Ostria - To telos tou paihnidiou

Ostria: The End of the Game

South Wind

Řecko, 1984, 93 min

Prostě si to představte: vezmete svoji zahnívající starou, jíž stejně potají zahýbáte s paničkou svého kámoše, k moři. A protože jste divní, tak tam jedete na nafukovacím člunu, je vás šest, a najdete si místo, kam nikdo nikdy nepáchne. Jenom vítr se prohání po úbočí a malá pláž s několika stromy skýtá potřebný stín. Máte skvělou výbavu, od petrolejové lampy až po zahradní sprchu. Bydlíte ve stanu, takovém tom rodinném se dvěma závěsnými ložnicemi, co u nás byly někdy v 70´s populární. I když nikoho z těch pěti nemůžete už vystát, zase tak moc vám nevadí. Pak se ale v blízkosti objeví vámi ještě netesaná vydra, je mladší, tělo se jí klene, pevná ňadra zkrápěná slanými krůpějemi... no prostě byste jí rádi přetáhli (pokud jste jeden z těch tří kníračů) anebo jí závidíte to, že vaši tři ponožkotrhači by jí fiknout bez váhání chtěli. A tak si začnete vymýšlet, co byste s ní udělali._________ Prostředí super (podle imdb se natáčelo kdesi na Krétě), i když já bych si pro takovou úchylárnu vybral opravdu opuštěný ostrůvek, kam se nikdo bosou nohou nedostane, vítr se tu prohání, cikády sice připomínaly cvrčky, ale co už, hrubopísčitá pláž a řecké moře. Hudba cajk, kamera cajk. A ten mix žánrů (PSYCHOLOGICKÝ/DRAMA/PODOBENSTVÍ) napovídá, že sice se nebudete nudit, ale taky víte houby, jak to vlastně dopadlo. Rebecca Pauly nahá.(11.3.2018)