Tři chlapi na cestách

Obyvatelé Ouplavic se vydávají na dvoudenní zájezd, jehož součástí je nejen exkurze do západočeských zemědělských závodů a plzeňského pivovaru, ale také návštěva Karlových Varů. Mezi účastníky nechybějí ani děda Potůček a jeho syn, předseda místního družstva, který se právě nachází v osobní krizi. Je přesvědčen, že na vedoucí funkci už nestačí, a chce se jí vzdát. Napsal výpověď a předal ji k doručení synu Vendovi, který zůstává doma. Zatímco většina družstevníků se těší na neobvyklé zážitky, někteří se vydají na cestu s poněkud smíšenými pocity nebo zcela neodpočinkovými záměry. Například žárlivá paní Nedomová jede jen proto, aby dohlédla na manžela a zabránila jeho případným záletům. Energická Eliška Kacířová se chce v okolních družstvech co nejvíc přiučit, protože se chystá kandidovat na předsednictví. Nečekané starosti musí řešit i půvabná Renatka, kterou se snaží okouzlit výřečný řidič autobusu, zatímco ona se marně pokouší přimět k hovoru mlčenlivého Honzu. Ouplavičtí zažijí nejen spoustu veselých příhod, několik trapasů a nedorozumění, ale s pomocí moudrého dědy Potůčka vyřeší také několik sporů. Nedomová pochopí, jak hloupá byla její žárlivost, Renatka si to rázně vyřídí s řidičem i Honzou a otec Potůček má možnost srovnat si vše v hlavě. (TV Nova)

Pavelpi

Tři chlapi na cestách je komedie z roku 1973,kterou natočil Oldřich Lipský.Ukazuje nám,jak se tehdy lidé z vesnice bavili a také jejich obyčejné starosti a problémy.Je to ukázka toho,jak to v té době chodilo na vesnici.Dnes se může zdát,že je to hloupý film,ale vesnice tak skutečně žila..Tomuto filmu předcházel seriál Tři chlapi v chalupě.Tento byl vysílán televizí živě.Bohužel při požáru většina dílů shořela.V roce 1963 byl natočen stejnojmenný film. ()

Ironfood

aneb Toulavá kamera dědy Potůčka. V podstatě jeden z mých nejoblíbenějších odpočinkových filmů. Primitivní děj o poznávacím zájezdu jézéďáků po krásách a technických vymoženostech naší vlasti tu vytvořil prostor pro spoustu vtipných epizodek v podání výborných herců. Velmi zábavné je třeba "soupeření" Schmitzera a Krampola o Konvalinkovou, nechybí tu můj oblíbenec Moučka, pilot Hrzán a v závěru se v roli akademika objeví také Vladimír Šmeral z Edelstadtu. ()

Fiftis

Veľmi sa to celé nepodarilo. Podliezavý film o tom ako sa máme za socializmu krásne. Má ukázať vidiek v lepšom svetle a poľnohospodárov ako chytrých a inteligentných spoluobčanov, plne integrovaných do modernej spoločnosti. Nebyť toho obsadenia asi by som dal jednu hviezdičku. Film sám o sebe je dnes len prehliadkou väčšinou dnes už zosnulých hercov, ktorí ale niekedy dosť tápali a film bol ďaleko horší ako pôvodný televízny seriál. Humor bol dosť primitívny a dnes už sa mu asi usmieva málokto, scenár sa Oldřichovi Lipskému nepodaril, zrejme si nevedel poradiť s tým, čo mu prišlo direktívne nariadené. Ono táto "komédia" nie je práve najvydarenejšia keď vezmem do úvahy že sú komédie u ktorých sa smejete od začiatku do konca tak toto je len slabý odvar a zasmiať sa zasmejete - nikdy. ()

quiz

Naprosto tupá "lidová komedie" jenom pro otrlé masochisty. Vždy jsem považoval pana Lubomíra Lipského za cosi nemastně-neslaného, který se dokáže pitvořit o stošest jenom proto, aby se zavděčil svým chlebodárcům tím, že údajně "umí". Potom to taky vypadá, že si svůj honorář opravdu zaslouží. Ale co, já na bráchu a brácha na mě...až posléze a značně později přišel Zdeněk Troška i ta role se pro něho opět našla a v kinech bylo opět narváno....."oslovil mě režisér Troška a nabídl mi roli, kterou jsem s vděčností přijal..." ()

rakovnik

Agitka jako hrom...tak takhle dobře to tady u nás společně děláme soudruzi a proto se máme tak skvěle! Blbost, že...je neuvěřitelné, že to natočil Oldřich Lipský. Zajímalo by mě, proč to udělal...Na druhou stranu, když tento film dávají, koukám na něj jako na studijní a srovnávací materiál, jak vypadaly v roce 1973 západní Čechy. ()

• Filmování probíhalo v Jižních Čechách - Volyni, Českých Budějovicích, Klatovech, Prachaticích, Domažlicích, Tachově, Plzeňském Prazdroji a hradech Přimda, Velhartice a Rabí. (M.B)
  • Filmová vesnice Opuplavice je vesnice Čepřovice v jižních Čechách. (sator)
  • Děda Potůček (Lubomír Lipský) se ve filmu proletěl letounem L-60 Brigadýr. Ve scéně na letišti lze spatři i práškovací letoun Z-37 Čmelák. (Foxhound#1)