Piano no mori (TV seriál)

• Japonsko

ピアノの森

Forest of Piano

Animovaný / Hudební / Drama

Japonsko, 2018, 12x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

• Zíza

Bohužel postavy nejsou moc zajímavé, neustále se to točí v kruzích, kdy někdo někoho povzbudí, usměje se, chce být jako Kai, protože to je génius, který klavírní svět neviděl a jede se se zase od začátku. Hlavní postava je plochá, bez vývoje, to samé vlastně můžeme říct o seriálu – jediné, co se mění, jsou kulisy. Další mínus je animace, tak opravdu stála za prd, hlavně v té chvíli, kdy se začalo hrát na klavír a najednou to mělo horší animaci jak The Sims 2. Během sledování jsem ztratila zájem o celý seriál a dalo dost práce dokoukat ten poslední díl. Hodně slabé 2*. A to jen proto, že mám klasiku ráda.(25.2.2019)

Film byl pro mě velmi silným a kvalitním zážitkem, takže o to víc jsem zklamaný, že seriál na mě nakonec takový dojem neudělal. Co dodat, většina oprávněných výtek tu již zazněla s tím, že pro mě nejhorší je ta šeredná počítačová animace hry na klavír - ta zabíjí dojem opravdu silně... Zbytek dokážu s přimhouřením obou očí i přejít a některé, jako je přehnaný fokus na hlavního hrdinu, s ohledem na to že podtitulem mangy je "- The perfect world of KAI", i docela chápu, ale platí, že díky tomu je ubíráno na zajímavosti ostatních postav, snad kromě pana Ajina... Výsledkem je tedy spíše zklamání, že něco na co jsem se z počátku těšil a co mě zaujalo, je díky zpackanému provedení (animace, tempo příběhu, zpracování postav...) v podstatě jen průměrným (v některých ohledech i podprůměrným) anime. Na druhou stranu ale druhou sérii v lednu 2019 dám (protože jsem nečetl mangu a zajímá mě jak to dopadne) a budu se modlit, aby se autoři z některých chyb poučili, tohle je totiž jen za 4,8/10(9.7.2018)

• Scalpelexis

[Shlédnuto 5 epizod, drop] Tak jsem se zmýlil i zde. Věřil jsem, že anime založené a podložené tóny kasické hudby mi nemůže zkazit žážitek..což stále platí, ale bohužel v ostatních pasážích toto dílo silně pokulhává. První 4 díly jsou zkondenzovaný původní film a nepřináší vůbec nic nového, jen jeho převyprávění v poměrně horším provedení jak kvalitativně, tak v horším tempu. Je znát, že na stavbu příběhu nebylo tolik dáno a ten méně talentovaný zbytek z Gainaxu chtěl navázat svými novými díly; bez kontextu by to nejspíše vypadalo divně. Dobře, to, že se v pianovém anime přehrává Chopin pořád dokola i pochopím. Mnohem hůř to v mých očích odneslo grafické zpracování. Vrátily se mi nelichotivé sny z Welcome to the Ballroom, aneb anime o tanci kde se netančí. Zde se hraje na piano ale zároveň nehraje, protože jsme ve většině případů svědkové pouze zarputilých obličejů. V těch výjimečnějších chvílich, kdy tvůrci mají odvahu nám i ukázat práci rukou na klavesách, nastupuje nevoli podněcující počítačová animace, která mění klavíristu v ještě ohyzdnější stvoření co zelený otrava z Alzy. Do prkýnka dubového, to nikoho neuhodilo, když si to prohlíželi, že je to ošklivější jak shnilá zombie? Bohužel, i onen obyčejný kreslený háv je prosťoučký a laciný. Nicméně, i kdybych toto přešel, tak jak dějově, tak charaktery Piano no Mori nikterak nevyčnívá. Vše se točí kolem Kaie a Kaie samotného. Všichni chtějí být jako on, hrát jako on a v tomto smylsu je to unavující, jak je toto dítě glorifikováno či naopak, jak rozhodčí například bojují proti projevené genialitě. Je zde potenciál, neříkám, že ne, ale mě došla trpělivost a hlavní postavu nemůžu kvůli jejímu mizerně zpracovanému vývoji a vysoké míře otrávení vystát. Je očividné, že zde chybí rozpočet a proto je tento seriál takový, jaký je. Chce to vysokou míru tolerance a tu jsem tentokrát neměl. 2*(9.4.2018)

• SonGokussj

Jakožto hráč na piano: I call this bulls*it. Naprosto mimo realitu, koukněte se na Nodame Cantabile a udělejte vaším úším a srdci radost. Piano in rainless forest?!? 25 %(9.7.2018)

• Rachi

To nebyla dobře ivestovaná hodina života :( , až se divím, že jsem vydržela 3 ep. Kýč bez jakékoliv kvality .(7.12.2018)