Reklama

Reklama

Tři chlapi na cestách

všechny plakáty

Obsahy(1)

Obyvatelé Ouplavic se vydávají na dvoudenní zájezd, jehož součástí je nejen exkurze do západočeských zemědělských závodů a plzeňského pivovaru, ale také návštěva Karlových Varů. Mezi účastníky nechybějí ani děda Potůček a jeho syn, předseda místního družstva, který se právě nachází v osobní krizi. Je přesvědčen, že na vedoucí funkci už nestačí, a chce se jí vzdát. Napsal výpověď a předal ji k doručení synu Vendovi, který zůstává doma. Zatímco většina družstevníků se těší na neobvyklé zážitky, někteří se vydají na cestu s poněkud smíšenými pocity nebo zcela neodpočinkovými záměry. Například žárlivá paní Nedomová jede jen proto, aby dohlédla na manžela a zabránila jeho případným záletům. Energická Eliška Kacířová se chce v okolních družstvech co nejvíc přiučit, protože se chystá kandidovat na předsednictví. Nečekané starosti musí řešit i půvabná Renatka, kterou se snaží okouzlit výřečný řidič autobusu, zatímco ona se marně pokouší přimět k hovoru mlčenlivého Honzu. Ouplavičtí zažijí nejen spoustu veselých příhod, několik trapasů a nedorozumění, ale s pomocí moudrého dědy Potůčka vyřeší také několik sporů. Nedomová pochopí, jak hloupá byla její žárlivost, Renatka si to rázně vyřídí s řidičem i Honzou a otec Potůček má možnost srovnat si vše v hlavě. (TV Nova)

(více)

Recenze (85)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Veľmi sa to celé nepodarilo. Podliezavý film o tom ako sa máme za socializmu krásne. Má ukázať vidiek v lepšom svetle a poľnohospodárov ako chytrých a inteligentných spoluobčanov, plne integrovaných do modernej spoločnosti. Nebyť toho obsadenia asi by som dal jednu hviezdičku. Film sám o sebe je dnes len prehliadkou väčšinou dnes už zosnulých hercov, ktorí ale niekedy dosť tápali a film bol ďaleko horší ako pôvodný televízny seriál. Humor bol dosť primitívny a dnes už sa mu asi usmieva málokto, scenár sa Oldřichovi Lipskému nepodaril, zrejme si nevedel poradiť s tým, čo mu prišlo direktívne nariadené. Ono táto "komédia" nie je práve najvydarenejšia keď vezmem do úvahy že sú komédie u ktorých sa smejete od začiatku do konca tak toto je len slabý odvar a zasmiať sa zasmejete - nikdy. ()

CaptainNor 

všechny recenze uživatele

Oldřich Lipský neměl zapotřebí dopouštět se nějakých zvláštních úliteb režimu. Beru tedy vše o rodině Potůčků, jako slabší chvilku v jeho tvorbě. Že napsal tak prostinký scénář Jaroslav Dietl, pro to vysvětlení nemám. Ale přesto mi na filmu baví dvě věci: Že je to jakási ideologická road movie :-) a fakt, že tuto agitku vysílá třikrát do roka právě TV Nova hlásající ideologickou čistotu. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Když se za socialismu točí socialistické komedie, nelze od nich očekávat zázraky, a to ani když za kamerou stojí zkušený režisér. Budování socialismu se nějak nutně muselo odrazit na výsledku veskrze fádního filmu, který si pluje na nevzrušivé vlně bez pořádné zápletky, ale za přítomnosti skvělých českých herců. Obyvatelé vesnice Ouplavice byli celkem sympatičtí burani. Z nich nejvíce do popředí vystoupili členové rodiny Potůčkovic, kteří zájezd chtěli pojat převážně v komediálním duchu. Moc se jim to nepodařilo. A hlavně ve své době se lidé snáze identifikovali (tedy ne všichni) s vymoženostmi, jako je JZD, lázně v Karlových Varech, nebo pivovarská chlouba z Plzně. V té době ani nic jiného nebylo, a tak se jelo na vlně euforie, jak se jim to budování daří alespoň ve filmu, když ve skutečnosti se to hroutilo.Takhle nějak dopadl i tenhle film. Jarda Dietl coby scenárista a Olda Lipský coby režisér, tuhle socialistickou káru "odšoférovali" hodně rutině. 40% ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

Tak i mistr komedií Oldřich Lipský to má taky na svém triku - tendenční podbízivý film o tom jak se máme za socialismu krásně. jedniné co jej jakž takž drží na hladině snesitelnosti je jeho bratr Lubomír v roli střeštěného dětka. "Teď slepice snášejí na 86% svých možností protože mají rožnuto a tím pádem den dlouhý 16 hodin, ale zvýšíme to na 90%, protože jím necháme svítit světla 20 hodin denně, soudruzi ..." ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Pan Lipský natočil celou řadu skvostů, ale tohle je čistokrevné teplé normalizační lejno přímo z kravína. Snad se musel kvůli čemusi zalíbit soudrhům, těžko říci. Někoho napadlo, že když narve autobus tehdejšími seriálovými hvězdami a natočí agitku o rozvinutém socialistickém zemědělství, sem tam proloženou nějakou to bžundou, že to bude bžunda osvětová. Krom pár vtipných momentů tak zbyde halda propagandy kterak se mají jézeďáci v družstvech dobře, jaké mají pěkné nové kravíny a jaké si staví na vsi pěkné paneláky. Masakristické bylo to kochání při průletech práškovacím letadlem, obzvláště to brutální šedivé betonové silo ,,Bajkonur'' jak ,,vtipně'' podotkl Lipský, na dohled jakéhosi barokního zámku bylo tou skutečnou komunistickou pěstí na oko. Tohle byla ta doba, kdy mužové na radnici a Pláteníci na okresech rozhodovali o zbourání celých historických celků měst a městeček, to je ta doba kdy se meliorovalo, rušily mokřady, zatrubňovalo, aby širé lány něměly konce... Z toho bourání nám tu a tam na náměstích straší dnes dost šílená stavba svojí socialistickou architekturou rozeznatelná všem a ty mokřady, meze a remízky dnes zase draze a složitě obnovujeme... Fakt nechápu proč tohle muselo vzniknout a za co se pan Lipský musel takto soudruhům ,,zavděčit''. Dávám za jednu paruku, je to totiž dokonalé socialistické retro. * ()

Galerie (3)

Zajímavosti (5)

  • Děda Potůček (Lubomír Lipský) se ve filmu proletěl letounem L-60 Brigadýr. Ve scéně na letišti lze spatři i práškovací letoun Z-37 Čmelák. (Foxhound#1)
  • Filmování probíhalo v Jižních Čechách - Volyni, Českých Budějovicích, Klatovech, Prachaticích, Domažlicích, Tachově, Plzeňském Prazdroji a hradech Přimda, Velhartice a Rabí. (M.B)
  • Lubomír Lipský (děda Potůček) byl ve skutečnosti pouze o necelé dva roky a půl starší než jeho seriálový syn Jan Skopeček (otec Potůček), který byl pouze o necelých sedm let starší než jeho seriálový syn Ladislav Trojan (syn Potůček). (JoranProvenzano)

Reklama

Reklama