V koutku srdce

Drama / Thriller

Belgie / Francie, 2018, 85 min

Jérémie Guez

Jérémie Guez

Danny je propuštěn, ale má "obojek" na noze a tak musí sekat dobrotu. Krom toho ještě supluje tatínka jedné drzé -náctileté holce, jejíž otec také bručí. Chrání ji tak vehementně, takže když je Claře ublíženo vyřeší vše po svém a divákovi je hned jasné, za co nejspíš Danny seděl ve vězení. Moc zajímavý příběh jednoho neotřelého vztahu.(22.4.2020)

Film v červených číslech, ale ve skutečnosti je to číslo chladnější. Nikoliv mrazivě. Téma je klasické, podání bez velkých emocí a volným tempem. To tempo by nevadilo v určitých částech, kde navozuje vetší "filmovost". A jsou zde pěkné pasáže. Ale zrovna tak film s nálepkou mrazivého thrilleru potřebuje i trochu výbušného ohně. Konec dobrý, ale zase to podání - jako když vlak dojede na konečnou a všichni jen vystoupí.(23.5.2020)

Přesně dle mého gusta. Přímočarý, jednoduchý příběh, který tu byl asi 100x, ale ta poctivost mě vždy spolehlivě dostane. Dobrá hudba a zatím v každém filmu, v kterém jsem na něho narazil, výborný výkon Rolanda Møllera. No jo, když má člověk charisma a umí hrát, tak je to radost pohledět. Hned mi dal zapomenout na vyzobanou slunečnici Vašuta, který mi pokazil svým neskutečným neherectvím i 2 minuty v netflixovském seriálu Threadstone. Málem jsem se osypal. Jsem zvědavý, co Roland předvede v Janu Žižkovi od dalšího tragéda Jákla. Snad to trochu pozvedne.(18.11.2019)

Springsteenova píseň Straight Time zase trochu jinak. S poklidným nástupem, civilním pojetím a nepříliš explicitním násilím. Někdo si v tom najde tu tíhu při hledání důvěry a zařazování se do „normálního“ života, někdo v tom uvidí jen pomalé, emočně vyprahlé drama, jehož třetinu stopáže zabere umývání nádobí v čínském bistru. Živočišnému Møllerovi ta vlastní kriminální minulost kouká z očí a pro podobné role drsňáků se zapáleným doutnákem agrese je jako stvořený. Jeho výpad do otevřených dveří auta nechal vzpomenout na vybrané způsoby Velkého Chrise v podání Vinnieho Jonese..(13.2.2020)

Lákadlem byl Roland Møller, se kterým mám už navždy spojený film R. Roland je stále ve vynikající formě, dobře se na něho kouká, příběh byl sice otřepaný, ale dojde na několik vážných/surových scén - zmlácení + zapálení auta, znásilnění/umytí děvčete a závěr, který prostě není i je happy. A jelikož dramata nevyhledávám, tak V koutku srdce vůbec není špatné a určitě stojí za doporučení. (162. hodnocení, 10. komentář)(22.11.2019)