Pekelná kuchyně

• Austrálie

Akční / Krimi / Drama

USA, 2019, 102 min

• Dm1tr1j

Určite neodporučím nikomu. Pozrel som to len z nudy a nudil som sa aj počas sledovania. Nebolo tam vidieť žiadne budovanie impéria o ktorom vkuse hovorili, stále to bola len jedna nejaká ulica a nejaká izba vzadu za krčmou. Nikdy nie zobrazenie narastajúceho úspechu. No a stále to stálo len na dobrom slove taliánov, ktorí ich nechali hrať sa na pieskovisku. Plno vrážd z filmu mafiánku nespraví, to skôr Cčkovy hovnor. Najväčší šéf - vedľajšia postava -1*, tri ženy, ktoré sa len rozhádajú je síce vtipné zobrazenie reality ale to vie každý a preto nuda -1*, uplne blbý záver na spôsob "it's just a prank bro" -1*. Ost8vaju teda dve hviezdy, ktoré nechávam len tak lebo sa mi už nechce ani hľadať v tom cárachu prečo stiahnuť všetky a dať odpad.(18.9.2020)

• silentname

"The Kitchen" si ma ako diváka teda vôbec nezískalo. Sorry dámy, ale toto je jednoducho mega nepodarok. Premýšľam nad tým, čo by som na filme nejako vyzdvihol. Reálne sa mi niečo nachádza len veľmi ťažko. Herecky to naša trojica zvláda dobre. Najviac som to asi veril Melisse McCarthy. Pôsobí zo všetkých troch žien asi najviac úprimne. Elisabeth Moss je okey, no jej vzťah s Domhnallom Gleesonom je miestami fakt divný. Hlavne keď im ešte v úvode vysvetľuje ako sa zbaviť tela a podobne. Ale na druhú stranu môžem povedať, že je to asi jediná postava, o ktorej niečo aj vieme. No čo sa týka Tiffany Haddish, tak jej tvrdosť mi miestami skutočne začínala poriadne liezť na nervy. Potom sú tu manželia, ktorí dokopy toho moc neukážu, takže poďme ďalej. Nemám pocit, že film vie akým smerom sa posúvať a ako tvoriť príbeh. Pretože to skáče zo scénok do scénky, robí zvraty, aby sme mohli potom prísť k ďalším zvratom a keď budú padať mŕtvoly, tak postupne si uvedomíte, že vám na nikom vo filme reálne nezáleží. Možno s výnimkou detí Kathy. No boli by ste asi radšej aby vyrastali v inej rodine, ktorá nemusí riešiť takéto situácie. Soundtrack je celkom okey, no miestami zase chce hudba manipulovať emóciami. A to nemám rád. A povedzme si úprimne ešte jednu vec. Možno na začiatku som dokázal pohnútky našich protagonistiek pochopiť. No skutočnosť je taká, že reálne ani dokopy nevidíme, aké sú drsné a čoho sú schopné. Drvivú väčšinu času len hovoria o tom, aké sú tvrdé, čo všetko dokázali a podobne. Výsledky sa ukážu až niekedy ku koncu a aj tak je to nuda. Neviem čo viac o tom vôbec povedať. Pre mňa je tento film jedno veľké fiasko. V danom žánri je podľa mňa oveľa viac lepších filmov, než je tento. Moje odporúčanie je sa mu vyhnúť. Hodnotenie: D(24.10.2019)

Táto svojská a drsná retro-krimi pôsobí aj dojmom, že bola nakrútená v sedemdesiatych rokoch, čo je rozhodne plus. Všetky tri herečky sú samozrejme super cool, ale to dokonca až tak, že im aj napriek svinstvám, akých sa dopúšťajú, istým spôsobom držíte palce. Lenže iba do istej miery. Neskôr si začnete klásť otázku, či je autorským zámerom v divákovi vyvolávať podobné rozporuplné pocity, alebo skrátka iba chybou, pretože sympatické postavy v tomto príbehu proste chýbajú. Keď tieto ženské odstrelia prvého "civila", ktorý nesúhlasí s ich podmienkami, je takpovediac zle a osobne som až do konca filmu už necítil k postavám žiadne sympatie a prial som im, nech sa všetky a všetci medzi sebou postrieľajú. 70%(9.8.2019)

Opravdu nečekaně povedený film z mafiánského prostředí, kde ovšem drsné chlapy nahradily drsné ženy, a i když jsem tomuto prohození tedy vůbec nevěřil, tak nakonec musím říct, že se jedná ve výsledku o hodně svěží záležitost, která funguje prakticky ve všech ohledech. Samozřejmě, jelikož ústřední trio jsou zástupkyněmi něžného pohlaví, tak se tu nedočkáme emočních výbuchů, alá Joe Pesci, či nekompromisní jatek rozzuřeného Bobbyho De Nira, nicméně ony dámy zde velice umě a neméně funkčně využívají spíš své ženské přirozené vychcanosti, a zároveň faktu, že když si za něčím jde ženská, nemá chlap šanci, čímž ovšem nechci zmínit, že by se tu neumíralo, to spíš naopak, mrtvol tu přibývá sakra svižným tempem, každopádně podstatné pro diváka je ale to, že to celé působí vážně zábavně a neotřele, navíc vývoj mezi postavami, především tedy oné ženské trojky, je záživný, dramaticky a emočně zatraceně funkční, nepředvídatelný a v závěru si to nic nezadá ani s těmi nejvypjatějšími mafiánskými eposy. Zásadní pozitivní vliv na celý film má pak i velice výrazná atmosféra newyorských čtvrtí, opomenout nemohu ale ani působivé napětí, množství násilí a vulgarit, prostě to od začátku až do konce šlapalo a mě to zatraceně bavilo. Pekelná kuchyně mě zkrátka velmi překvapila svou výrazností, poutavým dějem, drsností, nekompromisností a skutečně alespoň za mě šlape na paty i těm nejslavnějším mafiánským filmům.(11.12.2020)

Príbeh sa zameriava na tri povahovo a osudovo rozličné ženy, ktoré ale niečo spája. Z tohto tria pre mňa osobne mala význam iba Elisabeth Moss. Ešte Tiffany Haddish mala ako tak motív, ale ten bol spracovaný tak nijak, čiže ma to neuchvátilo. Melissa bola v tomto filme naviac. Úúúplne zbytočná. Snažilo sa to byť ženskou gangsterkou a pár momentov tam bolo fajn, ale inak to bol slabý odvar toho, čo sa dá z tohto žánru vytrieskať. 6,2/10.(25.10.2019)

• - Natočeno dle limitované komiksové série „The Kitchen“ od vydavatelství DC/Vertigo Comics. (fiLLthe3DD)

• - Natáčení započalo 7. května 2018, skončilo v září téhož roku a probíhalo v New Yorku. Rozpočet činil 38 milionů amerických dolarů a celosvětové tržby činily pouhých 16 milionů dolarů. (fiLLthe3DD)