Unfriended: Dark Web

Scénografie:

Chris Davis

Kostýmy:

Cassandra Jensen

Partia kamarátov plánuje pravidelný večer volania cez Skype a zabávania sa. Jeden z nich len tak mimochodom spomenie, že má nový notebook, ale zabudne odhaliť, ako sa k nemu dostal. To sa im všetkým stáva osudným, keď sa ocitnú uprostred drsnej internetovej hry, ktorá ich môže stáť život. - Neviem, prečo sa tento sequel dostal do zatratenia ešte predtým, než vznikol, ale mne osobne toto pokračovanie nevadilo. Je to hlavne kvôli námetu, ktorý už bol v posledných rokoch použitý vo viacerých projektoch, ale mne osobne príde ešte stále nápaditý a málo vyťažený. Zaujalo ma aj vysoké množstvo zvratov a celkový surový feeling, ktorý nevychádzal z brutality na obrazovke, pretože ten R rating je úplne nezmyselný, ale skôr z toho psychologického nátlaku na zúčastnené postavy. Zhliadnutie ale skôr neodporúčam, pretože toto mi sadlo z čisto osobného hladiska a pochybujem, že tých deväťdesiat minút pozerania sa na rovnaký screen a uvrešťané charaktery bude vyhovovať mnohým ďalším. + Betty Gabriel + herec z Unsane(19.9.2018)

Z fIlmárskeho hľadiska síce išlo o polo-amatérsky projekt a od poriadne mrazivého hororu malo Unfriended ďaleko, ale aj tak som sa celkom dobre bavil. Tematika Dark Webu je lákavá a zároveň málo prebádaná a azda aj preto ma dokázala táto somarinka mierne zaujať.(16.12.2018)

• dr.horrible

Keď pominiem konšpirátorského, megatrápneho duševného mrzáka, najhoršie mi z toho vychádzajú tie dve lesbičky. Zaprvé “bam bam” scéna s prsteňom, zadruhé pokus tej blondíny zahrať to “I’m from Malibu...” atď. Presne viem, o čo sa pokúšala, nevyšlo to. Strašne sa za nich už niekoľko dní hanbím. Horor je to slabý, no úvodných 40 minút, keď nám chcú ukázať, aká sú oni strašne cool zohraná partia starých kamošov, to bolo až nedôstojné. Takú bandu trapákov som dlho nevidel.(16.12.2018)

• Dzeyna

Jestli očekáváte super podívanou, tak budete zklamaní jako já.(29.10.2018)

Po půlhodině jsem to chtěl vypnout a podobně jako první díl označit za odpad, ale kupodivu pak se to docela rozjelo. Děj dával jakž takž smysl, partička mládežníků přestala být úplně na pěst a postupem času se film stával napínavějším, což vyvrcholilo v posledních cca 20 minutách, které měly fakt koule. Takže za mě překvapivě lehký nadprůměr. 60%(15.12.2018)

Velmi, ale velmi prijemna jednohubka, po ktorej ale uz az tak prijemny nebude pocit:). Zijem asi v zlej predstave, ked dufam ze taketo zvrhlosti sa vo svete nedeju:/. Nazdar(21.12.2018)

• silentname

"Unfriended: Dark Web" alebo ako spraviť z dobrého nápadu absolútne nepozerateľné pokračovanie. Alebo teda... väčšinou. A nie je to o tom, že by sme tu mali ukričané postavy, alebo niečo podobné. Celý problém tohto filmu tkvie v jeho úplne základnej premise. V tom, že (ako sa hovorí), jednoduché problémy majú jednoduché riešenia. Ako sa povedalo na začiatku. "Zober ten notebook tam, kde si ho našiel, osoba si ho vyzdvihne a je po všetkom. Hotovo. Záver síce chce indikovať, že to tak nie je a všetko to bolo súčasťou niečoho oveľa väčšieho. Oveľa väčšej hry, ktorú si otvorila partia "Charonov" na čiernom svete internetu. A ich plánom boli všetky kroky, ktoré sa udiali. A všetko to bolo naplánové na 500 krokov dopredu, kde vedeli presne čo jednotlivé postavy urobia, skôr než oni sami vedeli čo sa vlastne bude diať a čo to všetko znamená. A áno. Tomu verím asi tak ako to znie. Viem, že aj prvý "Unfriended" má svojich odporcov, no je si treba priznať, že skype hovor posadnutý duchom obete, ktorý sa rozhodne terorizovať svojich tyranov je oveľa zaujímavejší, než to čo sa rozhodli tvorcovia dať sem. Neviem ako to najlepšie povedať. Asi sa snažili o trošku realistickejší tón. Aby to pôsobilo ako temná skupina hackerov, ktorí robia obrovské svinstvo a natáčajú to, kým iní "Charoni" za to zaplatia, aby to mohli sledovať. Možno to je realistickejšie, no boli by ste prekvapení o koľko je tento film nudnejší. Trvá to 40 minút, než sa začne niečo reálne diať a celý čas si hovorím, že stačilo notebook vrátiť. Možno. Najlepšie ho vôbec nebrať. Jednoduché problémy majú jednoduché riešenia. Pozrite, tohto roku boli 2 iné filmy spracované cez počítačovú obrazovku. "Searching" a "Face 2 Face". Oba filmy sú na míle lepšie, než toto, alebo si pokojne pozrite radšej znovu prvý "Unfriended". Čo môžem filmu vyzdvihnúť je hudba v prvých 20 minútach a musím povedať, že čierne komunikácie cez Facebook boli celkom zaujímavé a možno občas niektoré zvraty sú okey, no to je asi tak všetko. Postavy sú veľmi slabé, pointa je absolútne tupá a myslím si, že tento film zabil nádej na to, aby sme sa ešte niekedy dočkali dobrého pokračovania do tejto série. Škoda. Hodnotenie: D+(19.9.2018)

