Zachraňte Willyho 2

Zachráňte Willyho 2

Rodinný / Dobrodružný / Drama

Francie / USA, 1995, 95 min

• sidzej

ajajaj amíci si skrátka nedajú povedať......museli takto zničiť povesť vynikajúcemu prvému dielu? Béčkar Dwight H. Little spackal všetko čo sa dalo a aj tie scény, ktoré mali nejaký potenciál rejža doslova pochoval svojou nudnou rutinnou réžiou. Tam kde Wincer preukázal ohromný cit pre detail a načasovanie (scéna v ktorej Jesse strieka sprejom do dverí a potom sa zľakne Willyho, keď Willy zachránil Jesseho v bazéne alebo 1. dotyk), adrenalínovu strihovú zručnosť (tréning), kde sympaticky navrátil rozkošnú "naivitu" 80.rokov (Randolphova hláška: aj tak som túto prácu nemal rád, presviedčanie cvičiteľky Ray aby pomohla zachrániť Willyho)a po vzore Spielberga sa vybral cestou úžasne krásneho a dojemného záveru (lúčenie, skok) nič z toho čím bola jednotka taká skvelá a výnimočná v tomto filme nečakajte. Dialógy slabé, príbeh priamočiary, herecké výkony priemerné (preč sú časy keď Richter predviedol jeden z najlepších detských hereckých výkonov vôbec) a dokonca ani hudba Basila Poledourisa zďaleka nie je taká pôsobivá ako v jeho predchodcovi. Najhoršia vec aká sa pokračovaniu úspešného filmu môže stať je, keď človek zistí že celý film je úplne zbytočný. Na druhej strane sú aj horšie pokračovania viď. Nekonečný príbeh 3. 45%(7.7.2007)

Soundtrack Basil Poledouris: 1. Will You Be There (Theme from "Free Willy") (Album Version) Michael Jackson ,2. Keep On Smilin' (Album Version) Nkotb ,3. Didn't Mean To Hurt You 3T ,4. Right Here (Human Nature Re-Mix) SWV-Sisters With Voices ,5. How Can You Leave Me Now (Album Version) Funky Poets ,6. Main Title (Album Version) Basil Poledouris ,7. Connection (Album Version) Basil Poledouris ,8. The Gifts (Album Version) Basil Poledouris ,9. Friends Montage (Album Version) Basil Poledouris ,10. Audition (Album Version) Basil Poledouris ,11. Farewell Suite (Album Version) Basil Poledouris ,12. Will You Be There (Theme from "Free Willy) (Reprise) Michael Jackson,(6.5.2011)

Ani pokracovanie tohto nadherneho filmu ma nesklamalo tak, ako niektorich uzivatelov. Uznavam, ze dvojka uz nebola tak dobra, ale pacilo sa mi, ze do scenara pribudol Jesseho brat Elvis. Problemy s kosatkami prisli az v druhej polovici filmu, ale ani to mi nevadilo. Proste ani po niekolkej reprize nemam dovod klesnut s hodnotenim. Jediny problem mam s tretou castou, ktora bola citelne natocena iba na zaklade uspechu jednotky, co bolo aj dost vidiet na kvalite respektive prazdnemu pribehu, na ktory si ani nepamätam a absencii Michaela Madsona... 19.03.2010 _______ Jason James Richter - (Jesse) +++ Francis Capra - (Elvis) +++ August Schellenberg - (Randolph) +++ Michael Madsen - (Glenn) +++ Jayne Atkinson - (Annie) +++ Mary Kate Schellhardt - (Nadine) +++ Mykelti Williamson - (Dwight) +++ Elizabeth Pena - (Kate Haley) +++ M. Emmet Walsh - (Bill Wilcox) +++ Produkcia: Richard Donner, Arnon Milchan +++ Hudba: Basil Poledouris +++(19.3.2010)

• Sobis87

Nastavovaná kaše a patetická srágora, která je už jen slabým destilátem lehce nadprůměrného bijáku. Hollywood by se na tvorbou pokračování všeho, co zaznamenalo úspěch, měl vykašlat, neboť tato pokračování se většinou nepovedou a akorát dělají špatné jméno originálu…a v tomto případě ani ten originál nebyl žádnou filmařskou peckou. To nejhorší ale mělo teprve přijít, protože si po dvojce producenti řekli, že by Willy potřeboval zachránit i potřetí….místo toho ho nadobro zamordovali. 40%(24.2.2010)

• tron

„Život je ťažký,“ tvrdí frajer Michael Madsen s pokrčeným čelom a to je aj jedna z mála vecí, ktoré tomuto rodinnému pokračovaniu pôvabného hitu z roku 1993 uveríte. Ťažko povedať, čo to do Lauren Shullerovej-Donnerovej vstúpilo, že na post režiséra obsadila režiséra HALLOWEENU 4 (1988) a seagalovky MUŽ SO ZNAKOM SMRTI (1990), ale nedopadlo to až tak zle, ako som sa bál. Je to však už skrátka dojenie polomŕtvej veľryby, nápad s kosatkou na druhý raz logicky už nefunguje tak dobre, ako na prvý, herci vyrástli/zostarli, z atmosféry sa okrem Michaela Jacksona vytratila ja hravosť originálu...(24.6.2007)