Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma (James Marsden), ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci… (CinemArt)

korbitch22

Věková kategorie hráčů prvního dílu notabene i těch dalších je myslím někde mezi 30 a 50 lety, takže upřímně nechápu, proč je z nového filmu idiotská, infantilní a bezduchá břečka. Začátek je trochu fajn, ale Sonic je příšerně nadabovaný, James Marsden je mizerný herec a že někde bude naprosto nejhorším článkem filmu Jim Carrey, to bych v životě neřekl že zažiju. Není to vtipné, napínavé, dobrodružné a v akci je to zoufale plytké. Zapojení Sonica do reálného světa se vůbec nepovedlo. Detektiv Pikachu je o proti Sonicovi naprosto dokonalý film. Sega pro mě znamená hodně a u Sonica sem strávil a trávím stovky hodin, ale tohle je pro děti do pěti let. Nadával jsem českému distributorovi, že snad po celé zemi dal film do kin pouze nadabovaný, což sem ještě nikdy nezažil, ale teď už to naprosto chápu. Očekávat, že se na film vypráví do kina někdo nad deset let je mizivá. Zklamání jako prase. 40%. ()

marhoul

Pohádka, která nebaví naše děti a nechytila ani mě. A to jsem pohádková ráda. Možná někdy v budoucnu do toho dorostu, zatím rozpaky. ()

Stanislaus

Ježek Sonic je svižně natočená oddychovka s nadmíru sympatickým hlavním hrdinou, klasicky (tak trochu) přehrávajícím Jimem Carreym a několika humornými momenty, o které se postarali především Sonic a ukecaná Natasha Rothwell. Film v kině pěkně utíká, a i když člověk v podstatě od počátku tuší, jak to celé dopadne, tak i přesto snímek díky svému živému tempu vůbec nenudí. Při dvou scénách - zasvěcení budou zajisté tušit - jsem si nemohl nevzpomenout na x-menovského Quicksilvera, což je míněno v dobrém slova smyslu. Dynamicky natočená jednohubka, která nepřekvapí, ale ani neurazí. ()

BMW12

Postava ježka Sonica snad každému přiroste k srdci. Je to dobrák od kosti a takový čiperný, mladý hrdina, který touží po přátelství a dobrodružství. To si užije s policistou, který se chce odstěhovat z vidlákova, ale musí změnit plány. Jde totiž po nich doktor Robotnik, kterého ztvárnil Jim Carrey. Tato postava byla na můj vkus až příliš dětinská, snažila se být vtipná za každou cenu. Nevím jestli tvůrci nebo Jim Carrey tlačili moc na pilu. Proto půl * uberu (dávám 3,5*). Každopádně se jedná o dobré rodinné dobrodružství a Sonic je opravdu sympaťák! ()

rikitiki

Nejsem cílovka, ale měla jsem chuť vidět nějakou blbinku, která neuráží. Což se přesně stalo. Pitvoření bylo pomálu a obstaral ho hlavně Jim Carry, jak se dalo čekat. Ježek byl fajn a jeho předvídatelná roztomilost a vtipnost byly snesitelné. Příběh poněkud přemrštěný, ale v rámci žánru to beru. SHRNUTÍ: Když se ti splaší ježek. ()

TheEvilTwin

Pro děti možná až moc dospělé a pro dospělé je to možná až moc dětské, a tudíž se film úplně nezavděčí ani jedné skupině diváků. Srovnal bych to s nedávným Detektivem Pikachuem, který skončil zhruba stejně průměrně. Jim Carrey se po dlouhé době luxusně vžil do role, někdy může působit, že přehrává, ale že je to dětský film, tak musí projevit mimiku asi trochu více, aby to puberťáci pochopili. Stejně tak James Marsden je prostě sympaťák, na kterého se dobře kouká a působí přirozeně a v neposlední řadě si zaslouží pochvalu vizuálně povedený Sonic. Víceméně k celému vizuálu nic nemám, stejně tak i film jako celek se povedl a jako rodinná zábava s dětma na večer se to krásně hodí, zbytek ale může film vynechat, protože Sonic nemá moc čím překvapit. ()

ARI50

Sonic bez pochyby bude patřit mezi ty hodně povedené kousky, skvělá rychlá zábava, skvělý herci příběh. Dvojka je na místě aby byla a samozřejmě animovaná verze by byla taky na místě.Jim povedený. Sice trocha až moc přehnané technologie ale překousl jsem tenhle malý přehmat a nedostatek příběhu. ()

oLí

Ježek Sonic je sympaťák, to se musí předem vědět a tvůrci si na tom museli dát záležet, když už to teda je film o Ježkovi Sonicovi. Co bych k tomu řekl jako třicátník v sále téměř plném dětí ? Že jsem se skvěle bavil. Ani pochyb ke třem hvězdám. Na to, že to celé táhla vlastně smyšlená postava to bylo fakt dobrý a Ježek byl fajn. Hrál jsem v půlce devadesátek segu a Sonic byl jedním z top toho, co si z té konzole pamatuji. Když k této dobře namíchané směsi přidáte ještě Jima Carreyho, který je Bohem generaci otců dítek, které na to vezmete, vyjde Vám prostě zábava, které za ty prachy nelitujete ( nebyl jsem s dětmi:D ). Jim Carrey byl naprosto skvělej, moc rád jsem ho takhle viděl. Kdo ho trošku sleduje, tak ocení stejně. 7.5/10 jak prd. ()

