Zamčený pokoj

USA, 2018, 105 min

Sebastian Gutierrez

Cale Finot
  • Marze

Nezvyklá amalgamová pohádka a horečnatý sen, který se stává postupem času stále neskutečnější , ale činí tak s nezmenšujícím se šmrnsem. Je to trochu feministické a křečovité. Co vlastně chtěl autor říci? Je to takový spletitý brainstorming. Přitom konzistence a soudržnost vyprávění jsou pro zábavu podstatné.(16.12.2019)

Elizabeth Harvest zůstala kdesi na půl cesty mezi 1) esteticky vytříbeným a jemně deviantním pokoukáním pro kultivované perverty 2) scénáristicky poněkud odfláknutou televizní sci-fi inscenací s bídnou psychologizací postav a nepříliš talentovanou i sympatickou holčinou v hlavní roli. Vzdáleně příbuzný Ex Machina (2014) mě obsahově i vizuálně zaujal o mnoho víc. SPOILER: Bylo mi od začátku jasný, že ten starej doktorskej prasák onu tajnou místnost nezamyká schválně, protože vlastně chce aby mu do ní ty jeho Elisabethy lezly, protože ho rajcuje je následně za trest brutálně mordovat!(10.12.2018)

Začalo to ako tá rozprávka, čo všetci poznáme. Na hrade je zamknutá izba kde má kráľ mrtve milenky a nová manželka sa tam nesmie dostať. Neskôr sa to ale zmenilo na niečo medzi Ex machina, Kuže kterú nosím a jedným z Reevesových filmov. A vy už len kukte, ako sa rozmotáva klbko lží a ako putujete k záveru, ktorý vás už paradoxne ani nezaujíma. A ani cecky nemala. 3 z 5(31.12.2019)

Hodně mně to připomínalo film Ex Machina, ale zase to není žádná kopírka. Natočit film o pár hercích v jednom domě, to není jednoduchá záležitost a i tady se to ke konci začne projevovat. Přestože film není kdo ví jak dlouhej, klidně bych maličko ubral. Paradoxem je, že A. Lee je víc modelka než herečka (aspoň zatím), ale tady dávala svým hereckým kolegům pořádně zabrat, protože z nich vyniká naprosto nejvíc. A taky je to pěkná ženská samozřejmě, takže o to líp se na to dívá. Škoda jejího hereckýho manžela, tam bych si představoval víc charizmatu např. v podání J. Bardema. Ten by mně tam seděl. Najdou se tam i slabší chvilky, to nemůžu popřít, ale víceméně mě to bavilo.(2.1.2019)

Atraktivní pohádka o tom, jak černokněžník k princeznám přišel. Vizuálně dokonalý snímek, do kterého vstoupíte s pocitem nevěřícného překvapení, asi jako do galerie moderního umění. A i když to zpočátku nečekáte, mezi spoustou elegantně vyvedených exponátů, o nichž si nejste jisti, co znamenají, objevíte zašmodrchaný, ale do detailu promyšlený příběh, díky němuž budete z galerie s pocitem nevěřícného překvapení i odcházet.(4.2.2020)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. března 2018 na filmovém festivalu South by Southwest v Austinu. (Varan)