45% Vážně? To si tenhle napínavý snímek opravdu nezaslouží. Pár momentů bylo zbytečných, ale jako celek to funguje skvěle. Viděl jsem to tak na 3,5... ale přivřu oko.(9.10.2018)

• dubinak

Já nemám ráda nereálné náměty zasazené do reálné internetové doby. Jasně chápu, hackeři toho dnes dokážou už opravdu spoustu, dark web je taky jedna velká záhada, kterou rozum nebere, ale proboha, vždyť tohle není možné zorganizovat. Pokud by tady někdo napsal za hororový žánr pomlčku a sci-fi, brala bych to, ale takhle s někým vyjebávat dokáže snad jenom bůh a ne lidská osoba, která, kdykoliv se objeví na webkameře, začne zrnit...? Asi řeším kraviny, ale tenhle druhej Unfriended se ze začátku jevil docela slušně s nadějným potenciálem vytvořit něco fakt hnusnýho a zvrácenýho, ale skončilo to zase u debilního scénáře s ještě debilnějším rozuzlením.(7.1.2019)

Opakovaný vtip může být dobrým vtipem...(14.10.2018)

• Kudly4

Nic Hororového na tom nebylo, navíc to všechno vypadalo dost směšně a dost nereálně. Po tomhle musím zvednout hodnocení filmu CAM. (224. hodnocení)(16.12.2018)

Dobrý ale, poměrně zmatený a nestíhal jsem chvilkama co mám vlastně na obrazovce sledovat.(20.12.2018)

Zkouknout se to dalo, ale nic z čeho bych byla odvařená.(17.1.2019)

Tenhle typ filmů mě strašně baví. Nevím, co očekávali ti, co tomu dali odpad! Tenhle film je nemožné přeložit do češtiny tak, aby si ho neanglicky mluvící divák mohl užít, možná proto tolik odpadů. Je tam tolik konverzací, ať už psaných, nebo mluvených zároveň, že někdy nevíte, kde se dříve podívat. Příběh je hodně dobrý, nechybí dobré zvraty, nevím, proč je tady tak podhodnocován. A Unfriended: Dark Web má dokonce dva konce :) (https://movieweb.com/unfriended-dark-web-2-alternate-endings/)(23.9.2018)

Dost dobrý. Nevím, co ostatní čekali. Koukat na to v noci s holkou na notebooku, ideální.(21.12.2018)

Po slušnom napínaku Searching som zhliadol ďalší film z prostredia obrazovky a veru má to niečo do seba. Bolo to slušne napínavé, samozrejme dalo by sa polemizovať nad viacerími vecami, ale opäť to krásne poukazuje na dnešnú dobu.(14.12.2018)

• honajz2

To si ze mě někdo dělá srandu. Jako vážně, tohle měl být horor? Já můžu všechny ty filmy z prostředí internetu, ale bohužel tyhle filmy pro mě většinou dopadají špatně, snad jen z výjimkou The Den. Banda kamarádů půlku filmu o něčem mele, pak je tam nějaký hacker a pár jich zabijí a tím to končí. Žádné napětí, žádná atmosféra, absolutně nic hororového. A nějaký Dark Web tam ani není. Místo toho se tam furt jenom kecá a kecá a kecá a nic víc. Nic zajímavého se tam nestane. A to první díl zas tak špatný nebyl. Ovšem tohle je prostě blbost. Ani tu hvězdičku dát nemůžu.(15.9.2018)

Druhy dil Blair Witch od pocitace opet hodne zabavny. Je to samozrejme prehnane a pritazene za vlasy, ale diky kratke stopazi to paradne odsypa.(1.11.2018)

Výrazně lepší než snadno zapomenutelná jednička. Obzlášť proto, že drtivá většina věcí, které jsou ve filmu zobrazené, se dnes a denně děje. Takže jasně, je to přitažené za vlasy, aby to fungovalo jako horor, ale zároveň až mrazivě realistické. Protože není žádný problém, aby si někdo přes dark net objednal vaší vraždu a nechal lidi na netu, aby ji za slušnou částku mohli pozorovat. Silné téma, dobré zpracování. Jen znovu už bych to vidět nemusel.(19.10.2018)

Film stojí a padá na tom, že jsou lidi co dávají na darknet video s lidmi, které zabijou. Bohužel se vyšťaví během cca 30 minut a zhruba 20 minut máme úvod zhruba 6 herců (Hlavního maníka co si ´´vzal,, v obchodě notebook s ´´nevyžádaným,, obsahem , 2 leseb,jakéhosi internetového konspiračního magora, hluché holky a jakési Jihoameričanky nebo co to bylo) co melou sračky. Děje se zde něco jen zhruba 20 minut a o nic světoborného se nejedná (v podstatě si pusťte trailer a tam vše máte v kratší době). Na konci to do sebe zapadne, ale když nad tím přemýšlím i tak tam vidím chyby (například proč se přihlašovat na facebook pod jménem předchozího uživatele k čemu je mě to jako dobré). Předchozí Unfriended se mě líbil daleko více P.s. pokud jste se stejně jako já těšíte/těšily na ty videa tak s nechte zajít chuť to co je v traileru se objeví i zde nic více nic méně. P.s. 2 pokud bych si měl vybrat kdo má umřít jestli matka co má rakovinu (tuším, že je řečeno, že mozku) , nevnímá a je ležák nebo moje přítelkyně, kterou jsem před několika hodinami požádala o ruku volil bych tu matku dalo by se to brát i jako eutanázie(14.12.2018)

<< předchozí 1 2