Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online (TV seriál)

• Japonsko

ソードアート・オンライン オルタナティブ ガンゲイル・オンライン

Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko, 2018, 12x24 min

Jósuke Kuroda

Tak od tohohle jsem měl velká očekávání, která byla zklamána, protože jsem si myslel, že další SAO se posune v čase a bude se známými postavami, jenže v tomhle případě je všechno jinak. Přesto se ale jedná o velice povedený kousek, i když s ostatními sériemi má jen společné prostředí - konkrétně část GGO a historii, která se odehrává. Časově se dá zařadit do druhé poloviny druhé série, kdy je krásně zmíněna událost o Zekkenovi prostřednictvím kamarádky hlavní postavy. Navíc tu máme několik různých zmínek o SAO, AO a GGO, takže to není alternativní svět, ale jen "vedlejší" příběh. Ten se zaměřuje na skupinové souboje v GGO prostřednictví eventu nazývaným "Squad Jam" a jako obvykle nesmí tu chybět otázka života a smrti, kdy hra a skutečnost je propojena. Člověk by si řekl, že nové postavy a hlavně vyčerpanost námětů, která byla znát v druhé sérii, nebudou působit tak zajímavě jako hlavní linka, jenže máme tu opět spoustu zajímavé akce, napínavých momentů, promyšlené taktiky, dramatických momentů (i když ten konec nebyl tentokrát tak dramatický), dobře propracovaných postav a správně zasazeného humoru. K tomu je tu perfektní animace a hudba, která krásně všechno podtrhuje.(30.6.2018)

• SonGokussj

Aneb když se růžový králíček Azurit rozhodne mluvit se svou Píčan (P-chan), kterou podmaňuje všechny okolo, hlavně holky. Na to, že se to jmenuje Sword art Online, tak tam není žádná Sword a vlastně krom Lore tam není o originální hře nic. Příběh mizerný, postava nezajímavá, hlavní "záporkyně" psychicky naprosto mimo normálního člověka, od začátku je jasné, jak to skončí, takže jen člověk sleduje ten průběh a diví se, čemu se v budoucnu ještě bude divit. Zábavné? Trochu ano. Pár zajímavých souborů, ukrutně utahané dialogy a jedna z nejhorších postav - Masochisto-San... P*čan Online 35 %(30.6.2018)

Vlastně mě docela překvapilo, že mě to tak bavilo. Celkově byl příběh docela solidní, měl hlavu a patu, a taky byl zakončen docela dobrým způsobem. Trochu mi vadil střih, kdy hlavně v posledních dvou epizodách ukončili vybičovanou scénu (nejen v těchto dvou) a přenesli ji do poslední epizody. Myslím, že to z toho konce udělalo více průměrnou záležitost. Určitě doporučuji si tohle anime shlédnout na jedno sezení.(1.7.2018)

Čekal jsem průšvih obřích rozměrů, protože vzít si takhle známou značku jako je SAO a udělat něco jako spin-off je velké riziko. Jistě dostane se vám pozornosti, velké pozornosti, tomu se nevyhnete, ale také se vám dostane srovnávání s originálem, tedy s něčím co je v tomto případě stále fenoménem s obrovskou fanouškovskou základnou a tam už to veselé být nemusí. Budou tací, co tomu dají 5* jen proto že to má v názvu SAO a budou i tací co tomu nedají ani jednu*, protože to není to jejich SAO, tohle je taky jasné... Pro spoustu lidí bude smutná absence Kirita a nebo kohokoli z jeho suity, jiní budou třeba až naštvaní, i toho se člověk dočká. Ale o čem to vypovídá, jaké je Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online? Měl bych se zaměřit na to a ne tu dávat k dobru obecně jasná fakta... Pro mě osobně je to velmi zábavná a svěží podívaná a to i přesto, že nevyhledávám "střílečky" (radši něco zabít pěkně na blízko, třeba mečem...) a tak mi svět GGO nijak extrémně neimponoval už v SAO, ale co mám hodně rád jsou výrazné charaktery. Musím přiznat, že se mi neskutečně líbila Llenn a Pitohui. Jejich vzájemná interakce i rivalita, ale i to jaké byly jako jedinci. Llenn jako ztělesnění roztomilé malé lolitky v růžovém, která mi díky své snaze, odhodlání a šíleným schopnostem prostě vyvolávala úsměv na tváři. Pitohui jako vyobrazení pro mě neskutečně přitažlivého a nadupaného psychopata. Jako by se v jednom anime sešla roztomilá lolitka a Hisoka v ženském provedení a soupeřili spolu v napjaté atmosféře kdy "šílenec chytá šílence". Jak já si tohle užil a ten závěr, já měl skoro chuť křičet na celý barák - teď jí tu palici ukousni!!! OK, není se mnou všechno v pořádku, nikdy nebylo a právě proto jsem byl tak spokojený a to i přes některé výrazné nedostatky. Třeba to, že svět mimo GGO mi tak přitažlivý nepřišel a postavy v reále už mě tolik nebavily. Také bych si odpustil mluvící P-chan. Ale kašlu na to a za sebe prohlásím tohle anime za úspěch, pro mě srovnatelný s první částí originálního SAO a odměním to 4*. Také opět zmíním, že studio 3HZ asi opravdu vytváří anime, která mě osobně vždycky sednou a to už celé 4 roky a že se těším, s čím přijdou příště... 8/10(30.6.2018)

• - V seriálu je spousta odkazů i na české zbraně, které používá i hlavní hrdinka, především vzor 61 Škorpion. Ve výloze obchodu se speciálnímy předměty můžeme také zahlédnout vzor 58. (UncleMorty)