poster

Jaga. Košmar ťomnogo lesa

 • Rusko

  Yaga. Koshmar tyomnogo lesa

 • Rusko

  Яга. Кошмар тёмного леса

 • angličtina

  Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

Horor

Rusko, 2020, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • herr_carter
  *

  Hergot, hergot, hergoooot !!! Člověk před dvěma roky zaslechne, že vychodní blok natočí nejděsivější horor všech dob, kde se v hlavní roli objeví jedna z nejznámějších postaviček slovanské tvorby Jaga, a oni ti ruští sráči zase natočí jakýsi popcorn s doporučeným věkem 12. Nechápu, proč někdo nenatočí fakt horor (horor jako horor, ne žádný boční laciný humor) a neudělá film, zasazený do středověku a ne do současnosti. Nebo respektive vím, je to moc drahé, naposled jsem se takhle těšil na Draculu a jak to dopadlo..to už fakt radši netočit nic.....................moje hodnocení = 2,5 z 10.(24.5.2020)

 • dubinak
  **

  Já mám tak trochu osobní problém s mytologickými až pohádkovými horory z Ruska. Ne a ne mě něčím zaujmout. Za zmínku určitě stojí alespoň to, jak Rusové začínají povyšovat svoje filmy vizuálně i stylisticky na americkou úroveň a snaží se zaujmout vyšperkovaným prostředím i postavami širší masy. Mě ale bohužel na tento vyumělkovaný styl neužije a kort, když to strašení taky za nic nestojí a je šíleně předvídatelné a nestrašidelné. Ale chápu, že někomu to sedne jako ulité.(23.6.2020)

 • oveckaoa
  *

  Asi budu jediný co to bude kritizovat, ale mě to nevadí nejsem ovce csfd a nepapouškuji stejné názory jiných naštěstí. Tak, že v lese žije Baby Yaga co unáší děcka a pak je asi zabíjí? Zhruba do 30 minuty je to v pohodě uvidíme rozmazleného kluka co si o sobě moc myslí (taky za to dostane ranu a chtějí ho i zabít jo chlapče to tě naučí chovat se k lidem z úctou ) jeho novou matku (předchozí umřela při autonehodě) a malé děcko a chůvu, která se jim o to děcko stará, ale je divná. Pak to děcko zmizne a ten kluk ho s jednou holkou a jedním nagelovancem hledá a to je celý film. Do scény v té chalupě nebo co to bylo kde s nima mluvil ten chlápek je to v pořádku pak se tam začnou objevovat jakési mysteriózní a fantasy sračky začne tam na ně útočit cyborg nebo co to bylo jeden z kluků si dá dostaveníčko s vražednýma pružinama dva zmizí bůhví kam a nikomu nechybí a mezi tím tam s nima kecá mrtvá dívka. Baby Yaga se zde takřka neobjeví většinou vidíme jen prst,ruku, stín nebo, když se objeví je to v 5 sekundové záběru z , kterého má divák kulové. Chtěl jsem dat 60, ale jdu níže 20 a i to je moc podobné zklamání jako Nevěsta.(10.5.2020)

 • Trevor
  ****

  Svjatoslav Podhajevskij podvrdil svoju úlohu ruského Del Tora. Baba Jaga je fantasy/horor určený najmä kategórii mladý dospelý. Podobne ako v Rusalke autor zvládol veľmi dobre prvú polovicu filmu (možno o niečo viac ako hodinu) potom to bolo predsa len o niečo slabšie. Čo možno považovať za veľké plus ruskeho fiomu vyvarujeme sa genderovej a rasovej korektnosti. Nič tam nie je vkladané na silu (ani povinné zábery na tenisky Vans v každom americkom filme pre teenagerov) a mladý Jegor má na sebe tričko New York Giants. Ruku na srdce, dokažete si predstaviť v Stranger Things niektorého z chlapcov v tričku AK Bars Kazaň či CSKA Moskva??? 😂 Rovnako ako mladý herci svojimi výkonmi nesklamali ani dospelý a tak sme sa dočkali viac ako slušného fantasy s prvkami hororu. Škoda predsa len slabšieho záveru už by som rád po viac ako 200 hodnoteniach opäť udelil 5*...(19.5.2020)

 • Martrix
  ***

  Mám ruskou kulturu rád. Takže jsem ochoten přejít s lehkým pokrčením ramen Putina, zabrání Ukrajiny, alkoholismus, divnou hudbu i azbuku. A opravdu moc rád bych napsal pěkný komentář k tomuto filmu. Tvůrci mi to usnadnili, protože je to velmi zručně natočené, má to moc pěknou atmosféru, pár dobrých nápadů a herci jsou taky v pohodě. Takkže co? Proč ne? Protože nefunguje celá ta mytologie, spousta věcí nedává smysl a jsou jen na efekt. Už od první minuty, kdy hlas vysvětloval co je Jaga zač a jak to funguje...neznělo to jako dobře vymyšlená pověst. A bohužel se to projevilo v dalším dění. Pravidla hry fungovala jen na někoho a někdy. A jak na sviňu, to jde ruku v ruce s přepálenou stopáží, takže těch momentů, kdy si říkáte ...jak to? proč? je tam víc, než by bylo potřeba. Možná se Podgajevskij rozhodl ušetřit nějaký ten rubl na střihači, ale druhá cesta do pece a linie s chytrou holčičkou a jejím tatínkem, byla docela navíc. Vše se dalo zfrknout hned při první výpravě. Je to velká škoda, potenciál námětu byl veliký a atmošku to mělo místy fakt dobrou. Skoro se mi chce hvězdu přihodit, ale ne...za ten konec ne.(15.5.2020)

 • - V 62. minutě jeden z chlapců v obchodě otevře a poté zavře regál s potravinami. V následujícím záběru ho ale zavírá znovu. (Duoscop)