Ježek Sonic

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2020, 100 min

Ježek Sonic, nejrychlejší bytost ve vesmíru, se schovává na Zemi. Nebo spíš schovával, protože po jednom průšvihu se o něm ví a po krku mu jde jak armáda, tak šílený vynálezce Robotnik. A Sonic tak musí spolu lidským kámošem Tomem vymyslet, jak z toho ven. Celovečerní dobrodružství podle slavné série počítačových her je neurážející a pohodová rodinná zábava, která se ale až příliš pokouší držet vyjetých kolejí a od ostatních ji nakonec odlišuje hlavně samotný hrdina, který je hrozný sympaťák.(20.2.2020)

Tak jo, tohle se fakt povedlo a jo, je to lepší než Detektiv Pikachu, tam to tahal hlavně Ryan Reynolds, ale tady se to tak nějak táhne samo a neni tady nic rušivého, takže děj dobře plyne a nedochází tomu dech. James Marsden má s podobnými filmy zkušenosti a nepůsobí tady tak nějak na víc, tak jako lidský parťák, jako právě u Pikachu. Jim Carrey si svoji roli užívá a hraji ji velice dobře, je na něm vidět, že ho to bavilo. Vzhled Sonica je úplně v pohodě, je víc komiksovější a nedá se to vůbec srovnat s tím jak původně vypadal, jelikož vypadal hůř, než Sonic z roku devatenáct devadesát jedna ve své první hře a to hra měla jen šestnáct bitů. Ale co se týče jeho osobnosti, jo takhle sem si ho představoval, je to nezastavitelný živel a nelze ho nemilovat. Velká část příběhu, je klasický road trip a na akci moc nedojde, byť sem tam sou menší potyčky, akce je hlavně ke konci a jo, je to hodně dobrý. Humor je tady trochu víc dospělejší a cílí na ty, co Sonica měli v dětství rádi a teď už sou dospěláci, né že by se u toho děti nebavili, ale celé je to pro tu generaci, co na něm vyrostli. Takže tohle měl být původně průser, ale nakonec je to skvělý film se Sonicem, takže tady nelze nic vyčíst a mohu s klidným svědomím dát plný počet.(21.2.2020)

Postava Jim Carreyho bylo to jediné, co mi film kazilo. Ale ne tolik, abych odebrala hvězdu, Tohle tvůrcům opravdu vyšlo. Nejen, že je film opravdu vtipný. ale povedlo se jim i pár opravdu chytrých joků. Odkazů na moderní i oldschool kulturu tam bylo požehnaně a všechny pobavily. Ježek je roztomilý a jsem moc ráda, že ho po návalu kritiky opravili. James Marsden na plátně se Sonicem fungoval taky moc dobře. Opravdu jsem si to moc užila. Je to jízda hned od začátku a nemá to moc hluchých míst. 5*(17.2.2020)

V podstate som nečakal zázraky a už len z toho dôvodu, že videohru poznám len pasívne. Skôr ma zaujímalo, ako sa na tomto projekte opäť vybláznil Jim Carrey v polohe, ktorá z neho pred vyše 25 rokmi spravila hviezdu. Je to pre deti a pre hráčov, ktorý si nostalgicky zaspomínajú na svoje detstvo. Nejde o unikátny film podľa videohry, tie sa točili pred mnohými rokmi ( a sú to málo doceňované snímky ako SUPER MARIO BROS, STREET FIGHTER, DOUBLE DRAGON, MORTAL KOMBAT či WING COMMANDER ), dnes sa ide na istotu.(22.2.2020)

(21.1.20/Cinema city)(21.2.2020)

Nebylo to vlastně vůbec zlé. Jim hraje klasicky sám sebe, Sonic dělá blbosti ve stylu Flashe, jeho parťák s přezdívkou Donut Lord (James Marsden) je obstojnej a dá se na něj koukat. Film na vás kromě někdy velmi slušné audiovizuální podívané sype především vtipy a hlášky takovým způsobem že je toho humoru ke konci až až (nicméně dobrá polovina jouků šlape na výbornou). Nechybí zde několikafázový boss fight s vynálezem doktora Robotnika ani zlaté kroužky a místy z toho čiší smysl pro detail. Čekal jsem to vlastně mnohem horší a vyšla z toho nakonec pěkná sedmička z deseti alias 4* (neplést se Star Trekem, tam je Sedmá z devíti). Vlastně si to může úplně s klidem vytřít zadek s Detektivem Pikaču, kterej měl sice parárdního dabéra ale tím to haslo. Sonic je film pro všechny věkové kategorie a hodil by se spíš na letní program kina ale myslím, že ani v únoru tím nepohrdnete. Máte moje vřelé doporučení. Jo a když to půjde a vaše kino vám to dovolí dejte to v originále. P.S. Ty oči mohli být lepší ale pořád Sonic vypadá líp než jeho první inkarnace. Jo a doufám že tomu odklepnou dvojku a Carrey tam bude zas.(14.2.2020)

