Nádherný snímek. Jelikož jsem šla na "secret screening!", nevěděla jsem jaký film budou promítat, dokud film nezačal. Prvních 15 minut jsem byla dost skeptická, myslela jsem že půjde o jakési mafia drama. Naštěstí se z toho vyklubalo něco úplně jiného. Jak M. Ali tak V. Mortensen jsou oba výborní herci, a na plátně spolu fungují dokonale. Hrozně ráda si na film zajdu znovu do kina. Není to vyloženě ždímání emocí, ani z toho necítíte hon na Oscary. Krásné, příjemné a vtipné drama. 5*(5.12.2018)

The Green Book: V Česku to velkej úspěch mít nebude, protože je to o rasismu, takže slušnolidem rupne cévka a polovina recenzentů to označí za kalkul a uslzenou tlačenku. Já to ale naprosto miluju. Není to tak falešně oscarově vyhoněný jako Hidden Figures (už jste zapomněli, co?), naopak to působí upřímně a Viggo s Mahershalou Alim jsou naprostý kamarádi do deště. Parádní vánoční film o překvapivém přátelství, ve kterým se rasismus řeší s lehkostí a bez zbytečných výlevů. 2 hodiny jsem řval jako želva a zajímala by mě statistika cateringu, protože Viggo tu žere víc než Pitt! Dejte tomu prosím všechny Oscary, dík.(14.9.2018)