Pekelná kuchyně

• USA The Kitchen (více)
Trailer 1

Píše se rok 1978. V newyorské čtvrti Hell s Kitchen potkáváme tři ženy, které jsou provdané za mafiány. Kathy je vdaná za neochotného, ale laskavého Jimmyho. Ruby má Kevina, což je syn Heleny a dědic mafiánské říše. Claire je vdaná za Roba, který ji fyzicky týrá. Jednoho dne muže zatkne FBI a všichni tři jsou odsouzeni na tři roky do vězení. Hlavou mafie se stává Malý Jackie, který slíbí manželkám, že se o ně postará, ale peněz jim dává tak málo, že ženy nejsou schopny se uživit. Když ženy zjistí, že místní podniky, které platí výpalné za svou ochranu, nejsou s Jackiem spokojeny, začnou vybírat poplatky za ochranu ony samy. Jackie se to samozřejmě dozví a chce ženy zabít. Rychlejší je ale Gabriel O Malley, bývalý irský vymahač, kterého povolala Ruby a který Jackieho zastřelí. Ženy s jeho pomocí začnou vybírat výpalné a mezi Gabrielem a Claire se rozvine milostný vztah. Ženy se setkají s šéfem italské mafie Alfonsem Corettim. Ten jim navrhne, aby se dohodli, protože zařídil propuštění jejich manželů z vězení. Coretti si uvědomuje, že až manželé vyjdou z vězení, že to oslabí moc jejich manželek. Proto jim Coretti nabídne, že je bude chránit a že budou moci mít větší kontrolu nad městem... (TV Nova)

Trailer 1

M.a.t.t.

Toľko premrhaného potenciálu až to zamrzí. Andrea Berloff svoj režijný debut príliš neustála a pokus o spletitú gangsterku, odohrávajúcu sa v priebehu viacerých rokov, vyzerá v jej podaní tak, že sa každú chvíľu skáče od témy k téme a neustále sa mení celkové vyznenie zápletky. Scenár si nenaložil na svoje bedrá práve málo, no hoci chce rozprávať o všetkom, v konečnom dôsledku nehovorí o ničom. Dobra zvolená ústredná trojica síce robí všetko preto, aby aspoň trochu oživila nie príliš plastické postavy, no ani ich spoľahlivé výkony, ku ktorým sa pridáva skvelý Domhnall Gleeson, či pôsobivá dobová atmosféra podporená výborným soundtrackom nestačí k tomu, aby sa Kráľovné zločinu zapísali výraznejšie do pamäte. ()

Lacike

Ženská variácia na Kmotra? Proste girl power ovládla aj mafiánsky žáner. Našťastie to nie je až tak neznesiteľné ako to zvykne v týchto feministických filmoch byť. Film má pekne funkčnú sedemdesiatkovú atmosféru, miestami dosť drsné scény, kvalitne zahrané trio ústredných hrdiniek. Dokonca ani Melissa nie je na zabitie. Problém je s vyznením filmu. Tak amorálny film som už dlho nevidel. Na rozdiel od cool zábavných gangsteriek sa to berie príliš seriózne a to je v dosť veľkom rozpore aké čím ďalej tým väčšie svinstvá ústredné trio stvára. Nielen že som nemal chuť fandiť tým postavám, ale postupne som im prial len to najhoršie. No koniec je presne v štýle Kmotra. Lenže tentoraz to vo mne zanechalo rozpačité dojmy. Výsledkom je zvláštna gangsterka, ktorá na rozdiel od McQueenových Widows aspoň tak kurevsky nenudí. 6/10. ()

Anderton

Táto svojská a drsná retro-krimi pôsobí aj dojmom, že bola nakrútená v sedemdesiatych rokoch, čo je rozhodne plus. Všetky tri herečky sú samozrejme super cool, ale to dokonca až tak, že im aj napriek svinstvám, akých sa dopúšťajú, istým spôsobom držíte palce. Lenže iba do istej miery. Neskôr si začnete klásť otázku, či je autorským zámerom v divákovi vyvolávať podobné rozporuplné pocity, alebo skrátka iba chybou, pretože sympatické postavy v tomto príbehu proste chýbajú. Keď tieto ženské odstrelia prvého "civila", ktorý nesúhlasí s ich podmienkami, je takpovediac zle a osobne som až do konca filmu už necítil k postavám žiadne sympatie a prial som im, nech sa všetky a všetci medzi sebou postrieľajú. 70% ()