luka4615

Slušně odsýpající rodinná podívaná, která téměř vůbec nevybočuje ze zavedených kolejí. Tak přesně nějak takto bych v pár slovech popsal snímek Sonic the Hedgehog, jehož středobodem je sympaticky hláškující superrychlý ježek, jemuž ale podráží nohy vágní režie a předvídatelný scénář. Tuto situaci už bohužel nezachrání ani skvělý Jim Carrey a povedená animace. Ve finále tedy dostaneme dynamicky natočenou a dobře vypadající jednohubku, která ale nemá žádnou snahu diváka nějak překvapit či ohromit. Škoda. „So, as I crashed into the cold dark water of the Pacific, I realized a few things: A - I have no idea where I'm going. B - Salt water stings. C - I shouldn't even be on this planet right now, but I am! Why? Because you shot me!“ ()

Lucasion

Kdo na Sonicovi vyrůstal, tak musí cítit záchvat nostalgie. A to já rozhodně mám. Hodně jsem přál, aby Sonic uspěl, protože po vlažném přijetí Detektiva Pikachu (2019), jsem se obával, zda by mohly podobné laděné filmy vůbec vznikat. Navíc Sonic má potenciál na novou filmovou sérii a konec tomu taky perfektně nahrává. Ale nebudu komentář začínat od konce, i když to film dělá. Ten film je prostě neuvěřitelně roztomilý, vtipný a dle mně zaujme děti i dospělé. Respektivě bude bavit obě skupiny stejně. Hlas Sonica vybrali skvěle a jeho animace je perfektní. James Marsden jako jeho buddy ujde a trojici uzavírá Jim Carrey jako Doktor Robotnik. Carrey samozřejmě báječně přehrává a sem se to i hodí. Soundtrack má film kvalitní a dokonce používá nějaké osvědčené skladby. Takže já se bavil a bavil jsem se opravdu dobře. Kéž by bylo více takových herních filmů. Většina je zralá do béčkového odpadu. Sonic naštěstí ne. (85 %) ()

ScarPoul

K takýmto filmom postupujem už opatrne. Ale toto bolo milé. Fun service najväčšieho kalibru. Zamerané aj na detského aj na dospelého diváka. Musíte len pretrpieť nutné žánrové zlo a potom sa už len nechať unášať, dynamickým a funkčným príbehom, ktorý má zaujímavého záporáka - v niektorých miestach je Carrey výborný - a milého hlavného protagonistu. Neviem či je to na rozvíjajúci vesmír. Viac by ma bavili takéto filmy, keby sa snažili do toho vložiť aspoň trošku realistický podtón ( a nie kupón do Olive Garden), ale nie je to vôbec taká katastrofa ako sa zo začiatku mohlo javiť. Zatiaľ dávam 4* s tým, že to časom možno pôjde o jednu dole. Dnes mi to ale sadlo ako riť na šerbeľ. ()

Lacike

Zápletka mi v jadre pripomenula moju milovanú klasiku Číslo 5 žije, ale spracovanie je až príliš zamerané na detského diváka. Objektívne tomu teda nemám čo vytnúť, ale holt som už na tento typ filmov starý a jedna dve hlášky, ktoré si užije aj dospelý to už nespasí. Naviac mi Sonicov hlas bol nesympatický. James Marsden je tu za nudného naivku a Carrey prehráva jak postavička v animovanej rozprávke, ale žiadnu úchvatnú grimasu nevystrúha. Kvalitná technická stránka a pár solídnych akčných scén je vzhľadom na vysoký rozpočet samozrejmosť. Takže pre mňa to bola nuda, ale deťom sa to bude páčiť. 4/10. ()

Padme_Anakin

Nemám problém nazout si dětské střevíčky a držet palce roztomilému mimozemšťánkovi, aby unikl ze spárů šíleného doktora a při svém pobytu na Zemi našel opravdového kamaráda a skutečný domov.. ()

corpsy

V podstate som nečakal zázraky a už len z toho dôvodu, že videohru poznám len pasívne. Skôr ma zaujímalo, ako sa na tomto projekte opäť vybláznil Jim Carrey v polohe, ktorá z neho pred vyše 25 rokmi spravila hviezdu. Je to pre deti a pre hráčov, ktorý si nostalgicky zaspomínajú na svoje detstvo. Nejde o unikátny film podľa videohry, tie sa točili pred mnohými rokmi ( a sú to málo doceňované snímky ako SUPER MARIO BROS, STREET FIGHTER, DOUBLE DRAGON, MORTAL KOMBAT či WING COMMANDER ), dnes sa ide na istotu. ()

ConanVJ

Mě Sonic příjemně překvapil. Carrey po dlouhé době vtipnej, Sonic pěkně vytvořenej a film má spoustu zábavných momentů. Za mě 80% :) ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (více)