Hrdinou je bývalý policista John Hatcher, specialista na boj s překupníky narkotik, znechucený životem i svou prací, plnou brutality a smrti. Od jeho úmyslu skončit s marným zápasem proti zlu, jej neodvrátí ani jeho šéf, ani pokusy překupníků vnutit mladým dívkám drogy, jichž je svědkem. Záhy se však zaplete do války gangů mezi jamajskými a kolumbijskými překupníky a on i jeho rodina se stávají terčem útoků jamajských gangsterů. John se musí rozhodnout a jeho rozhodnutím je boj. (oficiální text distributora)

sniper18

Hlavný rešpekt mu síce prinieslo až Prepadnutie v pacifiku, ale pre mňa je práve Muž so znakom smrti ten najsrdcovejší Steven Seagal, ktorý ponúka snáď najviac jeho trademarkov a tej najvyššej kvality. V rámci jeho tvorby som ho videl pomerne neskoro, asi až ako piaty, šiesty v poradí, ale po ňom sa už Seagal definitívne stal mojou žánrovou jednotkou. Dejovo je to na rozdiel od niektorých jeho ambicióznejších filmov len čisté béčko, ale téma pomsty je mu najbližšia, v tomto prípade za postrelenú neter a hlavne si treba chrániť rodinu likvidáciou celej mafie až po jej korene, čo je samozrejme naivné, ale vo svete filmu to funguje dokonalo. Síce sa nejedná o nejakú dynamickú akčnú jazdu od začiatku až do konca, hlavne celá prvá polovica sa v tomto ešte dosť drží na uzde, ale filmu to vôbec neškodí, aspoň dostanú veľký priestor postavy, ktoré si ma získali a samozrejme hlavne Steven Seagal, ktorý už má svojej pôvodnej násilnej práce dosť, ale keď si ho problémy nájdu aj v osobnom živote, využije všetky svoje skúsenosti a schopnosti, aby ich kompletne zničil. A v druhej polovici je to už ten najlepší Seagal, takže akcia strieda akciu. Ale predsa len sa tu nájde aj pár detailov, ktoré sa stále dali doladiť, napríklad woodoo atmosféra, ktorú sa film snaží navodiť v úvodnej fáze časom úplne zmizne, takže mi to prišlo zbytočné a bez tých pár scén by sa film určite obišiel, napríklad rituál s kohútom. A teraz už k samotnej akcii, ktorá je jednoducho vynikajúca. Súboje tu majú ešte výraznejší priestor, než v zvyšnejších seagalovkách, pričom majú nápaditú choreografiu, práve tu je aikido využité najlepšie, sú výborne prehľadne natočené a hlavne nadmieru drsné. Tu je Seagal prakticky až takým sadistom, miesto toho, aby protivníka rovno zabil, prípadne aspoň omráčil, tak mu často spôsobí brutálne zranenie a kričiaceho ho nechá s pokojným výrazom na zemi idúc si nekompromisne za ďalším, čím tu vlastne záporákom robí hotové peklo. A na tých drsných momentoch si tu teda dali záležať, hlavne zlomená ruka po perfektnom chvate v obchode alebo noha zlomená v kolene. A ešte ich vylepšuje aj skvelý výber protivníkov, zneškodňovanie takýchto jamajčanov so svojimi siláckymi rečami je o to zábavnejšie. Ale neprekvapuje ma, že tu Seagal dostal až dvoch černošských partnerov, inak by ho pre ten sadizmus mohli obviniť z rasizmu. Prestrelky sú tentoraz dosť v úzadí, ale aj tak pasáž s odstreľovacou puškou mám veľmi rád a poteší aj vydarená automobilová naháňačka. Takže tentoraz sa akcia nadmieru vydarila, ale ak mám byť konkrétny, tak najradšej mám celú časť v obchode a súboj s trojicou protivníkov. Sklamal ma jedine finálny súboj, ktorý vôbec nie je v Seagalovom štýle a prakticky neponúkne žiadny zaujímavejší chvat, ale zase má skvelé drsné niekoľkonásobné ukončenie. A sťažovať si nemôžem ani po stránke obsadenia, Steven Seagal v najlepšej forme, pričom má aj výborné hlášky, jeho sympatická rodina, Keith David a Tom Wright ako Seagalovi pomocníci a skvelí záporáci, hlavne démonický Basil Wallace, pri ktorom ma najviac prekvapuje, že sa už nikdy moc nepredviedol. A audiovizuálne je to jednoducho slušný štandard týchto kvalitnejších béčkových filmov prvej polovice deväťdesiatych rokov. Takže pre mňa je Muž so znakom smrti kultová klasika, ktorú som videl nespočetnekrát, na tie perfektné súboje a Seagala v najlepšej forme a prístupe sa môžem pozerať stále. 93% () (méně) (více)

