Gegege no Kitaró (TV seriál)

• Japonsko

ゲゲゲの鬼太郎

• Japonsko

Gegege no Kitarou

Gegege no Kitaro

Animovaný / Fantasy / Horor / Komedie

Japonsko, 2018, ?x24 min

A je tu nová adaptace klasické youkai mangy (1960-1969), jako pokaždé opět od Toei - a tentokrát se to určitě povedlo. Jasně, jde o seriál pro děcka, ale je tu taky několik velice silných bodů - jedním z nich je povedená modernizace, seriál je zasazený do současnosti a podle toho to i vypadá - je tu spousta odkazů na současné problémy a události ve světě, moderní technologie a mnoho dalších věcí, přičemž i přes to jde poznat, že původní manga je z šedesátých let a díky tomu je serál stále příjemně ze staré školy. To mě přivádí k druhému bodu, a tím jsou témata. Seriál se nebojí sociální kritiky (chudoba ve světě, pracovní podmínky v Japonsku, pašování lidí) ani jiných současných témat (ekonomika, kryptoměny... :))) a spolu s celkově dost troufalým přístupem jde o vítané zpestření pro dospělé publikum. A třetím bodem je atmosféra, která to vše drží pohromadě - to se taky povedlo. Kromě toho grafická stránka je na dlouhé anime od Toei velice slušná a to samé animace; potěší i zachování klasického openingu. Není to bez chyb - třeba epizody točící se kolem krysího muže jsou všechny strukturálně stejné a jde na nich vidět, že jde furt o dětský animák, a celkově jde o docela těžce epizodickou záležitost, ale to se dá odpustit - 13EP 7+/10(26.6.2018)