Reklama

Reklama

Jurský svět: Nadvláda

  • USA Jurassic World: Dominion (více)
Trailer 2

Příběh filmu Jurský svět: Nadvláda se odehrává čtyři roky po zániku ostrova Isla Nubar, původního domova oživlých jurských tvorů. Ti se mezitím začali kontrolovaně i nekontrolovaně rozmnožovat a v důsledku toho jsme si museli zvyknout na jejich přítomnost v našem ekosystému, i na to, že už patrně nestojíme na vrcholu potravního řetězce. Existují lidé, kteří chtějí tuhle novou ohromnou sílu zneužít pro svůj prospěch, a na druhé straně lidé, již jim v tom chtějí zabránit a snaží se udržet svět v maximální možné rovnováze. K nim patří i Owen Grady (Chris Pratt) a jeho přítelkyně Claire (Bryce Dallas Howard), kteří nabyli patřičné zkušenosti v prvních dvou filmech. Doplňují je pak hvězdy Jurského parku, paleontologové Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern) a teoretik s nadhledem Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Ti všichni se pustí do dechberoucího souboje s časem, lidskými i ještěřími nepřáteli, aby se v situaci, která je nikoliv za pět, ale za minutu dvanáct, pokusili o nemožné. (CinemArt)

(více)

Videa (15)

Trailer 2

Recenze (614)

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Colin to opět dokázal ... aneb jak ze zajímavého námětu na kulervoucí blockbuster vykřesat nudné 2 a půl hodinové hovno, kde je jedna pořádná akční scéna => svěřte to rutinérskému čučkařovi jménem Colin Trevorrow (nebo Shawnu Levymu). Jedna hvězda za tu jedinou akční scénu v Maroku a druhá za sympatický cast z původní trilogie, bo jako jediní tady jsou to dobří herci a hlavně sympaťáci, všechny ostatní charaktery jsou na přesdržku a hlavně mladá přechytračelá piča ... kam se poděli normální dětští herci, a proč v každém filmu vidíme jen přechytračelé mladé pičuse, co ve volném čase popíjejí pumpkin spice latte a filozofují o tom, že v 10 letech jsou více dospělí než jejich rodiče? Tohle je fakt nehorázná kokotina bez jiskry a jestli tohle dá přes miliardu tak si lidstvo, stejně jakou dinouši, zaslouží vyhynout. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Jurassic World: Dominion je typický veľkofilm tejto doby. Príbeh je jednoduchý, zorientujú sa v ňom ľahko aj tí, ktorí snáď minulé filmy nevideli alebo ich dej zabudli. A tí, ktorí si ich pamätajú dobre alebo si ich pred návštevou kina na pripomenutie pustia, majú ako bonus rad odkazov na minulé zápletky. S logikou alebo ľudskými možnosťami si tvorcovia rozhodne nerobili starosti, čo k žánru patrí, a či tak alebo onak, celkom to pobaví. Horšia je dĺžka filmu. Dve a pol hodiny je skutočne príliš, tým skôr, že mnohé sa opakuje, len zakaždým v inom prostredí a medzi rôznymi postavami. Deti, ktoré práve prežívajú svoje dinosaurie obdobie, to možno ocenia, pretože tie nemajú svojich miláčikov nikdy dosť, ale všeobecne je film zábavný zhruba sto minút, tých štyridsať sedem navyše je zbytočných. (3.8.2022) ()

Reklama

Nevka 

všechny recenze uživatele

Rozmáhá se nám tady takový nešvar. Když jdu v poslední době do kina, existuje minimálně 50% šance, že scénář psal někdo, kdo má diváky za naprosté idioty. Rád bych řekl, že přeháním, ale už mám tak nějak dost toho, kolik povedených „náhodiček“ se do jednoho filmu vleze. Máte problém? Na poslední chvíli se zázračně objeví záchrana. Ne jednou Horste! Dokonce ani dvakrát! Hlavní hrdinové jsou POKAŽDÉ ve správnou chvíli na správném místě, takže člověk prakticky nemusí mít strach, že by se mohlo něco pokazit. Výsledkem je, že se v kině brodíte nekonečnou smyčkou nečekaných problémů a nesmyslných záchran. Napětí nula… Moc tomu nepomáhá ani fakt, že „nadvlády“ je tady opravdu jen minimum. Z námětu, který v sobě skrývá hromadu potenciálu se vyklube prachsprosté nic. Když už to totiž vypadá, že by film mohl být (dejme tomu) kreativní, rychle se schováme do nějaké uzavřené lokace, abychom si nemuseli dělat starosti s reálným světem. Chápu, že k tomu přispěly problémy s produkcí, ale jako omluvu to neberu. Vždycky je lepší radši dva roky počkat než vyhodit ven proškrtaný produkt (i když ekonomicky se to nemusí zdát tak jednoznačné)… Jsem každopádně rád, že původní parta funguje skvěle, čímž se trojka Jurského světa drží aspoň částečně nad vodou. Ostatně i Bryce s Isabellou si dokázaly ukrást většinu scén pro sebe. Škoda, že kombinace obou „týmů“ neměla v téhle patlanině větší šanci vyniknout. ()

