Dámský klub

• Austrálie

• Belgie

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 103 min

Táto romantická komédia je z ďalšou z vtipných Amerických komédií, ktoré majú pointu a inteligentný humor ako napríklad "Lepšie neskoro, ako nikdy" alebo "Tak dobre ako sa len dá". Aj keď táto komédia Dámsky klub scenáristicky nedosahuje úroveň týchto dvoch konverzačných komédií, lebo má jednoduchšiu pointu, ale v tejto komédii to iskrí sexuálnou energiou, a niekedy sexuálnou frustráciou, čo ma rozosmialo veľa krát, lebo film pôsobí veľmi realisticky. Hoci ide o knižný klub, v ten daný mesiac si 4 priateľky vybrali na čítanie trochu inú knihu, ako klasiku a to knihu "Päťdesiat odtieňov sivej", ktorá má erotický podtext. Hoci majú hlavné hrdinky a hrdinovia viac ako 60 rokov sú v mnohých oblastiach lásky iba študentmi, čo vyvoláva mnoho vtipných momentov. A to ako táto iskrivá kniha ovplyvní ľúbostný život 4 priateliek môžeme sledovať v tejto príjemnej komédii. Šteklivý humor, ktorý ma nahlas rozosmial počas 2 hodín viackrát, ale hlavne herecké výkony 4 priateliek (všetky skvelé, ale Jane Fonda vo vynikajúcej forme) a ich partnerov a priateľov (medzi ktorými vynikal svojím šarmom Andy Garcia) sú dôvod prečo som pridala o 1 hviezdu viac.(3.6.2018)

Od začátku je jasné, kam to všechno bude směřovat a já měla jen obavy, aby se to nezvrtlo něčím trapným, co bych neunesla a šel by celý klub do kopru. Ne nestalo se tak, bavila jsem se téměř celou dobu až na pár hlušších místeček, ale ať....Na každé dvojce bylo něco šmrcovního, ale asi nejvíc jsem přilnula k Dianě a Andymu. Těm to slušelo nejvíc a Andy tady byl super štramák. Nevím jestli to osloví …..nácky, asi ne, ale pro mě to byl příjemný relax. Ta labuť neměla chybu.(6.9.2018)

Nemôžem si pomôcť, ale bolo to neuveriteľne zábavné. Štvorica starších dám si vytvorila knižný klub, kde preberajú prečítanú knihu, ale hlavne rozoberajú svoj život a problémy. Herecké obsadenie je na úrovni aj vo vedľajších úlohách.(27.8.2018)

Parta seniorek pořádá každý měsíc čajový dýchánek, při kterém probírají knížku, kterou všechny ten měsíc četli. Jako další je čeká 50 odstínů šedi a všem to změní život. Čekáte peklo? Také jsem ho čekal a o to víc jsem byl překvapený z toho, jak film funguje a baví. Je to neskutečně příjemný, občas i vtipný a sympaticky zahraný film, (překvapivě mě ty bábrle neiritovali) který překvapivě po celou dobu nesklouzává k trapnosti, ačkoliv by se to dalo od daného námětu očekávat.(5.9.2018)

Jasne dané charaktery postáv a tiež jednoduchý príbeh, ktorý vieme kam bude smerovať .. ale moja vnútorná bohyňa mi hovorí, že tie dámy (aj páni) dali Knižnému klubu eleganciu, gráciu a úroveň. Súhlasím s emmou 53, že Andy bol super štramák. 3,5*(14.9.2018)

Super podívaná i přes věk hlavních hrdinek.(8.9.2018)