silentname

"The Kitchen" si ma ako diváka teda vôbec nezískalo. Sorry dámy, ale toto je jednoducho mega nepodarok. Premýšľam nad tým, čo by som na filme nejako vyzdvihol. Reálne sa mi niečo nachádza len veľmi ťažko. Herecky to naša trojica zvláda dobre. Najviac som to asi veril Melisse McCarthy. Pôsobí zo všetkých troch žien asi najviac úprimne. Elisabeth Moss je okey, no jej vzťah s Domhnallom Gleesonom je miestami fakt divný. Hlavne keď im ešte v úvode vysvetľuje ako sa zbaviť tela a podobne. Ale na druhú stranu môžem povedať, že je to asi jediná postava, o ktorej niečo aj vieme. No čo sa týka Tiffany Haddish, tak jej tvrdosť mi miestami skutočne začínala poriadne liezť na nervy. Potom sú tu manželia, ktorí dokopy toho moc neukážu, takže poďme ďalej. Nemám pocit, že film vie akým smerom sa posúvať a ako tvoriť príbeh. Pretože to skáče zo scénok do scénky, robí zvraty, aby sme mohli potom prísť k ďalším zvratom a keď budú padať mŕtvoly, tak postupne si uvedomíte, že vám na nikom vo filme reálne nezáleží. Možno s výnimkou detí Kathy. No boli by ste asi radšej aby vyrastali v inej rodine, ktorá nemusí riešiť takéto situácie. Soundtrack je celkom okey, no miestami zase chce hudba manipulovať emóciami. A to nemám rád. A povedzme si úprimne ešte jednu vec. Možno na začiatku som dokázal pohnútky našich protagonistiek pochopiť. No skutočnosť je taká, že reálne ani dokopy nevidíme, aké sú drsné a čoho sú schopné. Drvivú väčšinu času len hovoria o tom, aké sú tvrdé, čo všetko dokázali a podobne. Výsledky sa ukážu až niekedy ku koncu a aj tak je to nuda. Neviem čo viac o tom vôbec povedať. Pre mňa je tento film jedno veľké fiasko. V danom žánri je podľa mňa oveľa viac lepších filmov, než je tento. Moje odporúčanie je sa mu vyhnúť. Hodnotenie: D ()

marhoul

Feministické počiny mě moc neberou. Zvláště ne ty, ve kterých je zmíněný ismus otravnou alfou- omegou. Zde se feminismu a emancipace můžeme nabažit plnými doušky, nicméně přivřela jsem velkoryse kukadla, neřešila to a nechala se bavit. Nebylo to špatné, bohužel ve finále natolik idiotsky doslovné, že mě dobrý rozmar poněkud opustil. Lepší tři hvězdičky si ale snímek zaslouží. Jedná se o povedené retro, dámy si své role evidentně užily, špinavé ulice NY, atmosféra, hudba, mrtvých klasicky požehnaně (jako když si vyřizují účty gangy- čili s tím problém nemám), toto vše se povedlo. Postavy sice příliš sympatické nebyly, ale asi ani být neměly, však největším bonusem celého počinu byl výnikající D.Gleeson v roli zabijáka Gabriela. Scéna, kdy nad vanou názorně učí trojici žen, kterak nejlépe zlikvidovat tělo, byla senzační... Vlastně kdykoli se objevil na plátně, film měl rázem zajímavější šmrnc. Když už nic jiného, tak minimálně kvůli těmto partům stojí Hell's Kitchen za shlédnutí. Člověk si ihned vybaví legendárního Leona a začne se automaticky usmívat. ()

• Natáčení započalo 7. května 2018, skončilo v září téhož roku a probíhalo v New Yorku. Rozpočet činil 38 milionů amerických dolarů a celosvětové tržby činily pouhých 16 milionů dolarů. (fiLLthe3DD)
  • Natočeno dle limitované komiksové série „The Kitchen“ od vydavatelství DC/Vertigo Comics. (fiLLthe3DD)