LION-MR.T 

všechny recenze uživatele

Série se dostala presně tam kde jsem nikdy nechtěl aby se dostala. Dinosauři si běhají mezi lidi. Něco podobného zažívám u nových Hvězdných válek kde jsou všichni, už tak presileni, že si říkám, že by film mohl skončit už v deseti minutách. Ale zpět k dinosaurům. Když jsem videl pár dni předtím další upoutavku kde se všichni divili, že hlavní hrdina slíbí, dinosaurovi, že mu vrátí mládě říkal jsem si. "Co je to kurva za nápad" ale pak jsem si vzpomněl, že v předchozím díle jsme tu měli holčičku, kterou vyrobili pomoc genetiky tak to jsem si vzpomněl jak jsem v tom kině malem chcipl smíchy a to byl tenkrát další prvek, který jsem v Jurskem parku - neboli světě nechtěl vidět. V novém pokračování zase nechybí fakt dobré akční scény a navrat starých postav nechybí ale jelikoz s jurskym parkem nemam takovou nostalgii tak mě to nedokázalo tak chytnou za srdce jako jiné. Jak píšu, akční scény jsou dobré, libili se mi a užil jsem si je asi na celém filmu nejvíce. Jo jasně vizuál je pěknej ale u takovýho hollywoodskyho trháku v dnešní době je to standart. Hudba a střich super taky. Co se tyče postav jsou fajn, staré postavy si zachovali svoji tvář.   Jen nevím jestli bych chtěl další jurský park nebo svět. Pro mě je ta série už docela dokurvená ale kdyby se Spilberg vrátíl - což by to bylo zajímavé kdy by se oscarove eso chytlo sedmého dílu téhle série mohlo by to nabrat úplně jiný směr. Režisér čtvrtého dílu se vrátil a hodně lidi věřilo a doufalo, že udělá skvělou tečku a velkolepé finále. Něco podobného se věřilo, i 9 epizody Hvězdných válek kdy návrat režiséra sedmého dílu znamenal také jakési světlo, jak většina z nás na 9 nadávala tak u nového jurského parku neboli světa to zklamání zas tak nehrozí. Ale všímate si lidi jak dnešní Hollywood neumí pomalu nic jiného než jen ždímat staré značky a dělat pokračování jak u hororu v 80.letech. Ani nevim jestli se mám smát nebo brečet. Další dinosaurskych díl však zůstává trochu průměr. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Juráč od svého vzniku už realisticky oživil bandu pěkně hnusných a řádně děsivých mezozoikálních monster. Ovšem teď, ve svém šestém díle, vše překonal a tasil opravdovou makabrozitu a obludu z nejodpudivějších – strašlivého holocenského vizuálního predátora jménem Laurosaurus Dernbotoxus. Vskutku jednoznačný vrchol plastického malformačního CGI, na nějž se nevydržíte souvisle dívat více než 3 vteřiny, abyste ještě vůbec někdy měli chuť na řízek, a který v pohodě překonává i takové monstrózní veleještěry jako Dinocourtneyus Defectcoxus či Brontotellus Versacehnus. Budiž to varováním pro všechny štěrbiny, co se bojí důstojně stárnout. To si raději nechejte po padesátce vytvarovat na xichtě realistické silikonové hovno. Odpoutá to pohled od vrásek a budete vizuálně daleko snesitelnější! Alespoň pro masařky. Doufám, že chudák pan Neil, vypadající i bez klobásového jedu o deset let mladší, a dokonce krásnější než v roce 1993, jemuž nehumánní scénář nemilosrdně dicktoval se po té kafilérii sápat, dostal příplatky minimálně jako ve fekálním pornu. I přes veškerou vypiplanou monstrozitu se však jedná o zatím nejhorší Juráč, ekoteroristickou agitku pro celou neomarxistickou rodinu, kde si natáčející probuzená demagogická korporace pro vyplachování debilů za účelem zisku celkem úsměvně poručila scénář o jiné fuj fuj demagogické korporaci pro vyplachování debilů, co má uprostřed jurské džungle prohnilý, za účelem zisku negrolesby a semknutě inkluzní lidstvo potírající jablkový brontogůglkemp. Trochu to naštěstí vytahují nad hladinu žumpy těch pár obvyklých suchých hlášek rovněž nestárnoucího a bezbotoxového Zlatošvestkáče, sympatický Marek Taclík, jehož zjevně jeho nový tchán Árný dokopal do fitka, a opět naprosto nádherně udělaní a vcelku akční -sauři, -daktylové, -raptoři, -ceratopsové a další prehistorická havěť. Takže 2,4999999999, ovšem velkoryse přihazuji 0,0000000001, protože je to furt lepší než drátem do oka, a především než jakákoliv vážně se beroucí furtdokolová pičočalamáda o oelasťákovaných svištivých bukvolidech z obublinovaných omalovánek. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (26)

  • Režisér Colin Trevorrow před uvedením snímku slíbil, že Nadvláda bude oslavou celé šestidílné série, která začala už Jurským parkem (1993) na počátku devadesátých let. (CrypzzXD)
  • Se stopáží 147 minut se jedná o nejdelší film celé série. (PaTeXx)

Související novinky

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

23.01.2023

Každý rok se v předvečer velkého finále oscarové sezóny sejdou v Los Angeles členové nadace Zlatá malina, aby „ocenili“ ty nejhorší filmy uplynulého roku. Hlasování o tyto ceny se účastní zhruba 700… (více)

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (více)

Jak velký hit bude druhý Avatar?

Jak velký hit bude druhý Avatar?

18.12.2022

Na otázku, jak moc druhý Avatar zničí kina, veškerou konkurenci v nich, a následně zcela ovládne tržby po dobu příštích několika týdnů, existuje celkem přímočará odpověď. Hodně. Díky prvním… (více)

Reklama

Reklama