Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Disease
  **

  Hodnocení za první dva díly. Nechytlo mě to...(22.9.2016)

 • DaViD´82
  ****

  Odcizení diamantů takřka nevyčíslitelné hodnoty, které má jedinou chybu. Jsou neprodejné. A pro tento seriál jsou vstupním MacGuffinem pro zabřednutí do evropského podsvětí organizovaného zločinu od marseillských vod přes maďarské slumy až po srbský gang s ambicemi. Filmová výprava, syrové a nekompromisní dějově, absolutně nečernobílé charakterově, skvostně zahrané (aby také ne s takovým ansámblem), působící v mnohém dost reálně a jedním zásadním zádrhelem. Snaží se to o osudovost skrze flashbacky, které propojují osudy jednotlivých postav. A zatímco ty krátké svůj účel plní, tak ten z páté epizody, který si pro sebe ukradne bezmála celou stopáž nikoli. Jakkoli sám o sobě špatný není, tak v šestidílné minisérii vyplýtvat celou jednu epizodu na něco, co o postavách neřekne nic moc nového, to vyloženě zamrzí. Navíc to ani nefunguje jako ono pomyslné ticho před bouří v podobě finální epizody. Každopádně i tak vynikající (nejen) kriminálka à la drsná žánrová francouzská škola sedmdesátých let.(26.12.2015)

 • VLADEK
  ***

  Slibné první dva díly, které sklouznou do jakési euro-nízkotučné-náhražky, které je v závěrečných dvou dílech jen těžce stravitelná. Francozská linka příběhu je trapně předvídatelná, "bosenský" díl něco nepředstavitelného. Pokud jde o herecké výkony, tak západní kolegové (Morton, Hurt) jednoznačně pokulhávají za těmi východními, kdy srbské postavy mafiánů jsou něčím. proč stojí seriál za zhlédnutí.(11.8.2016)

 • Splasher
  ****

  Na Pantery jsem narazil náhodou přes Bowieho, ale chytlo mě to. Dokonce tak moc, že se mi nechtělo čekat týden na titulky a z hecu jsem si zkusil pustit 4tý díl v originále (angličtina + francouzština + srbština/srbochorvatština?). A asi si budu muset doplnit CV, protože přestože jsem francouzštinu studoval, tak jsem (pasivně) více rozuměl srbské části. No zkrátka jsem musel počkat na Sky, až přihodí titulky. BTW: Doufám, že to nekoupí nějaká česká televize, ať nám tu nevznikne dalších 20 domobran.(25.12.2015)