Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hwaelos
  *****

  Nikdy bych nečekal, že takový masterpiece natočí režisér, který s filmovou vlnou šedesátých let vlastně neměl nic společného. Převrácení dějové linie dává do rozporu obraz, synchronní dialogy a asynchronní monolog a přesto právě z tohoto kontrastu čerpá Happy End svoji sílu. Neuvěřitelně dokonalá scenaristická práce a bez všech klišé - komedie, která nestárne.(11.10.2009)

 • woody
  *****

  Happy End je tak neskutečný výjev v dějinách českého filmu, že to nemá obdoby. Také byl po zásluze zapomenut, protože na to málokdo má hlavu. Ona je hlavně světová ta forma - obraz a mimoobrazový komentář V. Menšíka spolu absolutně nesouvisí. Takže zatímco my vidíme naturalistické rozřezávání mrtvoly paní Obermaierové, Menšík hovoří o tom jak si ji složil. Neskutečné nápady jako vyvrhávání koláčků, skákání do/z oken z/do pátého patra nebo automobilová honička pozpátku... Bohužel chvílemi skřípe tempo, ale i tak jde o jeden z nejdokonalejších českých filmů všech dob, nad jehož vycizelovanými detaily poklesne čelist nejednomu diváku. Pozpátku jsou i dialogy, což skýtá takovéto situace: "Ne!" "Četl jsi Desatero, synu?" "Vyhodil jsem ho z okna!" "A co jsi mu vlastně provedl?"(29.1.2007)

 • Frajer42
  ****

  Za sebe dávám slabší 4*, protože si je tento film zkrátka zaslouží. Několik minut mi trvalo než jsem se zorientoval, že se věci pozpátku odehrávají pouze ve filmu, ale možná je to spíš tím horkem, které venku panuje. Na závěr musím dodat, že jsem se po filmu cítil podobně jako po nějaké droze. Celý film doprovází rovněž mluvený komentář Vladimíra Menšíka, který už se chronologicky odehrává, ale Vladimír Menšík hraje takového idiota a rovněž z jeho komentáře cítím takovou lehkou satiru. Film je propracovaný do posledního detailu. Film není dlouhý, takže se to dá. Já si tu práci dal, takže mohu prohlásit, že zde ani malá chybička nebyla. Je tomu zkrátka potřeba věnovat maximální možnou pozornost, aby vám žádný detail neunikl. Dokonce bych ani hlasitý smích k filmu nedoporučoval, protože by mohl přehlušit následující věty, které nejsou vtipné o nic méně. Jedná se o takový jemný inteligentní humor, který vás nějak zásadně nerozesměje, ale stálý úsměv máte na tváři pořád. Nejedná o žádný druh kanálního humoru, u kterého by se snad někdo celou dobu řezal smíchy. Krom toho, že dávají jiný smysl jsou pozpátku i docela vtipné. Pozpátku navíc dialogy dávají naprosto unikátní a naprosto jiný smysl, takže tady musí člověk skutečně ocenit neskutečnou propracovanost a vymazlení všech dialogů. Pozpátku jsou samozřejmě i samotné dialogy, ve kterých si musíte nějakou chvíli počkat než dostanete k odpovědi požadovanou otázku. Ovšem on je prezentován od konce do začátku. Příběh by asi sám o sobě příliš zajímavý nebyl. Za zmínku stojí, že je české produkce. Moc pěkný a velmi netradiční film.(4.7.2012)

 • Sandiego
  ****

  Jedna z nejoriginálnějších komedií všech dob! Jak dokážou věci dostat úplně jiný smysl, jen když se pustí pozpátku. Sice jsem se ze začátku trochu ztrácel, než jsem si zvykl a přesně pochopil, jakou hru s námi vypravěč hraje, ale brzy jsem na ni přistoupil a skvěle jsem se pobavil (hlavně narození tchýně a tchána se nadmíru povedlo).(23.4.2007)

 • troufalka
  *****

  "Věděl jsem, že jakou si jí složím, takovou jí budu mít!"                                                                                                         Pro mě tam nechybělo nic. Rozlepování sáčku, odevzdávání menáže, aby měli všichni spravedlivě, nebožka Božka, poskládání snoubenky z jednotlivých dílů a prsten od pana ředitele!! Dokonalý start do života!!(21.9.2014)

 • - Film sa točil v lokalitách Praha-Nebušice, Břve a Hamr na Jezeře. (Raccoon.city)

 • - Scéna, kde plavci vďaka spätnému chodu premietačky vyskakovali z vody, bola použitá už v krátkom filme Žofínska plaváreň (1898). (Raccoon.city)

 • - Poslednú klapku snímky si Jaroslava Obermaierová (Júlie) zobrala domov ako pamiatku na jej prvý film a dodnes ju má ako dekoráciu na stene svojho bytu. (Zdroj: prozeny.cz) (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace