Reklama

Reklama

Soprán smrti

(seriál)
  • Jižní Korea Saeui chanmi (více)
Drama
Jižní Korea, 2018, 3 h 2 min (Minutáž: 58–62 min)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Během japonské kolonizace Koreje se ženatý dramatik Kim U-jin zamiluje do sopranistky Yun Sim-deok, jedné z předních korejských feministek. (Netflix)

Recenze (3)

Kreptry 

všechny recenze uživatele

Krásná hudba. Doba, kterou jsem v korejské tvorbě ještě neviděla. Výkon hlavních postav byl.... výborný? Jong-suk Lee byl, je a bude moje slabina. A v posledních minutách mi padaly slzy jako hrachy. Prostě... perfektní. ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mi sedlo jak prdel na nočník. Miluju komorní příběhy bez ohledu na to, jak tragické jsou. Hymn of Death je o velké lásce, těžké době a boji sám se sebou. Oba hlavní hrdinové byli úžasní, ale Shin Hye-sun o maličko víc. Mám ji čím dál tím raději a s každou rolí je úplně jiná. Tragická láska v dobových reáliích, s nádhernou hudbou a vypracovanou kamerou plyne pozvolna a tři díly jsou tak akorát, aby člověk pochopil. No, pochopil... Jsou věci, které u Korejců nechápu ani po té spoustě let, ale už se nad nimi nepozastavuju, i když zrovna těmhle dvěma bych přála, aby se z korzetu předsudků a konvencí dokázali vymanit. No, vlastně to udělali, i když jinak než bych to asi řešila já. Titulky ()

Zajímavosti (1)

  • Ačkoliv se tvůrci dvoudílného seriálu nechali přímo inspirovat původním snímkem z roku 1991, jež se zrodil z rukou Ho-sun Kim, jihokorejského režiséra zodpovědného třeba i za takový filmový požitek, jako je filmový snímek Henequen z roku 1996, nehodlali opomenout některé z dalších skutečností, které jednu z prvních a vůbec nejznámějších korejských sopranistek Sim-deok Yoon (심덕윤), někdy přezdívané také jako Shimdok, během jejího života, trvajícího od roku 1897 do roku 1926, pronásledovaly. Sim-deok se narodila ve městě Pchjongjang, tedy v hlavní metropoli dnešní Severní Koree. Navštěvovala tam také dívčí školu Pyongyang Girls' Middle And High Schools, aby v roce 1914 vystudovala univerzitu Kyongsong Women's Teaching College, nacházející se v dnešní jihokorejské metropoli Soulu. Svoje další studium už podstoupila v Japonsku, v Tokiu, kde se také zamilovala do tamějšího korejského studenta U-jin Kim (우진김). Jenže ten byl v dané době již zadaný, ženatý a byl dokonce otcem dvěma potomkům, čekajícím na jeho návrat ve městě Mokpcho. Tragicky, nebo možná jen nešťastně zamilovaný pár, se na své zpáteční cestě do rodné země rozhodl skočit přes palubu přepravní lodě a ukončit tak svůj život, společně a ve stejný okamžik, ruku v ruce. Sim-deok se proslavila skladbou 'Psalm Of Death', někdy také nazývanou 'Death Song' nebo 'In Praise Of Death', v níž ji na klavír doprovázela její vlastní sestra, a kterou zachytila japonská nahrávací společnost Nitto. Skladba byla na korejském území uvedena do oběhu v roce 1926 a okamžitě se stala hitem. Dodnes je skladba považována za vůbec první populární korejskou hudební skladbu, označovanou termínem ppongjjak (뽕짝) nebo o něco populárnějším termínem trot (트로트). Život Sim-deok se na filmových plátnech objevil prvně již v roce 1969, kdy se o jeho ztvárnění zasloužil filmový režisér Hyeon-cheol Han. V roce 1991 se objevil již výše zmiňovaný snímek 'Death Song', za nějž režisér o rok později obdržel také prestižní filmové ocenění Grand Bell. (Conspi)

Reklama

Reklama