Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma (James Marsden), ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci… (CinemArt)

Mkartaylas56

Vtipná, tak trochu šílená, ale stále rodinně laděná jednohubka, která si po celou dobu na nic nehraje a pouze a jen plní své poselství - baví. Za mě díky tomu jasně překonává kupříkladu podobně laděného Detektiva Pikachua a plánované pokračování si určitě s chutí dám. P. S. Jim Carrey je tu po delší době zpět ve své "vrcholné komediální formě" a já si ho hrozně užíval! 70% ()

Cortesz

Možná o něco lepší než https://www.csfd.cz/film/546268-pokemon-detektiv-pikachu/komentare/ ...., ale bodově na stejno. Není to tak vážné, je to vážně jen dobrodružná komedie, Carrey mi přišel v některých momentech až moc přehrávající, ale pravděpodobně to byl účel. Cílovka jsou stejně mladší diváci a těm se to líbit bude a určitě to pro ně bude mnohem stravitelnější než již zmíněný "pikachu", který byl chvílemi depresivní. ()

papilon395

Hodnotím podle dětské reakce. Osobně bych ubrala, protože nemusím ukecaný humor Jima Carreyho, ale jinak perfektní a děcka v pohodě. ()

helrohir

S videohernými adaptáciami je to vždy na vážkach, ako napokon dopadnú, pretože nech je hra akokoľvek zaujímavá či zábavná, napísať na jej základe dobrý scenár je občas nadľudská úloha, a niektoré spracovania z posledných rokov či desaťročí mi dávajú za pravdu. Ježko Sonic je tak niekde na pol ceste. Film je cielený skôr na mladších divákov, respektíve štýlom humoru a príbehom spadá do kategórie rodinný film. Príbehová stránka je občas nudná, ale občas dokáže príjemne pobaviť. Trebárs scéna z baru, hoci zúfalo neoriginálna, napriek tomu dokáže asi najviac rozvíriť zábavnú intenzitu filmu. Čo sa týka akčnej (videohernej) stránky, tak je aspoň vizuálne na úrovni a v podstate dokáže občas zaujať aj svojím prevedením. Celkovo by to bol len podpriemer, ale jednu hviezdu pridávam za oduševnenú hereckú kreáciu Jima Carreyho, ktorý si úlohu vidieteľne užíva, a aj mňa ako diváka zaujal naviac práve on. 50%. ()

maoc

V rámci žánru popcornové podívané pro rodinu s menšími dětmi je to pecka. Dětem se to líbí a dospělí dostanou také svou dávku humoru a vymazlenych detailů. Šlape to až tak dobře, že jsem v pokušení dát 5. Jim Carrey mě nebavil, ale je fakt, že pořád v těch rolích šílenců válí. ()

inmax

V podstatě takové nemastné, neslané. Ale vše zachraňuje Jim Carrey, který si svého záporáka neskutečně užívá a je to ten starý skvělý Carrey, jak ho známe z Ace Ventury a Blbý a blbější.. i díky dabingu neméně skvělého Tůmy. ()

ostravak30

Taková je doba. Nápady pomalu docházejí a tak se čím dál častěji hledají témata ke zfilmování. A nejlepší je hledat mezi již úspěšnými projekty. Ježek Sonic je legendární postava počítačových her a není proto divu, že padla mj. i sázka na něj. Takových filmů je ostatně více. Ať už Pixely, Pokémon, Angry Birds ve filmu či Super Mario Bros. Za mě jsou to šílené věci v podstatě bez invence, ale co už. Jak už to u podobných filmů bývá důležité jsou dvě věci - jednak efekty, jednak příběh samotný. Sonic musel uprchnout ze své planety na Zemi. Zde horko těžko přežívá a pak...jak už to v podobných případech bývá, se objeví nepřítel s kterým musí bojovat. Role prakticky šitá na míru Jimu Carreymu. Ten si natáčení evidentně užíval a je to také jeden ze světlých momentů filmu, protože právě jeho scény jsou zdrojem zábavy. V efektech film také neprohrál, ale za mě jde o ničím nevýrazný snímek s další z celé řady původně počítačových nebo animovaných postav, kterých teď roste jako hub po dešti. On taky Jeff Fowler není žádný výrazný režisér a tohle byl jeho úplně první film. ()

