Unfriended: Dark Web

Chris Davis

Kostýmy:

Cassandra Jensen
  • silentname

"Unfriended: Dark Web" alebo ako spraviť z dobrého nápadu absolútne nepozerateľné pokračovanie. Alebo teda... väčšinou. A nie je to o tom, že by sme tu mali ukričané postavy, alebo niečo podobné. Celý problém tohto filmu tkvie v jeho úplne základnej premise. V tom, že (ako sa hovorí), jednoduché problémy majú jednoduché riešenia. Ako sa povedalo na začiatku. "Zober ten notebook tam, kde si ho našiel, osoba si ho vyzdvihne a je po všetkom. Hotovo. Záver síce chce indikovať, že to tak nie je a všetko to bolo súčasťou niečoho oveľa väčšieho. Oveľa väčšej hry, ktorú si otvorila partia "Charonov" na čiernom svete internetu. A ich plánom boli všetky kroky, ktoré sa udiali. A všetko to bolo naplánové na 500 krokov dopredu, kde vedeli presne čo jednotlivé postavy urobia, skôr než oni sami vedeli čo sa vlastne bude diať a čo to všetko znamená. A áno. Tomu verím asi tak ako to znie. Viem, že aj prvý "Unfriended" má svojich odporcov, no je si treba priznať, že skype hovor posadnutý duchom obete, ktorý sa rozhodne terorizovať svojich tyranov je oveľa zaujímavejší, než to čo sa rozhodli tvorcovia dať sem. Neviem ako to najlepšie povedať. Asi sa snažili o trošku realistickejší tón. Aby to pôsobilo ako temná skupina hackerov, ktorí robia obrovské svinstvo a natáčajú to, kým iní "Charoni" za to zaplatia, aby to mohli sledovať. Možno to je realistickejšie, no boli by ste prekvapení o koľko je tento film nudnejší. Trvá to 40 minút, než sa začne niečo reálne diať a celý čas si hovorím, že stačilo notebook vrátiť. Možno. Najlepšie ho vôbec nebrať. Jednoduché problémy majú jednoduché riešenia. Pozrite, tohto roku boli 2 iné filmy spracované cez počítačovú obrazovku. "Searching" a "Face 2 Face". Oba filmy sú na milé lepšie, než toto, alebo si pokojne pozrite radšej znovu prvý "Unfriended". Čo môžem filmu vyzdvihnúť je hudba v prvých 20 minútach a musím povedať, že čierne komunikácie cez Facebook boli celkom zaujímavé a možno občas niektoré zvraty sú okey, no to je asi tak všetko. Postavy sú veľmi slabé, pointa je absolútne tupá a myslím si, že tento film zabil nádej na to, aby sme sa ešte niekedy dočkali dobrého pokračovania do tejto série. Škoda. Hodnotenie: D+(19.9.2018)

Výrazně lepší než snadno zapomenutelná jednička. Obzlášť proto, že drtivá většina věcí, které jsou ve filmu zobrazené, se dnes a denně děje. Takže jasně, je to přitažené za vlasy, aby to fungovalo jako horor, ale zároveň až mrazivě realistické. Protože není žádný problém, aby si někdo přes dark net objednal vaší vraždu a nechal lidi na netu, aby ji za slušnou částku mohli pozorovat. Silné téma, dobré zpracování. Jen znovu už bych to vidět nemusel.(19.10.2018)

Partia kamarátov plánuje pravidelný večer volania cez Skype a zabávania sa. Jeden z nich len tak mimochodom spomenie, že má nový notebook, ale zabudne odhaliť, ako sa k nemu dostal. To sa im všetkým stáva osudným, keď sa ocitnú uprostred drsnej internetovej hry, ktorá ich môže stáť život. - Neviem, prečo sa tento sequel dostal do zatratenia ešte predtým, než vznikol, ale mne osobne toto pokračovanie nevadilo. Je to hlavne kvôli námetu, ktorý už bol v posledných rokoch použitý vo viacerých projektoch, ale mne osobne príde ešte stále nápaditý a málo vyťažený. Zaujalo ma aj vysoké množstvo zvratov a celkový surový feeling, ktorý nevychádzal z brutality na obrazovke, pretože ten R rating je úplne nezmyselný, ale skôr z toho psychologického nátlaku na zúčastnené postavy. Zhliadnutie ale skôr neodporúčam, pretože toto mi sadlo z čisto osobného hladiska a pochybujem, že tých deväťdesiat minút pozerania sa na rovnaký screen a uvrešťané charaktery bude vyhovovať mnohým ďalším. + Betty Gabriel + herec z Unsane(19.9.2018)

Tenhle typ filmů mě strašně baví. Nevím, co očekávali ti, co tomu dali odpad! Tenhle film je nemožné přeložit do češtiny tak, aby si ho neanglicky mluvící divák mohl užít, možná proto tolik odpadů. Je tam tolik konverzací, ať už psaných, nebo mluvených zároveň, že někdy nevíte, kde se dříve podívat. Příběh je hodně dobrý, nechybí dobré zvraty, nevím, proč je tady tak podhodnocován, aspoň na imdb má 5.5. A Unfriended: Dark Web má dokonce dva konce :) (https://movieweb.com/unfriended-dark-web-2-alternate-endings/)(23.9.2018)

• honajz2

To si ze mě někdo dělá srandu. Jako vážně, tohle měl být horor? Já můžu všechny ty filmy z prostředí internetu, ale bohužel tyhle filmy pro mě většinou dopadají špatně, snad jen z výjimkou The Den. Banda kamarádů půlku filmu o něčem mele, pak je tam nějaký hacker a pár jich zabijí a tím to končí. Žádné napětí, žádná atmosféra, absolutně nic hororového. A nějaký Dark Web tam ani není. Místo toho se tam furt jenom kecá a kecá a kecá a nic víc. Nic zajímavého se tam nestane. A to první díl zas tak špatný nebyl. Ovšem tohle je prostě blbost. Ani tu hvězdičku dát nemůžu.(15.9.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. března 2018 na filmovém festivalu South by Southwest v USA. (Stoka)

• - V kinech v USA byl film odvysílán se dvěma alternativními konci. (BlackHood)