Prospektor

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA / Kanada, 2018, 98 min

Zeek Earl
  • Magika82

Pokud má film nízký rozpočet, neznamená to, že se nemusí vydařit... viz. Tajemství smrti slečny neznámé.... Ale zde se snad natáčelo v Moravském krasu či Boubínském pralese, scénář pojat stylem tzv. "horké jehly". Vzhledem ke kostýmům a prostým dialogům se ani nelze divit tomu, že sami herci neuvěřili svým rolím, a nebyli tak schopni ani vytvořit atmosféru, jíž by jen průměrně náročný divák byl schopný uvěřit... Budu nekompromisní: Odpadkový koš, prosím!(4.3.2019)

• oveckaoa

Otec s dcerou létají po planetách a těží tam jakési aurelium (nebo jak se to jmenovalo) jednoho dne narazí na další dva těžiče a otec při tom umře . Zůstane dcera s jedním z těch těžičů a snaží se z tam dostat. Celý film vypadá následovně 2 postavy chodí pralesem a po cestě na někoho narážejí první to jsou jacýsi domorodci a pak žoldáci s uzavřeným vězněm (jak se z tama pak dostal ví bůh). O originalitu to ani nezavadilo a kdejaký díl Hvězdné Brány předvede víc. 10 procent za toho vězně a jeho umění dostat se ven v pravou chvíli na pokyn režisérů.(17.3.2019)

• honajz2

Bych možná i slabé 3* dal, ale to by to finále nesmělo být tak přehnaně akční. Ten začátek byl úžasný, atmosférický a já napjatě čekal, co z toho vypadne - a nakonec to byl jenom jednoduchý příběh jak z nějakého westernu. Atmosféru to pořád mělo, ale oproti začátku byla dost slabá. I tak občas dokáže zaujmout. Postavy mi nevadily, ale zase mě ani jedna tolik neoslovila. Prospectu se toho dá vyčítat opravdu hodně, už jen samotný vývin příběhu mi moc kreativní nepřišel, i když mohl být, ale zase se nedá upřít snaha, skvělá kamera a skvěle vybraná hudba. Opravdu, nebýt to finále přehnaně akční, asi bych i ty slabé 3* dal, chvílemi to i fungovalo, ale takhle víc jak lepší 2* nedám.(8.2.2020)

• honajz

Jeden každý díl Star Treku o výsadku na jinou planetu má víc nápadů, koulí a napětí, než tohle. Taťka s dcerkou, kteří se narodili na kdovíjaké planetě, píšou divným písmem a vůbec jsou divní, mi už od začátku zrovna k srdci nepřirostli. A když se pak na planetě odehrává obyčejný western v kulisách lesa (který vypadá tajuplně a pořád čekám, čím překvapí, a ono prd a nic), kdy vlastně nakonec o nic nejde, nic není rozpracováno a skončí do ztracena (co ti vesničani? Už je nehledali? Nebo je polomrtvý chlápek všechny pozabíjel?), takže není komu fandit, proč fandit, a ani ta holka není nijak sexy, tak je vám pak ukradený celý film. Hvězdička za záběry lesa, ty se povedly.(3.3.2019)

Super osvěžení v dnešní době, plodící převážně scifíčka podle marvelácký komiksový šablony. Trošičku bych film přirovnal k Jonesovýmu Moonu, hodně minimalistický komorní sci-fi, vonící druhou polovinou minulýho století. Dětem se ale nebude moc líbit, protože jim budou chybět blockbusterový triky a hrdinové, jen občas někdo z nich pochválí obsazení vyhajpovanýho Pedra "Narcos" Pascala. Tak na ty kecy kašlete a zkoukněte to, už jen kvuli tý holce to stojí za to - skvělej hlas a parádní výkon.(14.2.2020)

• - Jedovaté častice lietajúce v mesačnej džungli nie sú vytvorené pomocou CGI. Prach bol natočený reálne a neskôr pridaný do záverečnej verzie filmu. (Enceladus)