• legatio

Jelikož jsem Sonica za mlada nehrál, nostalgie mě minula a viděl jsem jen další film pro lidi mladší 8 let nebo trpící mentální poruchou. Jim Carrey opět ukázal, že dokáže být neuvěřitelně trapný. Co se týče příběhu, od začátku všichni ví, jak to bude probíhat a i jak to skončí. Vizuál je ok. Obsahuje potitulkovou scénu.(19.2.2020)

Vlastně to nebylo vůbec špatný. Nijak mě to nerušilo , ale Jim Carrey to posouvá na jinou úroveň. Jeho scény jsem si fakt užíval 🤣 ten chlap je magor 😁(21.2.2020)

Přesně stominutové dobrodružství vysoce hyperaktivního Sonika uteče rychle a pro dospěláka dělajícího doprovod svým ratolestem bezbolestně. Sonic nás nejprve zavalí pocitem samoty, následně začne rozesmívat údernými hláškami a popkulturními odkazy, přičemž potěší přímo i fanoušky videohry, kteří se dočkají řady easter eggů (referencí na jednotlivé díly). A nakonec se roztočí na plné obrátky i akce a s ní typické komické dovádění Carreyho. Je to primárně dětský film, takže se nad některými příběhovými nesrovnalostmi nesmíme příliš pozastavovat. Celkově ale snímek v ničem neurazí ani nezklame a přináší podívanou srovnatelnou se zmíněným Detektivem Pikachu. Více v ext. recenzi.(21.2.2020)

• oveckaoa

Pokud tohle je ten nejlepší film podle počítačové hry tak pan bůh nám pomáhej. Příběh totálně průměrný (tohle nevyčítám asi se z toho více vymáčknout nedalo) humor tragický zasmál jsem se zhruba u 2 vtipů a scén přičemž jeden vyplodila černoška uvázaná na židli, která se tam objeví tak 5 minut a druhý byl až na konci v tom výtahu do té doby je to přehlídka tanečků (Sonic tančí, Robotnik tančí) pitvoření a podobných ptákovin nejhorší je, že ani cílovka malé děti se tomu nesmála za mnou v řadě byla paní se 3 dětmi a ty děti se nezasmály snad ani jednou . Co teda maximálně pochválit je Doktor Robotnik a jeho drony kdykoliv je na plátně je aspoň nějaká akce. 40 procent zlatý Detektiv Pikachu proti tomuhle.(21.2.2020)

• Ryuuhei

Když vidím tak vysoká hodnocení, již mi nic nebrání ubrat z původně zamýšlených slabých tří hvězd. Film jako takový potěší skalního fanouška - odkazů na herní předlohu je mnoho (ježuří válečníci, houbovitá planeta...), ale kromě toho nenabízí nic, co by vyloženě potěšilo běžného, dospělého diváka. Jako film mířený na mladší publikum si s logikou hlavu neláme. Že je lidský hrdina celostátně hledaný a v klidu si nakráčí s průkazem do budovy v San Franciscu, že se na dálnici odehrávají absurdní dopravní kalamity a všem je to jedno, nebo že Sonic předběhne čas, ale už nevyběhne budovu a musí se kvůli němu odemykat dveře zevnitř, to je jen vzorek mnoha dalších nesmyslů. Jim Carrey jako Robotnik (Eggman) skutečně neoslnil, přehrával a nebyl kdovíjak sympatický. A to ani celkový humor, který prostě nefungoval, byl trapný a tlačil na pilu. Sonic byl na druhou stranu docela fajn, i když bylo vidět, proč tvůrci původně zamýšleli propůjčit mu více lidský vzhled - konkrétně ve scéně v baru tak nefungoval záměr z něj na oko udělat čtyřicetiletého trpaslíka s kožní nemocí. Tam s Carreym souhlasím - fanoušci si začínají diktovat, jak má co vypadat a tvůrce to stojí peníze, i nápady. Přes mou kritiku ale film nijak nedehonestuje původní franšízu, opravdu se snažil a sestavil dobrý základ pro pokračování (které těžko říct, jestli vůbec vznikne). Jen má od idylky daleko a přiblížil se spíše filmovému (a řadovějšímu) zpracování Médi Bédi, než Detektiva Pikachu, který na tomto poli podle mě předvedl mnohem lepší práci. Dobrý videoherní film? To ne. Dobrý film se Sonicem? Ale... celkem jo, i když jen o bodlinu od katastrofy!(16.2.2020)

