stádiu a že mu zbývají dva až tři měsíce života. Rory své naděje upne k vnukovi Jamiemu, Jamie podle něj do této společnosti nepatří. Rory se o něj začne starat. Je za každé okolnosti svůj a znepokojuje společnost svými eskapádami.  Během pobytu v San Francisku se Rory v muzeu seznámí s kurátorkou Claudií. Claudia ho zaujme a začne ji dobývat. Chce s ní strávit zbytek svého života... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 3

Recenze (28)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Presne ten film, keď nečakáte veľa a nakoniec dostanete nadmieru. Film už svojim názvom predvída určitý vývoj a tu je možno taká malá chybička. Inak zvyšok super. Neuveriteľne charizmatický Brian Cox bol tým najlepším deduškom na plátne a jeho vzťah s vnukom zobrazený krásne. A celkovo aj jeho charakter, vývoj postavy, reakcia na život ako taký prinášali len vysoké sympatie. Len málokedy sa dá natočiť film s obsahom smrti a s tak pozitívnym dojmom. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

I přes velmi vážné téma, týkající se dlouhodobě narušených vztahů v rodině a nevyléčitelné nemoci, jde o docela pohodový film, který sice není ničím výjimečný nebo objevný, zato však voní člověčinou v tom nejryzejším smyslu slova. Velkou měrou tomu určitě napomáhá svým přirozeným hereckým projevem a přesvědčivým výkonem chlapácký představitel hlavní role Brian Cox. (70%) ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Abych pravdu řek, tak jsem se díval hlavně kvůli účasti Thory Birch, kterou jsem ve filmu naposledy viděl někdy před 20 lety. A moc mi tady v roli jakýsi emancipovaný workoholičky neseděla. Potěšilo po delší době vidět Rosannu Arquette, ale ta už má poněkud přetočenej tachometr. Jinak já nemám tohle téma o lidech umírajících na nějakou strašnou nemoc rád, ale tohle nebylo až tak špatný. Vylez z toho docela pohodovej film bez nějakýho patosu a ždímání slz. Naopak jsou tam i vtipný scény. Lepší 3 hvězdy. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Nádherne podaná dráma o umieraní, dokonca miestami aj vtipná a zábavná. To odľahčenie sem veľmi zapasovalo, aj keď mám podozrenie, že bez Briana Coxa by to nebolo možné. Bol skrátka jedinečný. Záver možno pre niekoho trošku prvoplánový, no hodil sa sem ako riť na šerbeľ. Také príjemné pohladenie na duši, to nie je zlé. Nadpriemer. 75/100 ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Příběh o umírání a jak se s ním lze vypořádat.  Poselství pak není ničím výjimečné, ale to je jen dobře. Skutečně důležité věci člověka totiž vůbec nenesou nějaké znamení originality, ale jsou nenápadné až fádní. Často na ně zapomínáme, přehlížíme je, bereme jako samozřejmost, odkládáme, bagatelizujeme.   Ale jsou chvíle, třeba, když umíráme, kdy nás všechny tyhle "nedůležitosti, klišé a obyčejné samozřejmosti" doženou  a je jen na nás, zda jejich běžně skrytou krásu dokážeme či chceme ocenit.  Obyčejný film o obyčejných věcech., obyčejně upřímný a obyčejně dojemný. Čili jen taková obyčejná pětka. P.S. pro Pánaboha:  Poslední tři měsíce života si rovněž vyhrazuji pro nějakou svou Rosannu Arquette, děkuji. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se ve Skotsku a v Kalifornii (města San Francisco a Berkeley). (BMW12)

Reklama

Reklama