Reklama

Reklama

Jurský svět: Nadvláda

  • USA Jurassic World: Dominion (více)
Trailer 1

Příběh filmu Jurský svět: Nadvláda se odehrává čtyři roky po zániku ostrova Isla Nubar, původního domova oživlých jurských tvorů. Ti se mezitím začali kontrolovaně i nekontrolovaně rozmnožovat a v důsledku toho jsme si museli zvyknout na jejich přítomnost v našem ekosystému, i na to, že už patrně nestojíme na vrcholu potravního řetězce. Existují lidé, kteří chtějí tuhle novou ohromnou sílu zneužít pro svůj prospěch, a na druhé straně lidé, již jim v tom chtějí zabránit a snaží se udržet svět v maximální možné rovnováze. K nim patří i Owen Grady (Chris Pratt) a jeho přítelkyně Claire (Bryce Dallas Howard), kteří nabyli patřičné zkušenosti v prvních dvou filmech. Doplňují je pak hvězdy Jurského parku, paleontologové Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern) a teoretik s nadhledem Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Ti všichni se pustí do dechberoucího souboje s časem, lidskými i ještěřími nepřáteli, aby se v situaci, která je nikoliv za pět, ale za minutu dvanáct, pokusili o nemožné. (CinemArt)

(více)

Videa (15)

Trailer 1

Recenze (498)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Recyklát ještěří močoviny, kde do splašků odteklo všechno dobré, a zůstal nevábný koncentrát toho, co je v hollywoodské fabrice špatně. Ledabylý scénář jede stejné schéma už po šesté, přičemž absolutně pomíjí všechny možnosti, které prehistorická monstra, rozlezlá po celé planetě, nabízí. Kloubení nové party se starou je bez kapky překvapení a jediné jiskry, rodičovské téma unylé, u triků jsem si občas vzpomněl na Karla Zemana, akční scéna na Maltě příšerně sestříhaná (Dan Bradley od druhého Bournea jede jednu šablonu) a jediná opravdu plnokrevná postava je Kayla Watts (která možná měla plnit kvótu, ale je to dobře napsaná a skvěle zahraná pilotka)… a jinak to všechno trvá nekonečných dvě a půl hodiny. V závěru začne Ian Malcolm trochu sypat hlášky a rozpustile si rozepne košili, ale tím to hasne. Nebýt dezertu v podobě sežraného chlapa na elektrické koloběžce, který mě upřímně rozesmál asi na 5 minut, dopřeji tomu maximální bídu. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Třetí díl se trochu snaží navázat na ten první. Svým vtipem, jednotlivými odkazy na starší filmy. Taktéž mi málem ukápla slza při setkání se starou partou, užil jsem si pár akčních a vtipných momentů i peripetie vztahu Owena a Claire, stále je ale třetí Jurský svět průměr. Kvality prvního, nedej Bože Jurského parku (a to se svého času spousta lidí předhánělo, aby vyjádřili, jak STRAŠNĚ JEDNODUCHÝ je to film),  neviděl ani z rychlíku. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Návrat hlavních postav z prvního Jurského parku potěšil, pořád jsou to ti sympatičtí nadšení vědci, kteří dinosaury milují. Vtažení diváka do světa, kterého jsou již dinosauři zžitou součástí je cool. Překupnické doupě na Maltě a tamní dlouhá akce film dobře vykopnou. Honička na střechách a na motorce v ulicích, přesně jak je známe z bournovek a bondovek, upgradnuta o velociraptory… proč ne! Ale zbytek, ve kterém jsme přesunuti do pouze jiné rezervace než v prvním filmu, je klopitajícím recyklátorem již viděného, navíc v nevzrušivém provedení, s nefunkčním záporákem Timem Cookem, logickými berličkami a nesmysly nehodnými této filmové série. A jedinou fantasticky natočenou scénou, která připomene Spielberga (ponoření do jezírka). Bohužel krátkou. Nejslabší díl celé série. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Je těžké mít rád film, který svůj vrchol (Malta) nabídne v půlce a pak se utopí v recyklaci a nostalgii. Snaha o fanouškovský servis je tam cítit hodně, dokonce občas funguje i takovým tím až spielbergovsky sympaticky naivním pohádkovým způsobem (jako když T-Rex pořád platí za hlavní dino-hvězdu), ale z konce jsem měl nijaký pocit, že toho zkrátka, minimálně v rámci zavíráku velké série, bylo málo. Přitom ten příslib velkých věcí, kdy je nastaven nový řád, je hlavně v první polovině hrozně moc. Ale pak to celé vyšumí do ztracena. 60 % ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Juráč od svého vzniku už realisticky oživil bandu pěkně hnusných a řádně děsivých mezozoikálních monster. Ovšem teď, ve svém šestém díle, vše překonal a tasil opravdovou makabrozitu a obludu z nejodpudivějších – strašlivého holocenského vizuálního predátora jménem Laurosaurus Dernbotoxus. Vskutku jednoznačný vrchol plastického malformačního CGI, na nějž se nevydržíte souvisle dívat více než 3 vteřiny, abyste ještě vůbec někdy měli chuť na řízek, a který v pohodě překonává i takové monstrózní veleještěry jako Dinocourtneyus Defectcoxus či Brontotellus Versacehnus. Budiž to varováním pro všechny štěrbiny, co se bojí důstojně stárnout. To si raději nechejte po padesátce vytvarovat na xichtě realistické silikonové hovno. Odpoutá to pohled od vrásek a budete vizuálně daleko snesitelnější! Alespoň pro masařky. Doufám, že chudák pan Neil, vypadající i bez klobásového jedu o deset let mladší, a dokonce krásnější než v roce 1993, jemuž nehumánní scénář nemilosrdně dicktoval se po té kafilérii sápat, dostal příplatky minimálně jako ve fekálním pornu. I přes veškerou vypiplanou monstrozitu se však jedná o zatím nejhorší Juráč, ekoteroristickou agitku pro celou neomarxistickou rodinu, kde si natáčející probuzená demagogická korporace pro vyplachování debilů za účelem zisku celkem úsměvně poručila scénář o jiné fuj fuj demagogické korporaci pro vyplachování debilů, co má uprostřed jurské džungle prohnilý, za účelem zisku negrolesby a semknutě inkluzní lidstvo potírající jablkový brontogůglkemp. Trochu to naštěstí vytahují nad hladinu žumpy těch pár obvyklých suchých hlášek rovněž nestárnoucího a bezbotoxového Zlatošvestkáče, sympatický Marek Taclík, jehož zjevně jeho nový tchán Árný dokopal do fitka, a opět naprosto nádherně udělaní a vcelku akční -sauři, -daktylové, -raptoři, -ceratopsové a další prehistorická havěť. Takže 2,4999999999, ovšem velkoryse přihazuji 0,0000000001, protože je to furt lepší než drátem do oka, a především než jakákoliv vážně se beroucí furtdokolová pičočalamáda o oelasťákovaných svištivých bukvolidech z obublinovaných omalovánek. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (33)

  • Těsně před dokončením vizuálních efektů Colin Trevorrow promítl film svým přátelům a fanouškům, aby dostal zpětnou vazbu ohledně potřebných vylepšení a úprav. Dodal: „Tentokrát to byl proces s mnohem větším zapojením diváků.“ (PaTeXx)
  • Laura Dern vyjádřila touhu zopakovat si roli z původní trilogie již v roce 2017. Prohlásila: „Když budete dělat poslední (díl), musíte vrátit Ellie Sattler. Ona je vždycky ta, co vše zachraňuje.“ (NiWi)
  • Hlavní záporná postava Lewis Dodgson (Campbell Scott) se objevila již ve filmu Jurský park (1993), a to ve scéně, kde najímá zaměstnance parku Denise Nedryho (Wayne Knight) ke krádeži dinosauřích embryí. Při útěku z firmy Biosyn v tomto filmu odnáší embrya ve stejné plechovce, která se objevila na jejich přenos v původním filmu. (lundgren86)

Související novinky

Dinosauři požírají kina

Dinosauři požírají kina

12.06.2022

Tak to vypadá, že s negativním vlivem pandemie na návštěvnost kin je prakticky konec, s dalším týdnem totiž přichází další kasovní monstrum. Není jím nic jiného, než Jurský svět: Nadvláda, který má…

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Přestože bylo letos velkých filmů obecně méně, protože kina začali otvírat až na konci května a Tomu Cruisovi se ještě nechtělo riskovat s Mission: Impossible 7 a Top Gunem, dočkali jsme se několika…

Režisér Jurského světa jde do války

Režisér Jurského světa jde do války

17.03.2021

Colin Trevorrow (Jurský svět) měl v jednu chvíli natočit třetí film z nové trilogie Star Wars, jenže v té době jeden z jeho menších filmů v kinech ošklivě propadl, a navíc se vyrojily spekulace, že…

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru…

Reklama

Reklama