Rychlý jako blesk

• Austrálie

• Kanada

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 1992, 95 min

Velmi poctivá osmdesátková nálada dirigovaná kdysi celkem nadějným režisérem. Fádní zápletku a nelogiku není třeba rozebírat, vypíchnout si ale zaslouží Brandon Lee. Ten na začátku 90. let nebyl úplně standardním hollywoodským kopáčem typu JCvD, protože mu do vínku bylo naděleno o malinko víc hereckého talentu než bylo zvykem u ostatních. Díky tomu jsou Lee-ovi momenty méně (nechtěně) úsměvné a bojové scény o to zajímavější, zde podepřené hodně vydařenou choreografii. Je jen otázka, zda-li by dnes Lee skončil v regálech dvdpůjčoven, já mám pocit že měl oproti ostatním hodně velkou šanci se udržet.(2.7.2008)

Typické béčko s excelujícím Brandonem Lee.Je znát čí krev mu koluje v krvi,jeho styl je výborný.Jako student Jake Lo své protivníky nijak nešetří.Náhodou se ocitne při vraždě vlivné osoby z podsvětí a musí čelit nátlaku mafie,ale i zkorumpované policie,která mu jde po krku.Po Showdown in Little Tokyo určitě jeho nejlepší film.(4.2.2008)

„Don't fear the weapon, fear the man.“ Akcí naplněná klasika 90.let, v níž se věčně polosvlečený syn Bruce Leeho má jako součást programu pro odstranění svědků co obracet. Občasná naivita patří k své době i žánru, stejně jako dabing Zounara a já osobně oceňuji mrštnost hlavního hrdiny, neboť podobnou rychlost dokážu vyvinout leda po kilu třešní a láhvi kefíru.. Povšimněte si proplešatělého poskoka bosse heroinové prádelny (Al Leong), jenž se mihl ve veletuctu snímků podobného ražení a jelikož jeho tvář nikdy neodpovídala trendům modelingu, dostal vždy jasné zadání: "Tvař se drsně, nic neříkej, předveď něco z kung-fu a smiř se s tím, že na konci bolestivě chcípneš, nebo v lepším případě dostaneš přes držku." Toto byl ten horší případ..(22.10.2012)

• PauloZ

Klasická 90ková akčňárna, kde se kulkama nešetří, přitom každá mine cíl. Hlavní hrdina bez šrámů sejme každého, kdo se na něj zle podívá a každá rána v pěstním souboji vyprodukuje stejný zvuk. Brandův akční spektát, založený pouze na jeho bojovém umu, jakémsi pofi ději a boxerském nátělníku, neboť Brandon přeci musel prodat to, na čem v posilce makal. Neni to skvělé, ale neni to ani úplně marné. Prostě 90ky v plné kráse i se soundtrackem.(13.3.2012)

Najlepsia akcna americka solovka Brandona Lee a môj druhy najoblubenejsi film s nim. Zostavovat poradie jeho najoblubenejsich filmov je rovnaka fuska jak u Jamesa Deana. Skoda, ze niektori velki talenti odchadzaju tak skoro. Film co sa tyka zapletky je taky solidny standard. Nic uchvatne, ale nastastie ani nic tak tupe a ohlodane na kost ako Tokio. V tomto filme dobre funguju vsetky postavy. Brandon je charizmaticky hrdina s mensim mindrakom ohladom dôvery v autority. Powers Boothe roztomily frfloš. Skvadra skvelych zaporakov a ich goril, takze sa tu mihne kopa znamych xichtov. Sklamanim je len sexy deva, ktora dvakrat sexy nie je a v erotickej scene vidno castejsie Brandonove prsia ako jej. Brandona som vzdy zboznoval ale v tomto ohlade nie. Hlavny dôvod preco davam bez vahania 4 hviezdicky su spickovo prevedene akcne sceny. Je tu kopa prestreliek behom ktorych Brandon zapozuje s dvoma pistolamy v John Woo style. Uz chybalo len paratko. No a najlepsie na celom filme su dokonale bitky so spickovou choreografiou. To ze su perfektne prehladne natocene snad ani netreba spominat. V tej dobe to bola samozrejmost. Pri bitkach niekolkokrat Brandon zlozi poctu Jackieho Police Story, ci uz jazdou na motorke alebo bitkou s vesiakom. Najlepsi je jednoznacne dost dlhy suboj s Al Leongom. Odvetu za ten zakerny chvat v Tokiu si vychutnal jak Brandon tak aj ja. Takze aj po rokoch ma toto dnes uz klasicke becko stale bavi a na konci mi pride vzdy luto, ze Brandon toho nenatocil viac. 7/10.(9.5.2016)

• Brandon Lee

• - Hlavní protagonista Brandon Lee si přál obsadit na pozici režiséra Johna Woo. Studiu si však jeho rukopis na snímku vidět nepřálo. (Monco)

• - Ve scéně, kdy hlavní hrdina projede oknem motorkou a spadne na zem, má krev na pravém koutu rtů. Při detailním záběru je zranění na levé části rtu. V dalším záběru je opět na pravé straně! (FilmFan24)