Zachraňte Willyho 2

Zachráňte Willyho 2

Rodinný / Dobrodružný / Drama

Francie / USA, 1995, 95 min

• tron

„Život je ťažký,“ tvrdí frajer Michael Madsen s pokrčeným čelom a to je aj jedna z mála vecí, ktoré tomuto rodinnému pokračovaniu pôvabného hitu z roku 1993 uveríte. Už to na druhý raz proste nie je ono. Ťažko povedať, čo to do Lauren Shuller-Donner vstúpilo, že na post režiséra obsadila režiséra HALLOWEENU 4 a seagalovky MUŽ SO ZNAKOM SMRTI, ale nedopadlo to až tak zle, ako som sa bál. Je to však už skrátka dojenie polomŕtvej veľryby, nápad s kosatkou na druhý raz logicky už nefunguje tak dobre, ako na prvý, herci vyrástli/zostarli a z atmosféry sa okrem Michaela Jacksona vytratila aj hravosť originálu.(24.6.2007)

• sidzej

ajajaj amíci si skrátka nedajú povedať......museli takto zničiť povesť vynikajúcemu prvému dielu? Béčkar Dwight H. Little spackal všetko čo sa dalo a aj tie scény, ktoré mali nejaký potenciál rejža doslova pochoval svojou nudnou rutinnou réžiou. Tam kde Wincer preukázal ohromný cit pre detail a načasovanie (scéna v ktorej Jesse strieka sprejom do dverí a potom sa zľakne Willyho, keď Willy zachránil Jesseho v bazéne alebo 1. dotyk), adrenalínovu strihovú zručnosť (tréning), kde sympaticky navrátil rozkošnú "naivitu" 80.rokov (Randolphova hláška: aj tak som túto prácu nemal rád, presviedčanie cvičiteľky Ray aby pomohla zachrániť Willyho)a po vzore Spielberga sa vybral cestou úžasne krásneho a dojemného záveru (lúčenie, skok) nič z toho čím bola jednotka taká skvelá a výnimočná v tomto filme nečakajte. Dialógy slabé, príbeh priamočiary, herecké výkony priemerné (preč sú časy keď Richter predviedol jeden z najlepších detských hereckých výkonov vôbec) a dokonca ani hudba Basila Poledourisa zďaleka nie je taká pôsobivá ako v jeho predchodcovi. Najhoršia vec aká sa pokračovaniu úspešného filmu môže stať je, keď človek zistí že celý film je úplne zbytočný. Na druhej strane sú aj horšie pokračovania viď. Nekonečný príbeh 3. 45%(7.7.2007)

• Sobis87

Nastavovaná kaše a patetická srágora, která je už jen slabým destilátem lehce nadprůměrného bijáku. Hollywood by se na tvorbou pokračování všeho, co zaznamenalo úspěch, měl vykašlat, neboť tato pokračování se většinou nepovedou a akorát dělají špatné jméno originálu…a v tomto případě ani ten originál nebyl žádnou filmařskou peckou. To nejhorší ale mělo teprve přijít, protože si po dvojce producenti řekli, že by Willy potřeboval zachránit i potřetí….místo toho ho nadobro zamordovali. 40%(24.2.2010)

• castor

Willy má vlastní rodinu, na Jesseho vzpomíná a jejich cesty se znovu protnou. Obrovský černobílý krasavec si v prvním díle dokonale získal publikum (a spolehlivě naplnil pokladny kin), takže pokračování bylo jen otázkou času. Pohádka o neobyčejném přátelství je tudíž zpět, téma se tentokrát otírá o nebezpečí tankerů plných paliva, které je časovanou bombou pro život v oceánu. Do toho tvůrci přilepili nevlastního bratra, se kterým si Jesse (zatím) úplně nerozumí a další porce napětí a tradičních rodinných hodnot je na světě.(19.6.2018)

• Daryl.Dixon

Willy už zase skáče přes kaluže a přibral i několik kámošů, ale ani to na dobrý film nestačí. První snímek byl něčím originální ale to nebyl důvod natáčet další díl. Jo a když už rodiče pouští Jesse na vodu za dravými divokými kosatkami, tak by ho mohli alespoň naučit plavat - ušetřilo by to pár dementních zápletek, a navíc by se o ně nemusela zajímat sociálka.(4.8.2014)

• - Narozdíl od prvního dílu Zachraňte Willyho (1993) již v tomto Keiko vůbec nevystupuje. Pro filmové účely vznikla robotická maketa kosatky. (freelex)