Hodně jedinečné. Natočit to v Americe, bude toto dílko mnohem slavnější. ■ "Využil jsem to na zbavení se veteše, která nám roky překážela v bytě." ■ Psáno s odstupem: Nesmál jsem se tolik, jako dcera, protože jsem v průběhu filmu přemýšlel nad genialitou příběhu. Pozor SPOILER ... Bedřich jak v reálu, tak ve "svém" příběhu spáchá dvě vraždy. Na rozdíl od reálu, kdy se však jednalo o zabití spontánní, jsou v "jeho" příběhu obě vraždy promyšlené. Provede je veřejně, dočká se potlesku a koná se happy end. Tento "hrdý cynizmus" a pragmatizmus, kdy je v obou případech vražda spáchána proto, aby člověk dosáhl lásky (přestože pokaždé někoho jiného), může být ona lipského parodie, kterou někteří komentující zmiňují. ■ Ok. Porovnal jsem s Plesem úpírů ze stejného roku, kterému jsem také dal 4* a zvedám hodnocení na maximum.(12.10.2012)

Scénář: Oldřich Lipský...ten napsal hromadu klasik. Od Joa počínaje, po Humborto konče... Šílenost hodná Mela Brookse nebo Davida Zuckera. Skvělý film pocházející z doby snad největší slávy Barrandova, zabývající se myšlenkou; "Co kdyby následek předbíhal příčině?". Silně nedoporučuju po tomto snímku pozorovat jiný, protože budete mít v hlavě zaručeně bordel, který vnímá vše naruby....brr 87%(10.3.2009)

Klobúk dole. Experimenty občas treba a takýto z roku 1967 treba oceniť, bola to odvaha. Nie je to úplne film po spiatky, ale je to urobené tak, aby to bolo zábavné, na tú dobu teda veľmi, dnes už len podľa vášho vkusu. Ja som skôr ocenil tú morbiditu, ten čierny humor, než ostatný humor. Normálne som mal niekedy pocit, že sa mi chce chodiť a hovoriť po spiatky. Dobré je aj to, že to nie je príliš dlhé. Sépiová farba tomu dodávala nádych dávnych čias. Toto rozhodne treba vidieť a navyše je to domáca tvorba z čias Československa.(24.1.2013)

Důkaz o tom, že česká filmová pokladnice skutečně může schovávat znamenité perly! Někomu se může jevit svou kriminální zápletkou morbidně, ale v tom je právě to kouzlo, protože celý film jde pozpátku a v podstatě dává smysl v obou směrech! Absurditu podtrhují právě ony interpretace obrácených scén. Například ve scéně, kdy při chronologickém přehrání porcuje Vladimír Menšík svoji mrtvou manželku do kufru, ji naopak zde, v oné reverzní podobě, skládá dohromady. Každá scéna, tak dostává naprosto jiný rozměr a působí o to víc komicky. Vůbec bych takový experiment za minulého režimu v českém filmu nečekal, klobouk dolů pane Lipský!(13.9.2013)

"Věděl jsem, že jakou si jí složím, takovou jí budu mít!"                                                                                                         Pro mě tam nechybělo nic. Rozlepování sáčku, odevzdávání menáže, aby měli všichni spravedlivě, nebožka Božka, poskládání snoubenky z jednotlivých dílů a prsten od pana ředitele!! Dokonalý start do života!!(21.9.2014)

• - Tesne pred svadobnou scénou sa Bedřich (Vladimír Menšík) a Júlia (Jaroslava Obermaierová) zobudia s iným oblečením, než mali na sebe deň "po". (Marek1991)

• - Film sa točil v lokalitách Praha-Nebušice, Břve a Hamr na Jezeře. (Raccoon.city)

• - Scéna, kde plavci vďaka spätnému chodu premietačky vyskakovali z vody, bola použitá už v krátkom filme Žofínska plaváreň (1898). (Raccoon.city)