Reklama

Reklama

Zachraňte Willyho 2

  • Česko Zachraňte Williho 2: Dobrodružný domov (více)
Trailer

Obsahy(1)

Uplynuly dva roky a Jesse, kterému je právě čtrnáct let, žije stále se svými pěstouny Greenwoodovými. Rodinou pohodu však naruší zpráva o smrti chlapcovy skutečné matky, která Jesseho těžce zasáhne. Navíc se objeví sociální pracovník a prozradí mu, že má nevlastního mladšího bratra Elvise. Greenwoodovi se rozhodnou vzít si na nějaký čas i druhého chlapce, Jesse je však proti. Elvis je totiž nafoukaný kluk, který se netají svou nechutí ke staršímu bratrovi. Společně se vydají na prázdniny do tábora, kde se Jesse opět setká se starým přítelem, indiánem Randolphem, a seznámí se s jeho vnučkou Nadine. A v blízké zátoce na něj čeká Willy, mladá kosatka, se kterou před dvěma lety prožil největší životní dobrodružství. Počáteční pohodu naruší nečekaná katastrofa. U pobřeží narazí na mělčinu tanker a do moře začne unikat ropa. Ta zasáhne kosatku Lunu, jež s dalšími uvízla v zálivu. Doktorka Kate Haley jí chce pomoci, ale léky nezabírají. Také Elvis se o zvířata, která si oblíbil, bojí. Když ho však Annie okřikne ve chvíli, kdy chce dospělým pomoci, urazí se, sbalí si věci a uteče. V přístavu zaslechne, že zástupce společnosti ztroskotaného tankeru, který slíbil, že zajistí přepravu kosatek na volné moře, chce ve skutečnosti zvířata prodat do zábavního parku. Jessemu se podaří v poslední chvíli odvozu zvířat zabránit, nebezpečí však není zažehnáno, protože ropná skvrna začne hořet. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (106)

castor 

všechny recenze uživatele

Willy má vlastní rodinu, na Jesseho vzpomíná a jejich cesty se znovu protnou. Obrovský černobílý krasavec si v prvním díle dokonale získal publikum (a spolehlivě naplnil pokladny kin), takže pokračování bylo jen otázkou času. Pohádka o neobyčejném přátelství je tudíž zpět, téma se tentokrát otírá o nebezpečí tankerů plných paliva, které je časovanou bombou pro život v oceánu. Do toho tvůrci přilepili nevlastního bratra, se kterým si Jesse (zatím) úplně nerozumí a další porce napětí a tradičních rodinných hodnot je na světě. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Ani pokracovanie tohto nadherneho filmu ma nesklamalo tak, ako niektorich uzivatelov. Uznavam, ze dvojka uz nebola tak dobra, ale pacilo sa mi, ze do scenara pribudol Jesseho brat Elvis. Problemy s kosatkami prisli az v druhej polovici filmu, ale ani to mi nevadilo. Proste ani po niekolkej reprize nemam dovod klesnut s hodnotenim. Jediny problem mam s tretou castou, ktora bola citelne natocena iba na zaklade uspechu jednotky, co bolo aj dost vidiet na kvalite respektive prazdnemu pribehu, na ktory si ani nepamätam a absencii Michaela Madsona... 19.03.2010 _______ Jason James Richter - (Jesse) +++ Francis Capra - (Elvis) +++ August Schellenberg - (Randolph) +++ Michael Madsen - (Glenn) +++ Jayne Atkinson - (Annie) +++ Mary Kate Schellhardt - (Nadine) +++ Mykelti Williamson - (Dwight) +++ Elizabeth Pena - (Kate Haley) +++ M. Emmet Walsh - (Bill Wilcox) +++ Produkcia: Richard Donner, Arnon Milchan +++ Hudba: Basil Poledouris +++ ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Basil Poledouris: 1. Will You Be There (Theme from "Free Willy") (Album Version) Michael Jackson ,2. Keep On Smilin' (Album Version) Nkotb ,3. Didn't Mean To Hurt You 3T ,4. Right Here (Human Nature Re-Mix) SWV-Sisters With Voices ,5. How Can You Leave Me Now (Album Version) Funky Poets ,6. Main Title (Album Version) Basil Poledouris ,7. Connection (Album Version) Basil Poledouris ,8. The Gifts (Album Version) Basil Poledouris ,9. Friends Montage (Album Version) Basil Poledouris ,10. Audition (Album Version) Basil Poledouris ,11. Farewell Suite (Album Version) Basil Poledouris ,12. Will You Be There (Theme from "Free Willy) (Reprise) Michael Jackson, ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Život je ťažký,“ tvrdí frajer Michael Madsen s pokrčeným čelom a to je aj jedna z mála vecí, ktoré tomuto rodinnému pokračovaniu pôvabného hitu z roku 1993 uveríte. Už to na druhý raz proste nie je ono. Ťažko povedať, čo to do Lauren Shuller-Donner vstúpilo, že na post režiséra obsadila režiséra HALLOWEENU 4 a seagalovky MUŽ SO ZNAKOM SMRTI, ale nedopadlo to až tak zle, ako som sa bál. Je to však už skrátka dojenie polomŕtvej veľryby, nápad s kosatkou na druhý raz logicky už nefunguje tak dobre, ako na prvý, herci vyrástli/zostarli a z atmosféry sa okrem Michaela Jacksona vytratila aj hravosť originálu. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Na podívání se na kosatky dobrý, ale jako film špatný. No ze začátku to ještě jde a zápletka s ropou sice neni originální, ale po spoustě filmech kde se snaží zlý ubližovat nějakejm zvířátkům atd, tak tohle je dobrý, jenže samozřejmě si tvůrci nemohli ke konci podobou zápletku s ubližováním upřít a pak to ještě absolutně zbytečně prodlužujou různým jakoby náhodným zkompliování,. který se potom ještě několikrát zkomplikuje, asi to dělali aby to bylo nějaký napínavý, ale to se nepodařilo a dostaila se jenom nuda a čekání na konec, ale přece jenom úplně nejhorší to nebylo ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

  • Narozdíl od prvního dílu Zachraňte Willyho (1993) již v tomto Keiko vůbec nevystupuje. Pro filmové účely vznikla robotická maketa kosatky. (freelex)

Reklama

Reklama