Reklama

Reklama

Jaga. Košmar ťomnogo lesa

  • Rusko Яга. Кошмар тёмного леса (více)

Obsahy(1)

Démon zvaný Baba Jaga sa jedného dňa oslobodil a zatúži po novej energii, ktorú mu majú dodať deti. Ideálnou sa pre neho stáva mladá rodina, ktorá začala bývať na okraji lesa, kde i on ma svoje sídlo. Baba Jaga má však nečakaného protivníka a tým je Egor, starší brat malého dievčatka, ktoré záhadne z domu zmizlo... (dyfur)

Recenze (65)

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Frackožravá Baba Jaga v temném lese je rozhodně kulantní téma, se kterým by se daly nevyvádět nejméně tři prdele ponurých, sugestivních a drsných hororových vyfikundací. Sojuzmultfilm to však pojal jako anemickou, umělohmotnou, plytkou, nudnou a přiblblou mentálčalamádu pro degeneraci pozlátkových instáčových pičolidí, ve které se neamneziovatelný hrdinný pubescent Míša Kokotkin s partičkou vymydlených Putinjugend vydá do lepkavě růžových nočních můr stokorcového homolesa unyle vypárat a namotat zpět na klubko uštrikovaného Spájdrmena. Tomu k dokonalosti chyběl jen norský vzor na hrudi. „Horor“, který drásá nervy asi jako libovolná jihokorejská romantická komedie, jednoznačně filmově – teoreticky kategorizovatelný jako mučivá SS. Strašná Sračka. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Sympatická hororová pohádka z dětmi z Ruska. Ve městě mizí děti a s nimi i jejich vzpomínky, takže rodiče si nic nepamatují, což je poměrně slušný a neotřelý námět. Děti jsou sympatické, teda až na toho hajzla s náušnicí a nožem, ten mě štval, atmosféra je místy velmi fajn a vizuálně je film na solidní úrovni. Finále bych zařadil do Hororového Fantasy, což je opět docela nevšední téma. Na Rusko určitě přijatelný počin, jehož zhlédnutí litovat nebudete. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Tak pro mne nejlepší Podgajevskiho film, ba co víc, byl jsem spokojenější než u námětově podobného The Wretched. Jaga byla před dávnými časy poražena, nikoliv však zničena, jak už to u démonů bývá.Nyní opět našla způsob, jak se do našeho světa vrátit. Stačí jen najít toho, kdo má dostatečně černou duši a již navštívil říši mrtvých. Děti se ztrácejí, neboť Jaga je unáší a požírá. Jakmile na dítě všichni jeho blízcí zapomenou, není pro něj návratu. Když se jí postaví trojice mladých, stává se z příběhu jedna velká noční můra. Líbilo se mi prolínání snů s realitou, přechody do paralelního světa, tajemný les, v němž i za denního světla musejí sluneční paprsky bojovat s hustou mlhou, i zlověstné předivo rudých vláken vedoucích do doupěte čarodějnice. Surrealistický příběh, kde se věci i lidé proměňují, mizí a zase se objevují, má atmosféru i napětí. Není prvoplánově strašidelný od začátku až do konce, ale v některých scénách zamrazí. Tradičně velmi dobrý vizuál doplněný slušnou hudbou. A samozřejmě některé typicky ruské držky nezklamaly, ale tentokrát mi do příběhu sedly. Oceňuji, že místo kompletního digitálního bubáka zůstal prostor pro fantazii. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Svjatoslav pokračuje vo svojich hororoch s mytologickými postavami, a s výnimkou mierneho zaváhania v podobe Rusalky odvádza dobrú prácu - a ani táto Yaga nie je výnimkou. Opäť šetrí lacnými šokmi či vraždami, a koncentruje sa skôr na atmosféru, postavy a ich vzájomné vzťahy. Trojica teenagerov, ktorí na začiatku filmu ešte veľmi dobre nevychádzali, musí spojiť svoje sily a postaviť sa zlej čarodejnici, pretože tá uniesla malú sestru jedného z nich a dospelých pomocou svojich síl zhypnotizovala. Dokonca sa musia dostať cez krb v jej "chalúpke" až do jej temného sveta. Režisér ma presvedčil, že Rusi horory nakrúcať vedia, pokiaľ chcú. Detské postavy sú úplne v pohode, príbeh ma zaujal, hudba a kamera sú na špičkovej úrovni. Už len na tej "desivosti" treba trochu popracovať, aby som mal aj pocit, že sledujem horor, a nie temnejšiu detskú fantasy v štýle posledných dielov Pottera. Ináč príjemný kúsok a za mňa odporúčanie. ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

V životě bych nevěřila, že přijde den, kdy dostanu chuť vopíchat Babušku Jagušku. V Mrazíkovi mě fakt nerajcovala, v Hellboyovi už vůbec ne a Kýnu John Wick je sice frajer, ale je to chlap. Jenže člověk míní, Buddha mění a tak sem v téhle ruské hororové pohádce ééé hororu, dostala šukézní Jagu, kterou bych jako chůvu brala a nechala bych se tak 2x týdně pohlídat. Náš hlavní hrdina je ale v pubertálním věku, permanentně nasranej a navíc se zakouká do místní Máši, či Dáši, bo konkrétně Dania se menuje (snad) a tak Jagu prcat, na rozdíl od tatíka nechce a nehodlá jí tolerovat, na rozdíl od vygumovanýho tatíka, že Jaga žere děti a to tak origoš, že co sežere, jako by nikdy nebylo. Jop, všichni vymazaný aj z fejsbůku natož z dutých hlav vodkou posilněného ruského lidu a tudíž, když Jaga čorkne jeho malou ségru, náš hero, jeho skoroholka a týpek co je asi schizofrenik, páč jeho postava prodělá několikrát změnu chování (ultra kokot, vcelku fajn, zase kokot, Mirek Dušín hadr) se rozhodnou malou zachránit, přemoci Jagu a to vše bez prcání. Jako bonus se přidá místní typan co, na samotě u lesa, Jagu už dlouho chce dostat (ne do postele, ale sejmout), jelikož si stejně jako náš hero, zázračně nenechal vygumovat paměť. Zní to mrdle? Ale je to celkem koukatelný, tak neváhej a Jagu dej, pyčo! ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • V 62. minutě jeden z chlapců v obchodě otevře a poté zavře regál s potravinami. V následujícím záběru ho ale zavírá znovu. (Duoscop)
  • Soundtrack Nicka Skachkova obsahuje celkem 22 písní se stopáží přes 46 minut. Kromě toho film dotváří další 3 písně: „Mephisto’s Lullaby“ hudebníka Xtortion Audio v podání Yaira Albega Weina & Ora Kribose, „Civik“ ruského muzikanta Tonyho Igyho a „Jardins sous la Pluie“ z poslední třetí části suity Estampes Clauda Debussyho. (noelcoward73)

Reklama

Reklama