korbitch22

já a já vidět všechno!já a já být všude!:-)spojení seagalovýho lámání kostí a magickejch woodoo šamanů z džamajky obchodujících z drogama je fakt super.navíc ten jejich vejlet na džamajku film příjemně okoření,hlavně tou neskutečnou kunděrou v bílejch šatičkách!tak jak to dopadlo?jeden myslel že je nepřemožitelnej a druhej že umí lítat.hmmm..... voba se spletli:-) ()

choze

V roce 1990 frčely v akčním filmu jamajské drogové gangy vyznačující se zlověstnou kombinací krutosti a woodoo folklórem. Našly si cestu do druhého Predátora a ve svém třetím filmu se s nimi musel mazat i Seagal, který měl čerstvě za sebou solidní komerční hit Těžko ho zabít, který při zanedbatelném rozpočtu 11,5 mega vydělal skoro 60 mega. Muž s cejchem smrti v lecčems připomene Seagalovu prvotinu Nico - hrdina provázaný s vládní agenturou (CIA bylo nahrazeno DEA), úvod v cizí zemi (po Vietnamu Mexiko, kde Seagal prožene mladého Danny Treja) a po přesunu zpět do Států hrdinu dožene minulost a on musí ze svého města vypráskat záporáky ohrožující jeho rodinu. Pár bitek, ve kterých Seagal předvede své aikido (rejža Little přiznal, že je jich ve filmu tak little, protože mu prý přišlo, že vypadají stejně a rychle se okoukají), nějaké to střílení, nějaká ta autohonička... A nezajímavý souboj na katany v závěrečné třetině, jež se odehrává na Jamajce. Tyhle rané seagalovky (s čestnou výjimkou Těžko ho zabít) mě nebraly už tehdy a neberou mě ani teď. ()

Tommassi3

"Prodávám, co chci a komu chci.. Kromě tebe !! Tobě bych, kurva, neprodal ani pot z mejch koulí .." ;) Jamajčany omrzel bob - Sáňkařský, ne Marley !! - i reggae, a tak se ve velkém vrhli do kšeftu s koksem.. A aby vypadali co nejpůsobivěji, přidali si do svého repertoáru i temná kouzla woodoo.. V jednom se však přepočítali !! Nasrali totiž bývalého nejlepšího agenta Johna Hatchera s ksichtem Stevena Saegala, kterej si po ztrátě všech iluzí jen toužil válet koule doma na kanapi.. A to kurva neměli dělat !! ;) Válečná mačeta tak byla vykopána a pytle se začaly plnit jamajskými mrtvolami.. Ale tahat jamajského drogového barona za dredy se zrovna dvakrát nevyplácí, a není proto divu, že je Hatcher brzy označen cejchem smrti.. A s ním i celá jeho rodina !! Z vykopané mačety se tak stává krvavá válka.. A protože tady je Steven ještě v plné síle, přichází s filmem, který spolu s Lovcem policajtů patří k tomu nejlepšímu, co kdy natočil.. Nejen on, ale i režisér Dwight H. Little.. Tady se není ani zdaleka čeho obávat, protože se svojí naopak pověstnou cejchou smrti Stevie přijde až o mnoho a mnoho let, faldů a nepočítaně příšerných videofilmů později..;) To už by však Jamese Newtona Howarda, který svým soundtrackem tenhle biják hodně vyšperkoval, ke spolupráci jen sakra těžko přemlouval.. ()

Joe321

Libovka. Tenhle film vyniká opravdu skvělým vymetáním se zloduchama. Seagal, DEA agent na důchodu, si to zase zavaří svojí dobrou vůlí někomu pomáhat. Tentokrát s drogovým gangem dredařů. A protože policajti jsou lamy, musí se do toho pustit sám. Při systematické likvidaci se nevyhne demolici poloviny města, výletu na Džamajku a naprosto geniálnímu pomalému lámání končetit. Seagal se s tim nepáře. Když se mu někdo nelíbí, ne že by ho zabil. On mu prostě zláme kosti a nechá ho řvát na zemi a jde si pro dalšího jamajčana. Občas to vypadá jako kdyby na ně aplikoval rozpočítávání, kdo bude žít a kdo ne. Museli mu dát taky rovnou dva afroamerické parťáky, protože by tohle jinak byla asi až moc silná rasisitická káva. Nejlepší smrt si Steven nechal pro hlavního záporáka, zamáčkne mu bulvy, zlomího ho přes koleno a ještě hodí do výtahové šachty, kde se po třiceti metrovém pádu nabodne, pro jistotu. Jinak stopáž je dobrá, žádné emocionální výlevy. Hlášky parádní a hudba jsou skvělé béčkové soundtrackové devadesátky. -"You fuck with my family, you die." ()

• Ve scéně, kdy je John Hatcher (Steven Seagal) v hudebním klubu na Jamajce, vystupuje právě jamajská hvězda reggae Jimmy Cliff. (korbitch22)
  • Steven Seagal (John Hatcher) napísal a spoločne s Jimmym Cliffom naspieval pieseň "John Crow". Jednalo sa o Seagalovo vôbec prvé spevácke vystúpenie. (m.a.t.o.)

Tekken rozkopne brány kin

Tekken rozkopne brány kin