poster

Rychlý jako blesk

 • USA

  Rapid Fire

 • Slovensko

  Rýchly ako blesk

 • Velká Británie

  Rapid Fire

 • Kanada

  Rapid Fire

 • Austrálie

  Rapid Fire

 • Nový Zéland

  Rapid Fire

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 1992, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  Každou minútou som ľutoval, že som Brandona nemohol vidieť vo viac filmoch. Tým viac som si vychutnával tento. Možno pokrivkáva na hranici béčka, no kvalitného a hlavne nenudiaceho! Nepokúša sa rozvinúť nejakú hlbšiu myšlienku, akcia je dosť dobre spracovaná a rozporciovaná na minutáž aby sa malo na čo kukať. Hlášky tiež na úrovni, no proste zábavička. 75%.(5.6.2007)

 • klerik
  ****

  Možno sa na neho rýchlo zabudne, možno mohol mať lepšie akčné scény, možno lepší scenár, možno pôsobí príliš zastaralo... ale určite som sa dobre bavil...(2.5.2006)

 • kingik
  ***

  Příšerně schematický scénář, kdy už pět minut dopředu víte, co se stane (a ono se to opravdu stane) a do toho neumětel a béčkař na slovo vzatý Dwight H.Little, který v životě nepřekročil a nepřekročí hranici průměrného filmu. Akční scény jsou opět průměrné a vůbec ničím vyjímečné. Zesnulý Brandon Lee nepostrádal charisma i herecký talent, ale se zbytkem už je to horší. 60%(7.9.2010)

 • Flipnic
  *****

  Ve své době naprosto perfektní akční jízda. Brandon měl již v tomto filmu v kariéře skvěle našlápnuto, aby se mohl pustit do úžasné Vrány a skončit stejně jako jeho legendární otec ... Neuvěřitelná absurdita a tradégie. Každopádně film Rychlý jako blesk byl ve své době naprosto perfektní akční nářez. Scénář jednoduchý, ale pro akční film dostatečný a v podstatě super. Mladý student ovládající bojová umění se nechtěně připlete do cesty mafiánům, když se stane svědkem vraždy. A ti pak po něm od začátku jdou, policie, která si ho přebere je bezradná a tak mu nezbyde, než veškerou mafiánskou bandu postupně zrušit osobně. Brandon účelově používá tradiční Bruceho pohyby a způsob boje, které má před kamerou výborně zvládnuté. Úžasná hudba v některých scénách, naprosto dokonale choreograficky zvládnutý souboj v prádelně s dlouhovlasým kníratým číňanem, vymlácení celého baru plného mafiánů, rychlost, spád ... prostě paráda! Rok vzniku dává filmu ještě trochu starší vizualní stránku, ovšem je to již jasný přelom do další éry akčních filmů, které později začal točit Jet Li, Standham, Willis, Tony Jaa a další.(12.12.2007)

 • 5150
  **

  Akce vcelku dobrá, nicméně oproti ZÚČTOVÁNÍ V MALÉM TOKIU méně zábavné a v porovnání s počiny Van Damma konce 80. let (KRVAVÝ SPORT, KICKBOXER, LVÍ SRDCE) to má mnohem horší příběh. Potěšil zejména neokoukaný Brandon Lee v hl. roli a také skromný písničkový doprovod - balada "Can´t Find My Way" a "I´ll Be There" od rockové partičky Hardline.(25.5.2007)

 • - Hlavní protagonista Brandon Lee si přál obsadit na pozici režiséra Johna Woo. Studiu si však jeho rukopis na snímku vidět nepřálo. (Monco)

 • - Ve scéně, kdy hlavní hrdina projede oknem motorkou a spadne na zem, má krev na pravém koutu rtů. Při detailním záběru je zranění na levé části rtu. V dalším záběru je opět na pravé straně! (FilmFan24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace