Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

zigy

Obdivuji nápady rodící se v hlavě Jima Abrahamse, tohle je opravdu smršť! Vtipy a gagy se na Vás valí s kadencí "tatatattatta", že to ani nestačíte všechno pobrat. Co na tom, že občas nějaký fórek vyjde do ztracena, nebo je poněkud trapnějšího rázu. Těch opravdu dobrých je přehršel. Např. hasič, který sjede po tyči v baru vedle tanečnice u tyče....:) anebo Bridges: "Určitě znáte rčení: Muž je jako kus sýra..........(Lloyd Bridges přemýšlí, jak je to dál), zatímco jiný mafián: "Tak to je přesný!" Mám však ještě jednu poznámku: Vysvětlete už proboha někdo Američanům, že zvracení není vtipné!!! ()

ariari

teraz už nikto komédie nevie točiť. škoda že tieto filmy sa vyparily do stratena. na nič sa to nehralo, je to čisto absurdne poňatá vtákovina...absurdistan ktorý skrátka funguje. po rokoch sme sa na to pozerali asi desiati a pri medovine sme sa narehotali od srdca. ()

Olafa

Snad žádnou gansterku jsem neviděla (ani jednoho Kmotra - vím, ostuda), ale i tak mě to dost pobavilo. Hlavně pak starý i mladý Lloyd Bridges (přání malého Lloydíka při padající hvězdě mě dostal)... jestli se na film podívám znovu a připomenu si některé gagy, dost možná hvězdičku přidám. ()

kondomxxl

Bolo tam pár momentov, na ktorých som sa bezva zabavil, ale aj tak, bolo to priehľadné. Na paródie typu Horúce Strely sa určite nechytá :-( ()

pavont

Bohuzial tomuto som na chut velmi neprisiel. Gagov kde som sa skutocne úpobavil bolo poskromnez skor som len znudene cumel a cakal na koniec. Takze bohuzial. ()

Peenugirl

Já som sa smiala veľa... a tak to má na komédiach byť. A každý predsa videl Forresta Gumpa, Krstného otca,... Pecka 80% ()

Kraliczech

Film který jsem viděl, když mi bylo asi 6-7 let a který tak poznamenal můj smysl pro humor. Pro mě jeden z nejmocnějších filmů, který si nikdy s žádným jiným nemůžu splést a kterému se vždy zasměju, prostě srdcovka. ()

Pompeius

Tak samozřejmě to trpí jako každá parodie škobrtáním děje, je to spíše takový slepenec. Ale opravdu hodně a od srdce jsem se zasmál, protože i když jsou gagy někdy hodně laciné, perfektně funguje jejich timing i to, že probíhají jaksi mimochodem. Jako třeba když se nahý bratr poté, co je přistižen s hrdinovou manželkou in flagranti, otočí a shodí z nočního stolku vázu... a na závěr scény ještě přiletí ten holub. I třeba ten trefený strom na začátku je roztomilý, výsledek týdenní práce při lisování oliv nebo miniaturní atentátník zastřelený miniaturním derringerem... ()

Peddro

Jak bylo již psáno, tento film je výhradně pro diváky, kteří dobře znají gangsterky, ostatní se budou nudit. ()

Mufinek_16

Pokud chcete udělat parodii na tak kvalitní filmy,  jako jsou Kmotr nebo Casino, měli byste nasadit laťku hodně vysoko, tady ale laťka spadla někam do propasti. Pár vtipných hlášek doplňuje bohužel spoustu trapných scén. Pokud tvůrce nenapadlo nic lepšího než vyplnit film rádoby vtipnými scénami, jako prdění a padání Kmotra nebo zvracení na jeho pohřbu, tak se do toho radši neměli pouštět. Snaha zařadit tam i několik dalších filmů jako Forrest Gump nebo Jurský Park spíše způsobilo ještě větší chaos. Hlášky přitom nebyly vůbec špatné. Kdyby se tvůrci zaměřili více na ně, dopadlo by to mnohem lépe. Zasmát se dvakrát či třikrát je totiž na parodii opravdu málo. ()

jarod13

Ve svém žánru parodií bych řekl, že jde o velice dobrou záležitost. Některé vtipy vám dojdou až po druhém shlédnutí, ale hlášky typu,"To je můj syn? proč jsi mi nic neřekl", "Nebo ztratil jsi hodně krve, ale většinu jsme našli". Myslím, že jsou úžasné, tak jako parodie na Forresta Gumpa, Chucky.... Kdo se chce v pohodě doma u televize pobavit, určitě tento snímek doporučuji. :-) ()

Welington

Ke Kmotrovi jsem si našel cestu, a čím více se mi líbil, tím více jsem si začal všímat a uvědomovat, jak je tenhle snímek plný excelentních narážek. Po čase sice, pravda, zdá se, že je i místy přehnaně absurdní a trapnější, než kolik si mohu připustit, ale funguje to dobře a účel to plní. Je to vtipné, dobře zahrané a na poličce plné parodií, si tenhle snímek zaslouží své čestné a příjemné místečko. ()

lineker

Krutopřísná Kmotr parodie, která byla v některých momentech dokázala překročit pomyslnou hranu vkusu. Nic proti. Jen u mně osobně již něco bylo příliš. ()