Červený střevíček a 7 statečných

• Jižní Korea

레드슈즈

• angličtina

Red Shoes and the Seven Dwarfs

Červená črievička a sedem statočných

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Jižní Korea, 2019, 92 min

Sung-ho Hong

Sung-ho Hong

Geoff Zanelli

Slušné tři hvězdy za nový pohled na Sněhurku. Teda, pardon, na Red Shoes :).(23.8.2020)

Co se týká dětských animáků, tak je to pořád jeden z těch lepších. Je to zábavné, pořád se tam něco děje a uteče to jako voda. Dokonce ani zpívací scény nejsou nikterak zdlouhavé. Hlavní problém podle mě spočívá v tom, že nacpat 10 hlavních postav na hodinu a půl stopáže zkrátka nejde, obzvlášť když půlka dialogů je o tom, jak kdo vypadá. Výsledek je takový, že každý má jen svou „chvilku na výsluní“ a působí to nekonzistentně.(16.10.2020)

Hezký animák, u kterého bych neřekla, že je z dílny Asie. Nicméně ta posedlost vzhledem asi nebude to pravé ořechové pro děti.(21.6.2020)

• wixet

Větší rozjařenou slátaninu všech možných motivů z jiných pohádek jsem snad neviděl. Snaží se to ztřeštěností být jako Shrek, ale neskutečně to přepískli. Možná má s tím co dělat asijský původ, o kterém jsem se dozvěděl až tu, po návštěvě kina. Fakt neskutečná blbost, u které jsem po půl hodině myslel, že z kina odejdu. Nemohl jsem kvůli dceři. Ta to naštěstí ze stejného důvodu vzdala po 3/4 hodině a řekla, že ji to nebaví. A to jsou ji 4! roky.(11.10.2020)

Náhodou v rámci možnosti a na to, že je to korejský animák je to nadprůměrná záležitost. Má to příběh podobný Krasoňovi https://www.csfd.cz/film/462327-princ-krason/komentare/ a parádní písně (na animák).Navíc pokud se nepletu je to první animák kde je princezna tlusťoška (docela smutné, že to nenapadlo Evropany , ale Asiaty) .P.s. nechci se hádat, ale pochybuji, že v 6 a více letech řešíte nějakou korektnost, ale budiž většina těch děcek je ráda, že se to hýbe a je to animované,(20.6.2020)