Greta - osamělá žena

• USA Greta (více)

Mladá žena se spřátelí s osamělou vdovou. (Filmbox)

EvilPhoEniX

Příjemný malý thriller s talentovanou Chloë Grace Moretz a vynikající psychopatickou Isabelle Huppert! Chloë je nově v New Yorku a v metru náhodou nalezne kabelku a rozhodne se ji vrátit původnímu majiteli a tím je Greta, která je na první pohled kamarádská a velmi pohostinná ovšem se skrytými úmysly a psychopatickými rysy. Znepokojivý, zneklidňující, perfektně zahraný i slušně natočený Thriller s pěkně vyšponovaným finále. V 90. letech by to byl hit jak prase, ale v dnešní době film až tak nestrhne, přesto jako žánrová jednohubka slušně poslouží. 70% ()

Asia_Power

V první řadě naseru Deywa, kterej je na prášky, když dá Grétě někdo víc než dvě hvězdy, takže Deywe kukuč, doufám že Ti nepraskne cévka nebo žíla na ptákovi :-D Tak a teď ke Grétě. Ono už ten název "Gréta" je velmi strašidelnej, protože jako první mě napadne jedna švédská panna, co má jachtu a s blánou přes píču bojuje za lepší klimatizaci naší země a koule. To je samo o sobě dost děsivý, každopádně o téhle zmenšené verzi Rhondy Rhousey to naštěstí není. Tato Gréta jest starší baba co má regulérní gretenismus, protože aby někomu takhle okázale mrdalo, to se vidí maximálně ve sněmovně a nebo u výše zmiňované klimatizace. Každopádně naše milá Gréta je ukázková psycho bába a 3x běda tomu, kdo jí domů přinese jednu z jejích devadesáti zelených kabelek. To pak dopadne jako naše nebohá trojčata Chloe, Grace a Moretz, život se stane peklem a dotyčná dobrá duše se dřív nebo později probudí v bedně s plyšákama. Chloe je dobrá duše a tak místo, aby dala na svou zkaženou kamarádku, shrábla prachy z kabelky a na Grétu se vysrala, tak jí tašku nadšeně aportuje. Jako bonus se s babiznou začne kamarádit a než zjistí, v jakým lítá průseru, tak už je pozdě a má svou prvotřídní stalkerku. Osobně se bojím všeho a všech, takže stalkovat (nebo stalkerovat?) mě šílená ježibaba, co by mi plivla žvejku do mé krásné hřívy, tak mě jebne. Naštěstí mám Alíka a ten by jí takovou prásknul, že by bába skončila s prdelí od sněhu a banánem v ruce, jenže Chloe přítele nemá, sama neni zrovna od rány a tak si teroru užije až až. No a za to peklo, co se jí dělo, by zasloužila utěšit, což je má parketa, takže někde nechám kabelku a budu čekat, jestli mi jí Chloe přinese, i když po zkušenosti s Grétou se asi obloukem vyhne jakémukoli zavazadlu co bude samo a blíž než pět metrů od ní. Škoda, mohly jsme si zaprcat. Ale film se povedl ! ()

Psema

Irský veterán Neil Jordan (Interview s upírem) mile překvapil a natočil stylový thriller, ve kterém neskutečně řádí Isabelle Huppert jako psychicky vyšinutá maďarská matka, která ze všeho nejvíc touží po tom žít ve Francii a mít opravdovou kamarádku. Tu najde v Chloe Grace Moretz skrze nevybíravý stalking a následný únos, s kterým se film zvrhne do řádně campovité žánrové podívané, u níž není jasné, zda se publikum má smát, nebo ne. Huppert je každopádně naprosto parádní a s chytřejším scénářem, jenž by tolik nelpěl na stupiditě postav, by si možná měla šanci dojít pro nějaké ceny. Takto zůstává zábavná žánrovka, které byste se neměli bát dát šanci. [TIFF18] ()

Vančura

Nejlepší je o tom filmu předem nic nevědět a prostě si ho naslepo pustit a užít. Super scénář (byť logika tam občas dost hapruje), obsazení a herecké výkony zajistí kvalitní zábavu. Ten film mě hodně bavil, Isabelle Huppert je zde absolutně bezchybná. Místy je to sice předvídatelné a dějově je to hodně nepravděpodobné, ale na zábavnosti to filmu nijak neubírá. Závěr mě vyloženě potěšil - dopadlo to přesně tak, jak jsem si přál. ()

Morien odpad!

Nejdřív jsem si říkala, že bych od Neila Jordana čekala něco sofistikovanějšího, a potom jsem si říkala, že bych od něj nečekala něco tak strašně stupidního. Jedna věc je dávat žánrovému filmu shovívavě prostor být žánrový, ale druhá věc je vidět asi tak tisíc různých míst, kde se dal "problém" řešit, a muset fandit postavě, která všechny takové příležitosti tvrdohlavě ignoruje. ()

• Natáčení probíhalo v Dublinu (Irsko), Torontu (Kanada) – scény z metra, a v New York City (USA). (Stoka)
  • Během filmu několikrát zahraje hudba od maďarského skladatele Ference Liszte. A to konkrétně „Maďarská rapsodie číslo 2“. (Extrakritik)
  • Celosvětová premiéra proběhla 6. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Stoka)