Od dob It's Complicated jsem si přál vidět nenásilně vtipnou a přirozenou komedii. Už jsem ani nedoufal, že to někdy přijde. A ono to přišlo. Dámský klub je po všech stránkách dokonalý a vím, že se na něj podívám rád ještě mnohokrát. Mezi Diane Keaton a Andy Garciou to tak přirozeně jiskří, až má člověk strach, že chytne plátno. Jane Fonda jako by roli vyžilé, ale stále krásné sexbomby žila. U Candice Bergen jsem trochu doufal ve větší rozjezd, přece jen její první rande vás namlsá :D, ale nevadí. No a Mary Steenburgen se svým konečným stepovacím sólem, to je pastva pro bránici. Navíc je tam pár fakt skvělých vtipů, které bohužel vyzní pouze v originále (Moby Dick is nickname for Christian Grey.. atp.). Díky, opravdu díky za tak skvělý film.(16.7.2018)

Tak ale proč ne. Herečky výborné, dobrý, i když předvídatelný humor a celkově příjemná podívaná. Do kina bych na to už teda nešla, ale když na to někdy narazím v televizi, ráda si zopakuji. 4*(4.6.2018)

Příjemný, nenásilně vtipný a milý film, který mě takhle navečer prostě potěšil. Herecké ženské obsazení fajn a někteří chlapi, no, radost pohledět.(30.8.2018)

Taký príjemný film. s absolútne famóznymi hereckými výkonmi. A utiekol ako voda. Páčilo sa mi, že bol o láske v mnohých jej podobách. Rodičovskej. Manželskej. Priateľskej. Novej. Nečakanej. Prvej. A bol tak milo zábavný.(13.6.2018)

Skvělá čtveřice hereček, která baví. Pořád beru jako neuvěřitelné, že jako nejmladší z nich vypadá Jane Fonda, které je jako jediné přes 80 let.(15.9.2018)

• Necron

Odpudivy film, jeste horsi nez Sex and the City, kdo by to cekal... Otresne dialogy, megatrapne sceny, hruzostrasny soundtrack, proc?(29.8.2018)

Panebože!🙏Čo to bolo?!😳Sex v meste po 30-tich rokoch?😂Nie!nie!nie!Viac už nechcem vidieť vo filme partu nadržaných babičiek🙈. Navyše ešte jednu z nich bozkávať sa s Andym Garciom! To bol vrchol velebnosti...🤢Jedna vec je, že láska sa áno dá prežívať v každom veku ale...Moj názor je, že na plátne funguje jedine keď mladí herci prežívajú svoje lovestories, prenechajme to prosím výhradne im.(21.8.2018)

"Book Club" hodnotím ako celkom v pohode film na pondelkový večer. Možno som od filmu čakal viac komédie. Najmä po prvej tretine mám pocit, že sa fóry vystrieľali a film začne byť veľmi vážny. Nemôžem poprieť, že je tu ešte pár vtipných momentiek. Najmä, keď si uvedomíme, že ich aj samotné aktérky začnú tak komentovať, že si uvedomíme, že vlastne je to aj veľmi vtipné. Lenže je to súčasne aj film o hľadaní niečoho, čo možno už niekoľko rokov v živote všetkých štyroch žien chýbalo. A vlastne im to všetko otvoria romány brakovej literatúry s názvom "Fifty Shades Of Grey". A nemám osobne tomu problém uveriť. V podstate je celý film veľmi uveriteľný, celkom prijemný a aj zaujímavý. Asi je viac určený ženskej diváckej základni, no ako muža ma to nijakým spôsobom neiritovalo a sledoval som 4 vskutku talentované herečky, na ktoré je fajn pozerať aj v súčasnom veku. Diane Keaton je vynikajúca ako vždy a Mary Stenburgen je rovnako skvelá. Čo sa týka mužov, tak sú tiež dobre spracovaní. Myslím si, že Andy Garcia je super a aj Don Johnson podal vynikajúci výkon, pričom jeho postava mala skvelú charizmu. Nemyslím si, že by film niekoho urazil. Má dobré momentky, má síce aj svoje nudné momentky, no minimálne to zachraňuje jeho srdce a dobré postavy. Ak ste na to naladení, čeknite si ho. Hodnotenie: B-(20.8.2018)