Ježek Sonic umí své modré bodliny pěkně rozvlnit, a když dostane od malé kamarádky fungl nové tenisky, nikdo mu nestačí, ani zloun Robotnik s doktorským titulem. Šerif Tom, kterému zubař říká Tim nebo naopak má skvěle udělaný chrup, proto asi ta narážka na zubaře, takže pojídá Donuty a zubí se na svou manželku, která má asi stejného zubaře a zuby bílé jako sníh. Ale je to bezva policajt a Sonica si oblíbí. Kouzelné zlaté kroužky, které umožňují přesun kamkoliv, ničící drony, které všechno vyčmuchají a jiskření - to jsou rekvizity, z nichž ta největší jiskra je nakonec, samozřejmě, jiskra přátelství. Dobro zvítězilo nad Jimem Carreym a ten ať se jde vyšutřit do houbičkového světa.(19.2.2020)

Boží(16.2.2020)

Jako film je že začátku nudný ale rychlým tempem se rozjíždí. Je tam pár momentů kde se budete smát ale taky moment kde si řeknete-tvl proč?? Ale jinak se mi film líbil hlavně animace Sonica která prošla vývojem od prvního traileru. 60%(16.2.2020)

Na Sonica som šiel čisto z nostalgie. Ja a moji rovesníci sme vyrastali na dobrodružstvách modrého ježka. Preto to ma trochu zarazilo že som bol v kine najstarší ak nerátam rodičov malých detí :D. Sonic si drží tempo od začiatku až po koniec filmu, neboli tam vyslovene momenty ktoré by ma nudili. Je z toho dosť cítiť že je film priamo mierený na dnešnú malú generáciu, čo ma dosť mrzí. Bol to síce fan service pre OG fanúšikov, ale chýbal mi tam taký ten “říz”. Logika sa filmu vyhla bokom, ale to je snáď pochopiteľne. Je to film o rýchlom modrom mimozemskom ježkovi ffs. Jim Carrey a jeho 90’s acting alá Ace Ventura ma bavil. Užíval si to. Suma sumárum, bolo to milé, ale nad 3 hviezdičky nejdem.(20.2.2020)

• Stibak

Tsk trochu zklamání. Celé to bylo takové neslane, nemastne. :((21.2.2020)

Osobne som vždy mal radšej Sonica ako Pokémonov. Preto som mierne sklamaný, že musím priznať, že Detective Pikachu je o dosť lepší film. Síce som obidvom dal 3*, no Pikachu mal bližšie ku 4*, Sonic ku 2* a celkovo ho zachránilo niekoľko scén, kde sa so Sonicovou rýchlosťou poriadne vyhrali. Inak to je kopa gýču s nepodarenými vtipmi. Možno však pozmením názor, keď si ho pozriem v originálnom znení, keďže na mojom zážitku sa mohol podpísať strašný slovenský dabing (ktorý mal Pikachu taktiež lepší).(21.2.2020)

