poster

47 Meters Down: Uncaged

 • Velká Británie

  47 Meters Down: The Next Chapter

  (pracovní název)

Horor / Dobrodružný / Drama / Thriller

Velká Británie, 2019, 89 min

Kamera:

Mark Silk

Hudba:

tomandandy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arsenal83
  odpad!

  Film je vraj hrôzostrašný pre klaustrofobikov a žralokofóbov, čo nie je môj prípad. Výťahom veľmi nechodím a s gumeným žralokom vo vani nemám zlé skúsenosti. 4 potápačky s priemernym vekom tak 19 vstúpia do čiernej vody, neviem čo tam okrem kameramana chceli vidieť. Celý "horor" je postavený na zábery zblízka na dievčatá vo výstroji, potom akože niečo vyskočí (väčšinou ten môj gumený žralok z vane) a voda sa sfarbí na červeno. Medzitým sa diera vyplní neduchaplnými dialógmi, kde kamošky komunikujú medzi sebou so zázračne čistým zvukom.(19.8.2019)

 • Psychor
  odpad!

  Po zhlédnutí prvního dílu bylo zřejmé, že se režisér Roberts dosud potápěl leda doma ve vaně a o fyziologii člověka či fyzikálních zákonech neví zhola nic. I přes scénáristické klopýtání se mu však podařilo dokonale využít potenciálu prostředí a konfrontovat diváka s klaustrofobní temnotou. Sequel již žádný důvod k pochvale nenabízí. Jakožto zdejší hororový expert vyjadřuji obzvláště silnou nespokojenost s prací kameramana, který bezdůvodně nadužívá zpomalené estetizované záběry či výrazné barevné akcenty, a přitom si ani nedokáže zkontrolovat, jestli má všechny podvodní scény řádně nasvícené. Místy jsem měl problém, abych od sebe jednotlivé postavy vůbec rozlišil. Samostatnou kapitolu pak tvoří brakový scénář, kde napočítáme zhruba 47 faktických chyb a logických lapsů. Roberts po dvou letech opět vaří z vody a ubíjí nás svými fantaziemi o štěkajících rybách či breathariánských žralocích. Snímek 47 Meters Down: Uncaged hodnotím odpadem a doporučuji veškerou následující tvorbu režiséra ignorovat.(21.8.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace