Stavební společnosti, obchod s automobily, provozování přístavů, úvěrové podvody, pornografické paláce a veřejné domy - to vše se stalo výnosným obchodem proslulého mafiánského bosse Paula Castellana. Kdekoliv se Castellano a jeho nelítostný rodinný gang Gambino objevil, tam byly i peníze. A často i smrt... Chazz Palminteri si zahrál mafiánského bosse v tomto působivém příběhu, zfilmovaném podle knižního bestselleru napsaného zasvěcenými agenty FBI, jimž se díky píli a chytrosti podařilo narušit celou Gambinovu organizaci. (oficiální text distributora)

POMO

Skvelo zahraná dráma, na ktorej 90-min ploche sa bohužiaľ nedal rozohrať skutočný mafiánsky koncert. Prílišná skratkovitosť, priamočiarosť, jednoduchosť. Ale ako ľahký jednohubkový TV film je to fajn. Hlavne vďaka Chazz Palminterimu. Ten chlap dokáže byť rovnakým motorom príbehu ako Robert De Niro či Al Pacino. ()

Le_Chuck

Televiza. Presne tam patrí táto baby-gangsterka aj so svojími predškoláckymi konverzačkami, teatrálnym soundtrackom a vypaseným klonom Joa Pesciho. Ale Palminteriho poprosím na veľké plátno a to doživotne. 50% ()

Wacoslav1

Celkem slušná mafiánka i když nebudu tvrdit, že jsem nikdy neviděl lepší. Laco to shrnul celkem dobře. Dokážete se tu v pohodě ztotožnit z postavami i když to jsou všechno bezcharakteráci do jednoho, ale protože jsou dobře zahraní, tak vám to ani nepřijde. Jenom možná míň keců a větší vygradování to chtělo.65% ()

SeBig odpad!

A já myslel že špatná gangsterka natočit nejde a dnes jsem zjistil že opak je pravdou hned na třikrát! A tohle jsem si dal jako perdu na konec.. problém byl vtom že já čekal že si tim zachráním den gangsterských hoven (gangster land, live by night ušlo) ale ono tohle bylo to nejhorší... celej zasranej film se nic neděje.. na začátku nějakej pojebanej flešbek, s podělanýma černobílýma zábleskama.. a pak celej film čumim jak si Palminteri (až ted jsem zjistil jeho jméno a to ho znám už odjakživa) nabaluje svojí uklízečku a řeší furt naky hovna.. celej film se řešej absolutně nezáživný hovna a já se stim prostě srát nebudu dam tomu co tomu patří! Chtěl jsem dát jednu za ten jeho libovej hauz, ale seru na tebe Dvájt há litle.. plus ten film měl jenom hodinu a půl a mě přišlo, že to snad kurva nemá konec! ()

Lacike

Gotti, Witness to the Mob, Boss of Bosses. Moja oblubena mafianska trilogia o najznamejsom mafianovi za posledne roky. Kazdy z tychto filmov sa venuje jednej z troch dolezitych postav tohto mafianskeho klanu. Gotti - samotnemu Gottimu, Witness to the Mob - Gottimu zastupcovi, ktory ho nakoniec potopi a Boss of Bosses - staremu bossovi, ktoreho Gotti nasilu nahradi. Jednotlive filmy su tak za 7/10, ale spolu tvoria skvelu mozaiku za 8/10. Uplne nesedi vo vsetkych detailoch, ale ani rozdielny pohlad tvorcov jednotlivych filmov by som nepovazoval za zapor, ale zaujimavy klad. O to viac vynikne snaha urobit z hlavnej postavy v kazdom jeho vlastnom filme charizmatickeho a z urciteho pohladu relativne kladneho mafiana, pricom je jasne, ze vsetci boli obycajni zmrdi, ktori si svoj osud zasluzili. Tak ako vsetci mafiani. Napriek tomu je stale fascinujuce sledovat ich osudy. Jednotlive filmy odporucam sledovat v poradi v akom som uviedol na zaciatku. ()

Paldiny

Podobne slušná záležitosť ako Gotti, ešte aj odohrávajúca sa v rovnakom období a v jeho prítomnosti. Zo začiatku môžu rušivo pôsobiť prechody z bežnej kamery do dokumentaristickej, lenže potom sa čiernobiele filtre využívajú čoraz sporadickejšie a filmu to pomáha. Boss of Bosses dodržuje všetky pravidlá žánru, kde podobne ako tomu bolo pri Kasíne či Hoffovi sa hneď v úvode dozvedáme čo za osud hlavnú postavu čaká, pričom aj tu sa vnímanie finálnej scény mení. Na konci už memoriál Castellana poznáme, čo nás zaujíma, kto stojí za jeho spečatením. Zvlášť vyzdvihnem ľahkú orientáciu medzi postavami a ich rodinami, vyzdvihnem preto, že scenár dovolí iba hlavnému bossovi a možno slúžke ukázať niečo zo súkromia, pričom ostatní si vystačia s väčším či menším priestorom bez toho, aby im bola venovaná detailnejšia lupa. A možno pomohlo stretnutie s postavami v iných filmoch. Charizmatický Palminteri má moje sympatie a mne nezostáva nič iné než fandiť jeho šarmu, víziám aj romániku čo spôsobí v súkromí malé tornádo. Poteší tiež hudobný motív, poctivé vykreslenie doby a zopár slušne prevedených čistiek. Na televíznu produkciu ďalší zo zdarilých projektov. ()

Stefan_M

Kedze mam velmi rad filmy z mafianskeho prostredia, tento film bol pre mna vyslovene sklamanim. Asi najslabsi, ktory som videl. Cely film taha charizmaticky Chazz Palmintieri. No zvysni bossovia mafie boli totalne nezapamatovatelni a neregistrovatelni. Asi ako keby ste sa z rychlika pokusili zistit, ktory z dvoch vlciakov je fena a ktory pes. Je to presne ten typ filmu, pri ktorom zaspite po piatich minutach a zobudite sa 10 minut pred koncom. Uplne staci, aby ste vedeli ako to skonci a o com to bolo. ()

J.Gotti

Jeden ze tří příběhu mafiánského tria , John Gotti, Samy Gravano a Paul Castellano. Je to bleskově prolítnutý život Gangstera Castellana, který se dostal k moci americké mafie a pěti rodin. Pro fanoušky tohoto tria je to 90% pecka. Dal bych 100% , ale nemám Castellana rád! :D ()

bazmo

hodnotím to ako televízny film a nie vysokometrážny !! samozrejme že je to vidieť,ale práve z tohto hľadiska je podľa mňa kvalitný !! ()