Za pár let už nebudeme muset ani hnout prstem, protože moderní technologie za nás všechno obstarají. Technofobům se v takové době nebude žít zrovna lehko. Grey Trace (Logan Marshall-Green) je pověstný tím, že jako jeden z posledních lidí dává před technologiemi přednost vlastním rukám. Jedna noc, která mu obrátí život vzhůru nohama, však tenhle přístup rázně změní. Autonehoda na noční dálnici a střet s bandou grázlů, kteří mu zavraždí přítelkyni a jeho nadosmrti zmrzačí. Greyovy vyhlídky na invalidním vozíku jsou víc než temné, dokud mu kamarád vědec nenabídne technologické vylepšení. S čipem v míše dokáže Grey nejen znovu chodit a pohybovat rukama, ale získává i další, dosud netušené možnosti. Experimentální zařízení zvané STEM totiž dokáže například i vystopovat pachatele onoho nočního přepadení a také Greyovi pomoci si to s těmi gaunery vyřídit ručně. Kdo by odolal? Grey rozhodně ne. Když však zanechá prvního z pachatelů v tratolišti krve, napadne ho, jestli by STEM neměl aspoň trochu zbrzdit. Otázka zní, jestli to půjde. A jestli to Grey vůbec chce. (CinemArt)

metal.storm

Takto sa to robí. Títo ľudia mi práve otvorili novú dimenziu, do ktorej sa chcem tak dlho dostať. Takto sa točia filmy, o nadvláde robotov nad svetom. Poctivý príbeh, stvárnený dokonalými hercami, z ktorých každý vyzerá, že je pre svoju rolu poctivo zrodený. Dajte mi seriál "stem after" ja ja verím, že to bude rovnako poctivý zhluk dokonalosti. Jednoducho takto sa robia poctivé filmy. ()

Angelopul

Takový jeden rozšířený, delší, lépe natočený díl Black Mirror. Ačkoliv má příběh mezery a neobsahoje nic co bychom jinde v nějaké jiné variaci neviděli, nepovažuju čas ztrávený sledováním za úplně promarněný a chvilkama jsem se docela dobře bavil. ()

animaxis

Moc jsem od tohoto filmu nečekal a nakonec pro mě byl milým překvapením. Zaujal mě už od začátku, ale zprvu na mě nepůsobil nijak extra výjimečně ani nijak zvlášť skvěle. Ale Upgrade má prostě vzestupnou tendenci. Každá čtvrt hodina je tu o poznání lepší a zajímavější než ta předchozí a takhle se to stupňuje až do konce, který rozhodně stojí za to. Zaujala mě jak dějová tak technická stránka filmu. Téma umělé inteligence je tu zpracováno trochu jinak než jak jsem viděl kde jinde a to oceňuji. Za zmínku tu stojí akční scény, při kterých je skvěle využita kamera. Zaujal mě tu také futuristická hudba. Takových filmových překvapení bych klidně bral víc. ()

laik_60

film plný akcie, zaujímavý nápad, záver bol na mna príliš frustrujúci, žeby odstrašujúca vízia budúcnosti. ()

LasT_Olt

Za málo peněz hodně muziky. Pouhých 100 minut stačilo abych si tento film naprosto zamiloval. Nejlepší film roku 2018 a můj nejoblíbenější film posledních let. btw. jsem asi jeden z mála,ale ten herec mi vůbec nepřipomíná Toma Hardyho. ()

FrankSusta

Tenhle film má mnoho plusů, ale jeho největší klad je ten, že budoucnost představuje nejlépe ze všech sci-filmů! Pěkný důkaz, že do toho nemusí padnout až tak vysoký prachy (ehm), aby byl film nadmíru povedený. Skvělá výprava, skvělé efekty... po vizuální stránce bezchybné! A kamera... ta i přes ty temné a nejasné okamžiky skvostná kamera... ta tomu dodává nejvíce a skvěle tvoří atmosféru. V bojových sekvencích dodává společně s fakt povedeným zvukem neuvěřitelnou atmosféru, jakoby pátý až sedmý rozměr. Jediná škoda, že jsem si tento digitální bordel nechal v kinech před čtyřmi roky utéct.   -   a co se týče příběhové stránky... té akce, na které to víceméně celé staví, mohlo být v první polovině více. Teda aspoň nějaká. Ale nestěžuji si, těch čtyřicet pět minut bylo chytrých a nenudil jsem se. Jenom tam ta akce, ten největší tahák, co se odehrává po zbytek filmu, potom úplně nesedí.   Fakt jsem čekal, že mě to odpálí víc, třeba až na Mars... teď trčím někde pár set stovek kilometrů od Měsíce a nevím co dělat.   Skvostný tož film! 7,9-8/10  a Howlin' Wolf na začátku potěšil:) ()

Deyw

WOW!!! pro me film roku (sorry deadpoole bracho odpust)..nebudu nic psat..vsechno je dokonale..pecka totalni. ()

StanislachKo

Konečne! Že je stále možné napísať nápaditú neokukanú sci-finu kvality skoro rovnej Predestination, či Gattaca, o tom nás k spokojnosti ubezpečila minulý rok Monday,...Upgrade je rovnaký mindfuck, čo sa týka storybuildingu, atmosféry a týchto prísad, ale mňa posadilo na riť čosi iné: formálna stránka a veľmi odvážne poňaťá akčná choreografia (v zmysle, že chvíľu sranda, chvíľu hnus), čo (ak nie si zrovna Scott alebo Tarantino) si tak trocha koleduješ o hejt. Ale - ako vidím našťastie nie len v mojom hodnotení - bola to skvelá voľba. Ďalej už len, že herci, ktorých som tuším fakt všetkých doradu videl prvý krát. Hneď zapasovali a nestalo sa mi počas filmu, že by som si ich hoci aj na chvíľu plietol. A keď si vezmeš ten smiešny budget (niečo málo cez 4 mega), ten tím ľudí, čo za také malé peniaze urobil takto "veľké" divadlo len obdivovať a dúfať, že čoskoro predvedie niečo podobné. ()

Radiq

Takovýhle sci-fi by se měly točit. Má to originální nápad, nebojí se to krve a když se to po slabším začátku rozjede, nezastavuje to nikde. Líbilo se mi, jak se Grey pohyboval, když mu začal pomáhat ten čip, což se projeví hlavně při akčních scénách. Po slabším začátku se to opravdu solidně rozjede a ten konec, to je prostě paráda! A klidně by mohla být i dvojka, ne? ()

dr.fish

První půlhodina ve mně vyvolala očekávání, která nakonec nebyla naplněna. Možná se mělo jít spíš cestou tupé střílečky než zbytečného filozofování. Nevím. Druhá projekce už nebude nutná. 60% ()

stOKYi

Unikatny DeusEx film. Kyberpunkove scifi, ake tu uz davno nebolo. Uzasna melancholicka Deus Ex 1 atmoska. Necakal som nic, dostal som nostalgickú spomienku na jedno z najlepsich PC hier historie. Jedna vytka, scenar trochu predvidatelny a pointa pomerne jednoznacna. ()

Cedr

Přímočaré akční sci-fi, které v záplavě 2deep4u sci-fi počinů poslední doby působí strašně čerstvě. Chytlavé jak mucholapka se super námětem a ještě lepší akcí. 9/10 ()

Remivsremi

Trošku Hardcore Henry, trošku Robocop a k tomu futuristické pozlátko. Do filmu jsem se celou dobu nemohl dostat. Má to zajímavé nápady, hezký vizuál a neobvyklé řešenou choreografii, ale pořád mi tam chybělo něco, co by mě dokonale vsálo do děje. Přesvědčil mě však až konec. Kolik snímků právě s touto částí příběhu zažívá úskalí. V případě Upgrade však jde o nejpřesvědčivější dílek celkového puzzle. Díky tomu se může povýšit nad velkou část podobně zaměřených fláků. Krásných 70%. ()

chelseaman22

Pokud přihlédneme k tomu, že film je z produkce Netflixu, tak lze s jistotou říci, že vize budoucnosti se vcelku povedla. Avšak zápletka poněkud pokulhává za vizuálním zpracováním. Osobně doufám, že jednou přijde doba, kdy se ve filmech nebudou vyskytovat osoby mužského pohlaví, kteří s přehled vyřídí armádu i s obrněnou kavalerií, a to pouze za využití kartáčku na zuby a kohoutku od topení. 61% Celosvětový příjem k 14. 11. 2018: $14,316,615, což je 3,58 násobek rozpočtu ()

Script

Film není horor. Je pouze brutální a násilný. Na tohle by měl vzniknout nový žánr. Docela to působilo zajímavě. Mělo to pomalý rozjezd, ale pak se děj vyvrcholil na samotném konci. To co vám ze začátku přijde jako úplná pitomost, že si umělá inteligence vycucá z prstu kód z rozmazané digitální kamery se vám nakonec rozumně vysvětlí. Přijde mi to jako kombinace Deadpoola, Robocopa a Venoma (až na to, že tenhle film vyšel cca o 2 měsíce dříve do kin než Venom). Je to celkem povedený hnus, ale není to tak udělaný, abych to sledoval víckrát. Doporučit to mohu pouze těm uživatelům, který mají žaludek na nechutnosti. ()

Triple H

Pecka, konečne niečo čo sa mi po dlhšej dobe naozaj páčilo. Jednoduché, dobre vymyslené a dotiahnuté. Vízia neďalekej budúcnosti nekomplikovaná ale výstižnejšia ako fantázie, ktoré vidíme vo filmoch s väčším rozpočtom. Na kostru príbehu o pomste je nabalené mierne filozofovanie nad technológiami a ako sme s nimi prepojení, sociálny komentár a pod. Nič sa ale zadumane a zdĺhavo neanalyzuje, pár efektívnych a nie primitívnych viet, ktoré obsiahnu všetko potrebné. S hlavnou postavou sa sympatizuje ľahko, herci sú dobrí, skromný rozpočet je využitý šikovne a nechýbajú ani gule vo forme drsnejšieho ale nie samoúčelného násilia. Twist na konci IMO mohol zostať v jednoduchšej, od začiatku zjavnej rovine, takto vytvoril len zbytočné otázniky v logike, ktoré film nepotreboval. To je jediná vec, ktorú Whannell trošku zbytočne prekombinoval. V záplave stále chudokrvnejšieho a polotovarovitého mainstreamu je ale podobne inteligentný a nápaditý projektík osviežujúci, takže prižmúrime oko. Logan Marshall-Green je čistou kópiou Toma Hardyho, čo mu tipujem viac škodí ako pomáha - tu dostal priestor a IMO ho využil. ()

UhLee

(8/10). Sledujete nádhernou akční jízdu levné verze Toma Hardyho, který dostane UPGRADE a touží po pomstě. Snímek je skvěle natočený, má skvělý drive a konečná katarze taktéž skvěle funguje. Za mě velká, velká spokojenost. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz