Reklama

Reklama

Zamčený pokoj

  • USA Elizabeth Harvest
Trailer 1

Elizabeth má vše, o čem vždy snila. Skvělého muže s krásným domem. Vše patří i jí. Kromě jediného pokoje, do kterého má zakázáno vstoupit. Touha zjistit, jaké tajemství se ukrývá za zamčenými dveřmi, je však velmi silná... Elizabeth se po svatbě nastěhuje do nového domu, kde pracuje Claire a slepý Oliver. Manželův dům je luxusní a ona nesmí užívat pouze jeden zamčený pokoj. Když odjede Henry na jeden den za prací, Elizabeth se vydává na průzkum domu a užívá si všechny jeho přednosti. Zvědavost jí nedá a vejde do zakázaného pokoje, kde objeví v boxech ženská těla napojena na dýchací přístroje a se zajištěnými základními životními funkcemi. Když se Henry vrátí, je zaražená, v noci jej sleduje a pak před ním prchne do zakázaného pokoje. Henry ji poté dostihne a mačetou ji zabije. Pohřbí ji za pomoci Claire a Olivera na vlastní zahradě. U oběda dojde mezi ním a Claire, která čeká, že už je tomu řádění konec, k hádce. Claire vysvětluje Oliverovi, že toho ví více než on, proto stále setrvává na místě. Následně se ocitáme opět na začátku, kdy Elizabeth přijíždí do nového domu, časově jsme však o šest týdnu dále. Opět se dostává do bodu, kdy vstupuje do zakázaného pokoje. Tentokrát v jednom z boxů leží ona sama. Henry ji chce opět potrestat za neuposlechnutí, ale vše se vyvine tak, že Elizabeth zabije Henryho. Zbaví se těla a zamete stopy. Když ráno přijde Claire s Oliverem, jsou překvapeni, že je Elizabeth naživu. Claire se udělá nevolno a musí ji odvézt, Oliver řekne Elizabeth, že ví, že je Henry mrtvý. Společně jej spálí. Oliver řekne Elizabeth, že se vylíhla v zakázané místnosti, kde bylo 6 stejných kopií Elizabeth a ona je teď číslo 5. Přijíždí detektiv, Henryho přítel, když už se vyptává příliš, Oliver ho zastřelí. Doporučí Elizabeth, aby odjela a vzala si peníze. Ta objeví Claiřin deník a dozvídá se pravdu... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (53)

silentname 

všechny recenze uživatele

Nakoniec sa "Elizabeth Harvest" predsa len dostáva medzi výborné filmy. Musím povedať, že už dlho som chcel vidieť takto vizuálne zaujímavý, dobre napísaný a kreatívne podaný film. Nemohol som veľa veci odhadnúť, no o to viac som chcel vedieť ako to celé nakoniec dopadne. Myslím si, že keby prežila jedna postava vo filme namiesto druhej, tak by mi to dalo väčší zmysel, no aj s tým záverom aký to má, tak to nie je najhoršie. No jednoznačne je treba povedať, že je tu aj jedna lepšia možnosť ako mohol film skončiť a je mi trošku ľúto, že si ju nevzal. Môžeme sa síce hádať kto reálne umrel, no myslím si, že je to viac-menej zrejmé. Ale ktovie? Možno nakoniec bolo všetko trošku inak. Povedzme si teraz niečo o Abbey Lee. Keď film začal a videl som jej herecký výkon, tak ma to absolútne nebralo, no čím sme sa dostávali ďalej, tak tým viac som si uvedomoval, že tomu dáva absolútne maximum čo môže. A funguje to skvele a popasovala s touto rolou dôstojne a skvele. Carla Gugino je rovnako vynikajúca a osobne asi aj moja najobľúbenejšia postava. Najmä keď sa toho začneme o nej dozvedať trošku viac. Chce to s ňou trošku čas, no rozhodne je skvelá postava a myslím si, že v jadre je aj skutočne dobrou osobou. Len bola vedená človekom, ktorý mal trošku iné ciele. Alebo sa časom trošku zmenili. Časti, kde sa nám vizualizujú jej zápisky v denníku sú vynikajúce. Je to radosť sledovať. Okrem toho aj vizuálna stránka filmu je vynikajúca. Fakt, že je Oliver slepý tomu dáva skvelé twisty. Fakt, že je tu veľa krásne nasvietených a zafarbených scénok tomu ešte pridáva. Tá veľká dávka červenej je pre mňa super. A veľmi dobre zábery vo svetle sviečok, alebo len so zaujímavo podaných záberov. A keď si do toho pridám tú hudbu, tak to funguje bravúrne. Ako som povedal... ku koncu možno to chcelo niečo trošku iné a urobiť jednu dve zmeny, no aj tak som rád, že som film videl, že som mu venoval svoj čas a priniesol mi oveľa väčší záujem, než väčšina posledných thrillerov a hororov. Myslím si, že ak máte radi vizuálne zaujímavé filmy s dobrými aspektami thrilleru, tak to oceníte. Bál som sa najprv či ma film nebude nudiť, no reálne sa tak nestalo. Som spokojný. Hodnotenie: A- ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Můžeš mučit, nebo být mučen, třetí alternativa není. Vizuálně působivý snímek připomene v začátku brutální pohádku Ch. Perraulta Modrovous a úvodní slavnou sekvenci z Psycha. Jenže záhy se ukáže, že všechno je jinak, což poněkud stěžuje možnost, které postavě držet palce. Mysteriózní sci-fi má zvláštně podmanivou atmosféru a více než jednou nohou stojí v artu, což znamená, že málokoho zaujme, nedejbože uchvátí. Já si tenhle obrazově a hudebně vytříbený film užil, ale doporučil bych ho jen milovníkům podivna. ()

