Caravaggio - Duše a krev

• Itálie Caravaggio - L'anima e il sangue (více)
Trailer
Dokumentární
Itálie, 2018, 90 min

Život Michelangela Merisiho, který si podmanil umělecký svět pod jménem Caravaggio, má všechny charakteristiky poutavého příběhu. Nechybí v něm vražda, vypjaté emoce ani nezměrná krása. Intenzivní dokumentární film nabízí v dokonalé obrazové kvalitě jedinečnou příležitost prohlédnout si zblízka svůdný půvab jeho slavných obrazů. Dostal jméno vynikajícího florentinského umělce a jednoho z archandělů. Jeho talent mu předurčil úspěch, věčný souboj s vnitřními démony mu však nedovolil si ho užívat příliš dlouho. Jeho cesta z Milána na Maltu není výpovědí pouze o čtyřicítce obrazů, ale také o Caravaggiově ustavičném hledání svobody a sebe sama uvnitř své tvorby. Mistr světla a temnoty dostává v italském snímku hlas britského herce Jasona Flemynga a jeho podvědomí originální hudební podobu od Mattea Curralloa. Špičkové obrazové zpracování nabízí jedinečnou příležitost prohlédnout si zblízka svůdný půvab Caravaggiových obrazů, ocenit jeho typické kontrastní linie a poznat v obličejích jeho biblických postav známé tváře lehkých žen a žebráků. (Kinosvetozor.cz)

Trailer

Slasher

Přál bych si ještě víc expertních komentářů jednotlivých obrazů a interpretací, náhledů a detailů samotných, na úkor těch otravných, plitce uměleckých pokusů o dramatické rekonstrukce temně nepokojné duše mistra malíře. ()

Capri2016

Dokument, ktorý mal 2 tváre. Jedna tvár bola ukážka asi 20 najväčších diel veľmi realistického umelca Caravaggio s odborným komentárom o dielach, ich jedinečnosti, majstrovom štýle maľby a jeho práce so svetlom a tmou. Caravaggio, ktorý sa zaslúžil o vznik baroka bol majstrom výrazu postáv, kde výraz tváre hlavnej, ale aj vedľajších postáv boli neprekonateľné a divák sa ako keby mohol vnoriť do príbehu a pocitov postáv. Táto časť dokumentu bola na 5 hviezd. Ale druhá časť dokumentu, kde bol život umelca rozpovedaný formou príbehu moderného umenia (modern art performance) bol predsa len trochu veľa a ja osobne by som si viac užila rozpovedanie príbehu inou formou - možno viac formou historického zobrazenia jeho životopisu. Proste niekedy menej je viac a to platí aj na spracovanie životného príbehu tohoto génia. ()

Kulda24

Velice slibný dokument, u kterého by stačilo, aby jeden typ scén vystříhali pryč, a ihned by to bylo o hvězdičku lepší. S uměleckými dokumenty teprve začínám, ale jsou tu jedny z nejlepších analýz smyslu a významu obrazu, jaké jsem zatím mohl vidět. To je na seriálu opravdová síla. Co bohužel jeho síla není, jsou scény točené jako vnik do autorovy mysli. Do kontextu celého seriálu se moc nehodí a akorát mě většinou rozrušily od pozornosti. Nejsou ani nijak zajímavé a dlouhé monology textu, které jsou jimi proloženy, jsem přeskakoval. Škoda toho, celkově za 65%. ()