Je mi jasné, že se zase rozepíšu a že náhodný čtenář na tento můj "výlev" nejspíš nebude zvědavý. Proto si dáme nejdříve supersonické review: Shrnuto podtrženo zábavný a nenáročný rodinný film s celkem generickým a v některých pasážích ne zcela logickým story, ale až překvapivě dobrými akčními pasážemi a fungujícími emocemi. Animace je na slušné úrovni, postavy Sonica a šíleného doktora ztvárněny skvěle. Délka tak nějak akorát. Vřele doporučuji pro: rodiny s dětmi, dlouholeté fanoušky Sonica, dlouholeté fanoušky Jima Carreyho. U dospěláka bez nějakého pouta k postavě nebo Jimovi to bude hit or miss...ale v kině stejně teď nic pořádného nejede... review ala želva: Kdyby mi někdo ještě před půl rokem tvrdil, že se z toho vyklube slušný film, tak bych vrtěl hlavou. Ale opak se stal pravdou. Ano, na ceny BAFTA to nebude. Jsou tam některá místa, kde se film úplně nemůže rozhodnout pro koho je, scénář někdy po logické stránce drhne, vtipy občas padnou na úrodnou půdu, jindy ne...ale sakra na druhou stranu je tu skvělá akce, napínavé a emotivní pasáže (které fungují! ó a díky Ódine - nejsou zabité zbytečnými a nucenými vtipy - dívám se na tebe Marvele!) a skvěle ztvárněné postavy. Mimo jiné i díky snad už dostatečně prodiskutované grafické předělávce je v tomto filmu Sonic naprosto báječný. V zahraničních recenzích se teď skloňuje "nejúpěšnější videoherní přeďelávka." Ono je to možná ale celé až moc velké zjednodušení. Budu si trochu nabíhat na vidle, ale alespoň část fanoušků by mi potvrdila, že celá tahle videoherní značka krom svých začátků jaksi nedostává očekávání, až na jisté světlé záblesky tu a tam (např. Generations, Mania atp.). Co tím chci říct je, že si nemyslím, že předloha je sama o sobě nějak dobrá. Podle mě to, co lidi u Sonica drží, je právě sám "modrý ďábel", ta postava samotná. A to je dle mě celý klíč úspěchu, proč film dopadl nad očekávání. Věrnost předloze přímo co se týká Sonica, je totiž bravurní. Je to TEN drzý a mírně nafoukaný modrý ježek, který ale pomůže přátelům kdykoliv, když je nouze...a v tomhle filmu navíc s úžasně fungující nadstavbou samoty a potřeby přítele, která jako origin story zrovna u Sonica šlape báječně. Pro mě osobně je tenhle Sonic přesně takový, jakého bych si (minimálně) ve filmu přál. S Jimem Carrym jsem si také prva nebyl moc jistý a byť to není úplně stoprocentní Robotnik z her, tak se za tohle ztvárnění můžu klidně postavit, líbilo se mi. James Marsden v roli šerifa taktéž super. V diskuzi jsem se už dříve rozepsal o tom, že na filmu jako takovém vidím ještě několik důležitých aspektů: 1. rodinný film s nenáročným poselstvím, které ale zahřeje u srdce...bez nucené výchovy diváka – typ rodinného filmu, které aby člověk už skoro hledal mikroskopem; 2. Pocit zadostiučinění pro fanoušky, díky kterým šel bez nadsázky film o úroveň výš (a samozřejmě díky režisérovi a animačnímu týmu, kteří udělali dosud nevídané a mají můj obrovský respekt). Krásná ukázka toho, že divákům se má naslouchat! (dívám se na tebe, "Disney"). 3. Možná zlomový bod pro frančízu Sonica, který může nadsazeně "vstát z mrtvých"... má otevřený prostor k novým dobrodružstvím s (pevně věřím) rodící se novou generací fanoušků... Od srdce by to bylo plných 5. Objektivně(ji) jsou to slabší 4. / 2D / orig. znění / 21. 2. 2020(22.2.2020)

Nejlepší film podle hry, který jsem kdy viděl.(22.2.2020)

Ježek Sonic nemá konkurenci v tomto typu filmů, takže ho není s čím porovnávat. Snad jen Pixely? Komedie? Ano, bavilo se celé kino. 😁👍 Herecké výkony? Ano, Jim Carrey jako hlavní záporák je prostě TOP. 🤣👍 Je vidět, že měl volnou ruku. Zvuky jsou dobře udělané. Poznámka: Nudil jsem se jen cca 3 minuty z celého filmu. Takže super. Poznámka: Z kina neodcházejte dokud nezačnou závěrečné titulky. Po animacích na konci filmu je ještě jedna TOP scéna. 👍 Poznámka: Jim Carrey jako Dr. Robotnik má pořád něco v rukávu. 😁👍 Myslím že je jasné, že bude druhý díl. Doporučuji dětem a dospělým. Nostalgie na hru Sonic je všude kolem vás. Viděl v kině Příbram. Hvězdiček 5(22.2.2020)

<< předchozí 1 2