Reklama

Morien 

všechny recenze uživatele

Yippee-ki-yay, motherf*ckers! ♥♥♥ Jen málo věcí mám raději než filmy, u kterých si na začátku říkám "tohle bude extrémně stupidní" a na konci zírám s myšlenkou "tohle bylo extrémně geniální!" Alias prvotní šok z toho, jak zdánlivě povrchně a přímočaře se Gutierrez rozhodl převyprávět klasického Modrovouse, se přelil do neředěné radosti z toho, jak krásně tahle falešná očekávání dokázal zvrátit a přelstít. V té jisté podvratné scenáristické vymazlenosti mi to připomnělo výtvory Joon-ho Bonga, Chan-wook Parka nebo Šiona Sona, mám tím na mysli to, že spousta tvůrců by si vystačila s prvními čtyřiceti minutami příběhu na celý film, ale správně šílený tvůrce jde ještě dál a houšť a testuje, co všechno ze svého emocionálního přídělu ještě dokáže vyždímat. V tuhle chvíli mám tudíž jasno v tom, že se pan Gutierrez zařadí k mým oblíbeným scénáristům, nicméně budu muset provést další výzkum, abych si udělala obrázek, co na něj říkám jako na režiséra. Ale teď ještě zpět k Elizabeth. Další velkou slastí je pro mě film, po kterém jsem zamilovaná do všech jeho postav i hereckých představitelů. Jedinou výjimkou je policista Dylana Bakera, který tam byl opravdu jen chviličku a neměl čas se moc předvést, ale všichni zbylí čtyři herci jsou drahoušci největší. Abbey Lee jede jako drak, Carlu Gugino si přidávám na seznam lidí, kteří by mohli brečet za vlast, Ciarán Hinds, ó můj bože, tady je vidět, jak má na o moc víc než obvyklé vedlejší roličky, a Matthew Beard je tak skvěle divně vrstevnatý a proměnlivý v čase, že tentokrát zrovna jeho korunuji králem. Díky děcka. P.S.: Skvělý soundtrack! ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Téměř experimentální kousek. A nic proti takto orientovaným počinům nemám, pokud si po celou dobu udrží zajímavé zpracování. Prosvítající vnady v důmyslně úsporných outfitech hvězdičky Abbey Lee, ano, kostyméři bezezbytku zužitkovali její modelové tvary, jsou značným lákadlem chlípných diváků. Zvláště-li se dočkají momentu, kdy se zjeví v rouše Abbeyně, je o nemálo nových fanoušků postaráno. Skutečně, příznivci lehké erotiky budou mít hody, ovšem zkrátka nepřijdou ani milovníci záhad, neb zapovězená komnata udělá s jejich zvědavostí své, ačkoliv ji nepovažuji za vrchol celého filmu i scenáristické fantazie. Ve filmu je rozeseto takové množství větších i menších detailů, kterým nechybí vytříbený vizuál a komfortní kamerové snímání, až se klonování v místnosti dostává do originálního rozměru, ačkoliv se na první povrchní dojem jeví otřepaně. Film se postupně propracovával hned k několika vrcholným rozuzlením, která byla rozfázována do druhé, výrazně hutné polovice. Ciarán Hinds naprosto plnil úchylná očekávání, Carla Gugino si pohrávala s vlastní smyslností a nevidomý Matthew Beard si střihl jednu z těch strhujících kreací. Sebastian Gutierrez se celou kariéru zbytečně krčí v koutě, rozhodně má na to být kvalitním režisérem. Podržel se i ve scénáři, v němž vsadil na experimentální vyznění a určitou dějovou překombinovanost. A kupodivu vše ustál skvěle. Závěrečná dějová smršť plná zvratů a překvapení byla znamenitá a divákovi pořádně zamotala palicí. Zajímavý počin. 10/10 ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Podmanivé ujíždění na dvojitém femme-fatalismu a skvostních interiérech moderního dizajnového sídla je tady funkčnější než příběhová rovina, hrající si na překvapivá odhalení a náznaky (ale skutečně jen náznaky!) bladerunnerovských témat identity androidů (zde klonů). I Almodóvarova laskomina Kůže, kterou nosím byla obsahově nesrovnatelně hutnější a smyslupnější. Jako formální jednohubka - pokud to uvidíte na velkém plátně - je to ale fajn. Pochvala pro dobré zužitkování tváře (i těla) Abbey Lee, kterou jinak známe pouze z okrajových roliček modelingového křoví (Neon Demon). [Sitges FF] ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 10. března 2018 na filmovém festivalu South by Southwest v Austinu. (Varan)

Reklama

Reklama