poster

Jacob's Ladder

 • Austrálie

  Jacob's Ladder

 • Nový Zéland

  Jacob's Ladder

Drama / Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 2019, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psychor
  ****

  Jestli Jacob's Ladder někde fatálně selhal, tak bezpochyby na poli filmového marketingu. Lyneho hororově laděná gnostická alegorie z roku 1990 patří k tomu nejlepšímu, co kinematografie v devadesátých letech vyprodukovala a každý rozumný pracovník studia by se tak snažil od kanonického originálu alespoň naoko distancovat, aby remake ušetřil přímé komparace a z ní pramenící divácké kritice. Existují nepřiznané, maskované remaky, u kterých mnohdy dochází pouze ke změně názvu, a přesně touto cestou se měl Jacob's Ladder ubírat. Rosenthalova verze navíc ani zdaleka nedosahuje metafyzické hloubky původního díla, v důsledku čehož se z názvu "Jacob's Ladder" vytrácí onen jinotajný význam. Remake sice neoplývá scénáristickou kohezí originálu, ale až nad očekávání dobře evokuje jeho ponurou dickovskou atmosféru a za to mu jakožto zdejší hororový expert uděluji čtyři slabší hvězdy.(24.8.2019)

 • KUFI
  **

  Remake jednoho z mych top 10 filmu? Z toho nemohlo uz z principu vzniknout nic dobryho. Nektery sceny jsou si hodne podobny (metro, vana..), ale vubec to nema atmosferu. Navic mi tam chybely ty konejsivy sceny s chiropraktikem.(14.10.2019)

 • JASON_X
  ***

  Vynikající (a za mě pětihvězdový) originál z devadesátého dostal nový, modernější kabátek. Dlouho jsem byl přesvědčený že mu parádně sekne (ačkoliv dva modroocí mulati v hlavních rolích příliš mých sympatií nevzbuzovali), atmosféra byla totiž zdravě paranoidní, halucinační až psychedelická, a to mám rád. Ale bohužel režie, poplatná čím dál víc povrchnímu diváctvu, nahradila zneklidňující metafyzickou pointu předlohy pointou plytkou a banální, aby jí obecné stádo filmových přežvýkavců dokázalo řádně strávit (a pochopit). V kontrastu s tímhle faktem je pak letmé otření se o teologa Eckharta (po vzoru originálu) naprosto absurdním počinem. Ale uznávám, že neznat původní film, šel bych možná i o hvězdu výš, nevědomost je někdy zkrátka opravdu blažená.(18.3.2020)

 • kaylin
  *

  Americký snímek „Jacob's Ladder“ patří k těm naprosto zbytečným remakům, které světovému filmu nic nepřinesou. Pořád je mnohem lepší se podívat na film z roku 1990, protože ten na vás i po těch třiceti letech dokáže zapůsobit tak, jak bylo zamýšleno. Film „Jacob's Ladder“ nepřinese nic z těch depresivních pocitů, je to jen rádoby mainstreamová podívaná.(16.10.2019)