Reklama

Reklama

Fantom opery

  • USA The Phantom of the Opera
Trailer

Obsahy(1)

Mladá ambiciózní zpěvačka Christine Day (Jill Schoelen) nachází v zapadlé hudební knihovně dílo, na jehož autora se váže tajemná a hrůzostrašná historie. Ve chvíli, kdy toto (pro ostatní neznámé) dílo jehož část zazpívá, se odehraje podivná cesta časem. Ocitá se v Londnýně více než sto let nazpět ve vedlejší roli zdejší operní hry. V pozadí se začne objevovat temná postava Fantoma (Robert Englund), který se Christine tajemně představí jako její učitel, který ji může provázet cestou ke slávě. Začíná příběh plný lásky, zvratů a násilí. Ve chvíli, kdy si Christine uvědomí, že nedokáže opětovat lásku netvorovi, začne cesta krveprolití a zloby směrované vůči všem i zpěvačce samotné. Naposledy ji žádá o ruku v objetí plamenů, dříve než roztříštěné střepy zahalí zármutek čisté lásky. Finále celého dramatu odehrávající se již v současnosti skrývá nečekané odhalení. Jak pravil sám učitel - jen láska a hudba trvají navždy. (FIBO)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Svébytná verze proslulého románu, která rozhodně nezapře svůj ročník. Než na nějakou silnou romantickou linii a výraznou hudební stránku se film upírá na zajímavě hravý vizuál a - co je nejdůležitější - hororovou stylistiku. Slušný bodycount a skvělá maska Englundovy rozpadávající se tváře dělají ze snímku mnohem záživnější podívanou, než ty verze starší. Jinak mezi nejlepší scény se řadí přepadení v tmavé uličce a odstraňování starého ksichtu. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Radši bych zemřel, než abych byl poslouchal další večer to vřískající děcko." ,,Jak si přeješ." Příjemný horrůrek, který sice začíná v současnosti, ale záhy se přeneseme do Londýna 19.století, kde řádí Freddy Krueger coby fantom opery. Šťavnaté vraždění doprovází jeho sledování zpěvačky Christine, jež mu učarovala. Výborná je výprava - zejména prostředí divadla, hřbitov a podzemí - krysy, pavučiny, labyrint vlhkých chodeb a spousty svící. Mnohokráte zfilmovaný příběh nepřináší samozřejmě nic převratného, a pokud jej znáte, velkých překvapení se nedočkáte. Přesto jsou vcelku sympatické mordy některých postav i přenesení závěru opět do současnosti. Englund zůstane asi navždy ikonou nočních můr s obličejem bez kůže. Ostatně jeho maskování i odmaskování patří k zajímavým momentům... ()

Reklama

Gorehound 

všechny recenze uživatele

Vynikajúca verzia, updateovaná na "nightmareovské" 80s. Aj keď Englund tu dokazuje, že nie je len Freddy, vizuál je gotická krása, až prekvapujúco, vzhľadom na dobu(skôr mi to pripomenulo talianske kúsky) a gore naozaj stojí za to, aj keď to nie je gorefest. Masky sú až nechutné. Kostýmy, výprava super a dvojitý záver taktiež. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Francúzsky spisovateľ Gaston Lerouxe napísal v roku 1910 román "Le Fantôme de l´Opéra". Romanticko strašidelný príbeh o mladej ambicióznej speváčke, ktorú začne prenasledovať psychicky narušený fantóm parížskej opery, som už dvakrát prečítal. A videl som aj niekoľko jeho filmových spracovaní. Obzvlášť na mňa zapôsobila adaptácia z roku 1998 (Il fantasma dell´opera), ktorú natočil môj obľúbený taliansky režisér maestro Dario Argento. Príjemne ma však prekvapil aj americký snímok "Fantóm opery" (The Phantom of the Opera), ktorý vznikol v roku 1989, pod režisérskou taktovkou Dwighta H. Littlea. Malo to solídnu horrorovú atmosféru. Titulnej úlohy sa veľmi presvedčivým spôsobom zhostil herec Robert Englund. Freddy Krueger síce zostane asi navždy vrcholom jeho hereckej kariéry, ale musím uznať, že aj ako fantóm opery bol vynikajúci. *** ()

tron 

všechny recenze uživatele

Nekorunovaný kráľ sympatických sequelov a béčok Dwight H. Little (Halloween 4, Muž so znakom smrti, Anakonda 2, Zachráňte Willyho 2) a nekorunovaný kráľ hereckých hororových ksichtov Robert Englund alias Freddy Krueger sa koncom 80-tych rokov stretli, aby v spoločnosti izraelského (!) producenta Menahema Golama (Texaský masaker motorovou pílou 2, Do útoku, Cobra, Vládcovia vesmíru, Kyborg) previedli na plátna kín legendárneho Fantóma opery. Do party pribrali scenáristu Domčeka v prérii (ehm), začínajúceho Billa Nighyho a Englundovho zo série Nočná mora z Elm Street obľúbeného maskéra Kevina Yaghera. Fantóm je na jednej strane úžasný nápad, ale zároveň dosť mizerný príbeh. Mňa osobne fascinuje legendárna starobylá opera budovy, jej neuveriteľne tajomné a rozľahlé podzemie a tajomný fantóm, ktorý v ňom býva, ale zápletka, ktorá je okolo týchto jedinečných kulís vystavaná, mi pripadá nezáživná, až telenovelová. Možno si to pomysleli aj títo traja páni a tak príbeh obohatili o silnú, vydarenú, temnú a hororovú atmosféru a niekoľkými nechutnými scénami (ktorým tróni zrejme tá s „odlepovaním častí lebky“). Englund je každopádne dosť hrozný, scenár v podstate tiež a viaceré nápady WTF (SPOILER rámovanie úvodom a koncom zo súčasnosti – mám tomu chápať tak, že to, čo si herečka prestavovala po úraze v divadle neboli predstavy ani sny, ale spomienky na jej minulý život? SPOILER). ()

Galerie (41)

Zajímavosti (4)

  • Molly Shannon v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Tato verze Fantoma opery měla chystané pokračování. Robert Englund měl již v době vzniku filmu podepsanou smlouvu na druhý díl, jehož pracovní název byl Phantom of the Opera II. Z důvodu nepříliš silného ohlasu veřejnosti k prvnímu dílu ale k natočení pokračování nikdy nedošlo. Scénař, který byl již pro druhý díl hotov, byl přepracován a použit ve snímku Dance Macabre, v němž hlavní roli rovněž ztvárnil Robert Englund. (FIBO)
  • Masku fantoma vytvořil maskér Kevin Yagher. Toho si osobně vybral Robert Englund, který se s ním spřátelil, když spolu pracovali na filmech Noční můra v Elm Street 2, 3 a 4. (Veleknez)

Reklama

Reklama