Daniel2003

No...vzhledem k tomu, že nemám moc s čím srovnávat, protože Pikachu mě nebavil, a tak jsem ho nedokoukal, asi nebude moje hodnocení tolik pozitivní, jako u ostatních. Ale zase nezačněme zle. Film je fajn a nepřijde mi špatný, ale pořád je to na úrovni naprosté zbytečnosti. Abych pravdu řekl, nejsem cílovka. Ta je totiž asi děti okolo 10 let, proto vtipy na starší publikum prostě nefungují. Sonic je sice vážně sympaťák, ale ta brutální ukecanost mu trochu podkopává nohy. James Marsden je třeba obrovské překvapení, protože takové charisma jsem u klaďase už dlouho neviděl. Naprosto ho ale zastiňuje Jim Carrey, který prostě neskutečně válí. Jo, jeho postava je strašně zbytečně bláznivá, ale jen díky němu to nepřeleze do trapnosti, protože Carrey prostě Eggmanovi dává třetí rozměr a nečekaně se tak jeví jako vážně zajímavý padouch. Za tohle jednoznačně potlesk! Co se týče vizuálu, kamera je bez invence a absolutně nudná, ale triky, jiné světy a coloring je úžasný. Hudba je taky překvapivě nadprůměrná a děj nakonec taky není špatný. Nakonec tedy film u mě dojíždí na moc dětinské vtipy a absolutní neinvenci, čímž pořád staví herní žánr do stavu "nevyužité", ale popravdě musím říct, že tudy cesta vede. Spokojenost! ()

PTomA

Nejlepší film podle herní adaptace, ale fakt! Hrozně mě to překvapilo, nebylo to moc infantilní a plusovy body dostává film za pár povedených filmových narážek. Carrey mi někdy vadil, Sonic byl skvělej a potitulkova scéna mě příjemně potěšila. 7.5/10 ()

jokino

Nenáročný film najmä pre detské publikum, ktorý neurazí, zabaví, je svižný, občas vtipný, aj CGI sú vyvážené a pod. Nečakal som od toho vôbec nič a dostal som čisto relax, a oddychovku. Za mňa, bavil som sa.. ()

Kinofil

|| PG || Paramount || Rozpočet: $85 mil. || USA: $146 057 279 - ČR: 25 603 693 Kč - Celkem: $306 757 279 || Rozumná krátká stopáž uteče i přes nezajímavý příběh neuvěřitelně rychle. Díky tomu stojí víc za zhlédnutí než překombinovaný Pikachu. Celé je to rychlá road-movie, která se nesnaží vysvětlovat co? a proč? (dětem je to jedno a dospělé to nezajímá) a soutředí se jenom na jak?. Byla radost vidět Carreyho znovu na plátně. Sice nic extra nepředvede a je cítít, že mu lepší fóry svazuje přístupnost pro děti, přesto jeho role není "dědkovsky" trapná, spíš jen umírněná. Mardsen dělá Sonicovi takového tradičního parťáka od "nezajímáš mě" po "jsme kámoši". No a Sonic jako takový není postava, která unese celý film, páč jediná jeho zajímavost je rychlost a kroužky. Proto je Dr. Robotnik asi zajímavější postava, kvůli které má smysl točit pokračovaní (které bude). Design se povedlo napravit, ale samotné CGI vypadá dost chudě a kvůli tomu je Sonic umělejší než Pikachu. Trochu mi jeho interakce se skutečnými herci připomínali filmového Garfielda (2004) a to je zlé na rok 2020. Jednoduše Sonic při 1. zhlédnutí neurazí, ale nevidím důvod dělat pokračování nebo filmy jemu podobné. Herní kletba nebyla zlomena. 45%. ()

caMen

Jim Carrey nezklamal, ale jinak hodně pro děti, plný klišé fóŕů včetně Fortnite dance??? Ještě dneska? Come on! ()

GejmronCZ

Krásná animace s hezkým příběhem, hromadou vtipným scén a sonickou rychlostí. Co víc si přát? Tenhle zážitek vás nenechá ani na chvilku zpomalit pod rychlost zvuku, takže si vemte pořádné brýle. Rozhodně vás bude zásobit vtipnými scénkami, to určitě. Největší bombu celého filmu, ale musím vypíchnout a to je samotný záporák EggMan, který je naprosto dokonalý. EggMan disponuje pokročilou technologií dronů a zbraní, ale ani to nestačí na vyrovnání sonické rychlosti samotného Sonica. Ovšem jeho vlastní pocity ho zničit mohou a ty jsou také jeho největší slabinou, ale i silou. Jak to asi dopadne? Uvidíte sami! PS: potitulková scéna je spoiler na 2. díl! Už se mega těším. ()

david.babick

tohle bylo moc dětinský..když to srovnám s Detektivem Pikachu, tak ten byl o dost lepší :-) dvě hvězdy vlastně jen za to, že jsem byl rád, že jsem po dlouhé době viděl Jima Carreyho ve filmu ()

petrsponar

7/10 skvělá oddechovka,kterou sem FAKT nečekal,parádní nostalgie a zavzpomínání na dětství kdy jsem hrál sonica na PC.Jim Carrey si to tu skvěle dává,a strhuje na sebe všechnu pozornost,humor tu i funguje,což je fajn,nebráním se druhému dilu ()

WeeLass

Roztomilé, ale prachobyčejné. Bez děje, bez vtipu, bez emocí. Bez Sonica by to byla nízkorozpočtová Lifetime komedie. ()

Logarto

Tři hvězdy + palec hore za Carreyho a ježkův chválihodný redesign. Přihodím čtvrtou hvězdu, když se díky tomuhle filmu dočkám solidní adaptace SuperMaria. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (více)