Vražda v Bílém domě

Murder at 1600

Vražda v Bielom dome

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 107 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $25,804,707Tržby Celosvetovo $41,104,707║ Priemerný thriller, kde je základný koncept o sprisahaní na najvyšších miestach určite pútavý len je škoda že je to kvôli poslabšiemu režisérovi v takom mierne nesúrodom až dá sa povedať v jednoduchosti odbitom prevedení, kde nám dokáže ponúkať prevažne už niekoľko krát prevarené scény, takže dej stráca na akejkoľvek originalite a časom to príde ako ošumelí stereotyp, kde nepomôže k lepšej úrovni filmu ani celkom solídne obsadenie hercov. V mikro súboji podobnosti tém v boji o biely dom, jasne vyhráva Strážca, kde to má miestami skutočné grády. /50%/(9.8.2009)

Velice slušný filmek pro zpříjemnění večeru před spánkem. Lehce zamotaná kriminálka, ostatně jak už to kolem devadesátých let bylo zvykem. Wesley Snipes v parádní formě, vedle něj v neméně parádní formě Diane Lane. Obrovský obdiv zde zaslouží borec, kterého proslvila Mash - Alan Alda, bez kterého by v tomto dílku neměl práci Snipes. Pěkně to Alda vymyslel. No, v dnešní době počítačových slátanin, přeefektovaných hovadin a laciných zápletek bych uvítal více takových to vražd v Bílém domě! 65%(9.12.2013)

• Radko

Neveľmi zaujímavý krimi príbeh o policajtovi, ktorému vo vyšetrovaní vraždy ženy všetci hádžu polená pod nohy. Neváha sa prebiť zabezpečenými systémami a bojovať s prevahou, za neustálej snahy vyšetriť zločin. Lineárny dej bez prekvapení. Film zapadne do prachu detektívok o vraždách na miestach, kde sa tvorí politika štátu.(14.12.2004)

• GOREGASM

Konspirační thriller schématický a předvídatelný jako Wesleyho daňové úniky. Samotný Snipes se určitě cítí komfortněji v akčnějším žánru, a i když v podobných rolích nepředvádí prkenné výkony jako někteří jeho muskulaturní kolegové, jeho síla tkví jinde. Záda mu kryje sympatická, ale nevýrazná Diane Lane a za pomyslné spiklenecké nitky tahá Alan "Hawkeye" Alda (korejský syndrom z M*A*S*H* v praktickém provedení). Rozpačitý dojem nenapraví ani příběh, který se v koncovce promění v clichéfest a do televize patřící režisér Dwight H. Little svým kořením výslednou chuť zlepšit neumí. 45%(10.2.2012)

V celku průměrný trhiller, který nepřináší nic nového jen je obohacen slušnou zápletkou (vražda v bílém domě) jenže je do toho bohužel zapletena i politika a to mně tak nějak nebralo. Je to okořeněno lehkou akcí. Různé honičky a přestřelky. Je toho sice málo, ale v žádném případě to neškodí. Dominuje tady především thriller a ne akční žánr, takže to není vůbec na škodu ta skromná akce. Hodně velká škoda je zpackaného konce, který je opravdu slabší a na můj vkus příliš "frajerský". Začíná to frajersky a končí to frajersky. Jenže v tom hraje Snipes a on sám o sobě je frajer, takže se to dá zkousnout. A překvapilo mně, že v tom hraje Wesley Snipes, kterého vidím jako bijce. Ať už jako upírobijce, nebo jako borce, jenž se vypořádá s teroristama na palubě letadla (Přepadení ve vzduchu). Tenhle film zcela vybočuje z jeho dřívějších filmů a nutno podotknout, že mu to hodně přospělo. Diana Lane je jako vždy krásná a sexy a její výkon je taky. Nelíbila se mi postava Alana Aldy. Nejspíš jde ale o můj subjektivní názor. Docela dobře ztravené skoro dvě hodiny. Nelituju toho, že jsem je ztrávil zrovna s tímto filmem a to je důležité!(30.11.2008)