The Widow

• Austrálie

Drama / Thriller

USA / Irsko, 2018, 98 min

• Morien

Nejdřív jsem si říkala, že bych od Neila Jordana čekala něco sofistikovanějšího, a potom jsem si říkala, že bych od něj nečekala něco tak strašně stupidního. Jedna věc je dávat žánrovému filmu shovívavě prostor být žánrový, ale druhá věc je vidět asi tak tisíc různých míst, kde se dal "problém" řešit, a muset fandit postavě, která všechny takové příležitosti tvrdohlavě ignoruje.(7.7.2019)

Nejlepší je o tom filmu předem nic nevědět a prostě si ho naslepo pustit a užít. Super scénář (byť logika tam občas dost hapruje), obsazení a herecké výkony zajistí kvalitní zábavu. Ten film mě hodně bavil, Isabelle Huppert je zde absolutně bezchybná. Místy je to sice předvídatelné a dějově je to hodně nepravděpodobné, ale na zábavnosti to filmu nijak neubírá. Závěr mě vyloženě potěšil - dopadlo to přesně tak, jak jsem si přál.(15.7.2019)

Žádný velký zázrak. Takový typ filmu, který byste očekávali po 10 večer na Nově ve všední den. Akorát by vás možná překvapil známý obličej. Film se snaží šokovat a být nepředvídatelný, ale opak je pravdou. Rozhodně jsem se ale nenudila. Mělé to spád a díky krátké stopáži si není moc na co stěžovat. (Snad jen na těch pár naprosto zbytečných lekaček.) 3*(24.4.2019)

Příjemný malý thriller s talentovanou Chloë Grace Moretz a vynikající psychopatickou Isabelle Huppert! Chloë je nově v New Yorku a v metru náhodou nalezne kabelku a rozhodne se ji vrátit původnímu majiteli a tím je Greta, která je na první pohled kamarádská a velmi pohostinná ovšem se skrytými úmysly a psychopatickými rysy. Znepokojivý, zneklidňující, perfektně zahraný i slušně natočený Thriller s pěkně vyšponovaným finále. V 90. letech by to byl hit jak prase, ale v dnešní době film až tak nestrhne, přesto jako žánrová jednohubka slušně poslouží. 70%(14.5.2019)

zhruba 70 minut byla Greta až překvapivě povedený old-school thriller,který nejspíš zapomněli natočit někdy kolem roku 96.Bohužel pak ale přišlo závěrečných 20 minut,které celou tu solidně budovanou atmosféru poslalo do kopru.Je celkem běžné,že se postavy v podobně laděných thrillerech nechovají zrovna logicky,ale tady bylo těch dementních lapsů během tak krátké doby opravdu hodně.Vlastně jsem už dlouho neviděl film,který by u mě takhle rychle přešel z fáze spokojenosti do fáze velkého zklamání...60%(2.6.2019)

• - Natáčení probíhalo v Dublinu (Irsko), Torontu (Kanada) a v New York City (USA). (Stoka)

• - Gretino příjmení „Hideg“ je maďarské slovo pro „chladný“. (Stoka)

• - Celosvětová premiéra proběhla 6. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Stoka)