Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Na toaletě v Bílém domě objeví uklízečka mrtvolu mladé ženy. Vyšetřováním je pověřen detektiv Harlan Regis, pomáhat mu má agentka Nina Chance. Společně odjedou do bytu zavražděné ženy. Tady zjistí, že agenti FBI je předešli a odnesli si všechno, co mělo pro vyšetřování nějaký význam. Regisovi se přesto podaří objevit stopu. Najde lístek k vyzvednutí fotografií, na kterých mimo jiné objeví jednoho muže z ochranky prezidentova syna Kylea. Dřív než se stačí pátrání rozjet, šéf ochranky Spikings mu oznámí, že dopadli vraha. Podle jejich tvrzení je jím uklízeč, který se ženě bezvýsledně dvořil a na kritickou dobu nemá alibi. Regis vzápětí zjistí, že je sledován, a podle informací od Niny pochopí, že žena byla jednou z mnoha milenek prezidentova syna. Vyšetřování se pokusí překazit tajná služba, která chce oba detektivy zadržet. Všechny stopy naznačují, že vrahem je buď Kyle, nebo dokonce sám prezident. Regis s pomocí Niny zjistí, že důkazy byly podstrčeny. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (88)

genetique 

všechny recenze uživatele

Jeden z filmov, pri ktorom fatálne nechápem úplne nezmyselné nízke hodnotenia. Originálny scenár plný neočakávaných zvratov, dej pútavý a celkom napínavý, príjemní herci, netradične slizký Alda, samozrejme, že réžia a kvalita monológov sú na nižšej úrovni, ale jednoducho je to aj tak pre mňa silný nadpriemer. 80%. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

V Bílém domě byla nalezena mrtvá žena a vyšetřovatelem se stal zkušený Harlan Regis ve výborném podání Wesleyho Snipese. A jak jinak, za vším je špinavá politika. Zvolený námět je ohromnou výzvou, která se vydařila na celé čáře. Nikdo si není ničím jistý, hrozba číhá na každém rohu a dlouho se neví jaké a čí zájmy za tím stojí. Scénář je dokonale propracovaný a kvalitní režie ještě navýšila potenciál snímku. Napínavá atmosféra se drží celého vyprávění a neopouští obraz do poslední minuty. Tato detektivka to ani nepřehání s akčními scénami a jsou tu jen z nutnosti v rámci děje. A u Wesleyho Snipese očekávaně dokonalé. Alan Alda jako záporák překvapil a jeho slizkost je až k neuvěření. Skvělý výkon. Opravdu kvalitních detektivek není mnoho. Tato se povedla a může být vzorem. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $25,804,707Tržby Celosvetovo $41,104,707║ Priemerný thriller, kde je základný koncept o sprisahaní na najvyšších miestach určite pútavý len je škoda že je to kvôli poslabšiemu režisérovi v takom mierne nesúrodom až dá sa povedať v jednoduchosti odbitom prevedení, kde nám dokáže ponúkať prevažne už niekoľko krát prevarené scény, takže dej stráca na akejkoľvek originalite a časom to príde ako ošumelí stereotyp, kde nepomôže k lepšej úrovni filmu ani celkom solídne obsadenie hercov. V mikro súboji podobnosti tém v boji o biely dom, jasne vyhráva Strážca, kde to má miestami skutočné grády. /50%/ ()

GOREGASM 

všechny recenze uživatele

Konspirační thriller schématický a předvídatelný jako Wesleyho daňové úniky. Samotný Snipes se určitě cítí komfortněji v akčnějším žánru, a i když v podobných rolích nepředvádí prkenné výkony jako někteří jeho muskulaturní kolegové, jeho síla tkví jinde. Záda mu kryje sympatická, ale nevýrazná Diane Lane a za pomyslné spiklenecké nitky tahá Alan "Hawkeye" Alda (korejský syndrom z M*A*S*H* v praktickém provedení). Rozpačitý dojem nenapraví ani příběh, který se v koncovce promění v clichéfest a do televize patřící režisér Dwight H. Little svým kořením výslednou chuť zlepšit neumí. 45% ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Wesley Snipes překvapivě upustil od svých typicky akčních (kopancových) rolí a jeho detektiv z oddělení vražd, kterému hrozí vystěhování byla více než svěží změna. Pokud pomineme některé zbytečně frajerské eskapády (úvodní scéna se šílencem, závěrečná s prezidentem), jedná se o solidně napsanou a zrežírovanou kriminálku, se solidně zamotaným scénářem, kde je tak akorát akce, která je mimochodem natočená výtečně. Zamrzí několik logických kiksů a scénáristických nedostatků, avšak v konečném měřítku toho není tolik. Další relativně rutinní a průměrný kriminální film, avšak na zabití dvou hodin to rozhodně není zase až tak zlá volba. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (5)

Reklama

Reklama