Takhle jsem se nepobavila už hodně dlouho. Ano, je to další z řady filmů, kde sledujeme partičku starších ženských, které si myslí, že svá léta mají za sebou a nakonec se v letadle zjeví božský Andy Garcia a ostatní chlapi a vyvedou je z omylu. Jenomže ne každý je jako tenhle film. Tady přátelství mezi Jane, Diane, Candice a Mary funguje na jedničku. Je to vtipné, dojemné, veselé a herecky naprosto dokonalé. Přesně tohle očekávám od americké komedie, že se zasměji, odpočinu a vypnu a tohle vám snímek dá - relax a smích a jako bonus získáte Andy Garcíu (ten chlap je čím dál tím hezčí).(25.5.2018)

Já nejsem zrovna "fanoušek" tohoto typu filmu, ale jednou za čas si ho ráda užiju - vyčistím si hlavu a někdy se až dobře pobavím :) A s partou holek na Dámské jízdě si myslím, že tento film sedl jako "prdel na hrnec". Bylo to příjemné vidět skupinku starších dam, jak pracují se "současným" trendem - kdy kniha "50odstínů..." ovlivnila mnoho žen, mužů a celkově domácností. Je to pro mě taková průměrná oddychovka, správné tempo, dobrý čas a kino plný ženských - ideál na vyčištění hlavy :)(27.5.2018)

hodně příjemná komedie,která ukazuje,že co se vztahů týká řeší člověk stejné problémy ať je mu 20,40,nebo 70 a i v pokročilejším věku se dokáže chovat jako pako.Book club navíc působí nenuceně,přirozeně a jeho nálada je nakažlivá.Skoro jako by nevzniknul v dnešní době.Všechny hlavní hrdinky jsou sympaťandy a taková Diane Keaton vypadá snad lépe než zamalada.Nemluvě o Don Johnsonovi a Andy Garciovi,kteří by charsima mohli rozdávat...80%(15.8.2018)

Milá ale nikoli vlezlá komedie. Některé hlášky mě odrovnaly.(27.8.2018)

• Gogo333

Ze začátku docela zábavná komedie, někde v půlce se to zlomilo a nějak mě to přestalo bavit. Obsazení je pěkné. Celkově to má příjemný feeling, což mě překvapilo, moc jsem od filmu nečekal. Hodně mi to připomínalo Sex ve městě, jen trochu slabší. Škoda velké předvídatelnosti a slabšího závěru. Všiml jsem si, že i sama spisovatelka 50 odstínů se tam vetřela do mini roličky. 50%(25.8.2018)

• hazaba

Docela příjemná komedie pro starší. Bohužel nenadchla, i když námět byl docela dobrý a sešla se zde spousta dobrých herců. Na jedno podívání dobré, obzvlášť v záplavě současných komiksových a krvavých filmů, ale velice rychle to člověk zapomene.(21.8.2018)

• Primavera

Film mi pripadal ako dohodnutá reklama na Päťdesiat odtieňov sračky aj vzhľadom na upadajúci záujem o nich. No ale aby táto kniha inšpirovala zrelé ženy s nadhľadom, tak to je sila! Tomu uverím až po lobotomii. Z hereckého obsadenia bola najlepšia Jane Fonda, osemdesiatnička a pritom super vyzerajúca ženská, Diane Keaton pri nej totálna chudera, navyše tie handry, čo musela nosiť, z nej robili ženu s image socky s čučom v ruke, takže príbeh o tom, ako sa do nej zamiloval pilot lietadla, bol taký neuveriteľný ako že politici prestanú kradnúť. Do toho úžasné monológy hrdiniek typu - Coelho sa predvádza, tak to bol masaker na moju citlivú dušu. Bože, keby nebolo tej Jane, ktorá je taká sexi aj v tom hroznom veku a tak dobre hrá, tak nedám ani tie dve hviezdy.(27.6.2018)

<< předchozí 1 2 3