Rudi na záletech

Krátkometrážní / Komedie

Rakousko-Uhersko, 1911, 4 min

První česká filmová společnost Kinofa produkovala v roce 1911 výrobu čtyř krátkých grotesek, v nichž sehrál hlavní roli všestranný umělec a bohém Emil Artur Longen. Uvážíme-li skutečnost, že nám do dnešních dnů zbyly z celé série pouze dva tituly (druhý je Rudi sportsman), je to o to více radostnější zážitek.(13.10.2009)

Kam se na toto hrabe Černý Petr :)(20.2.2009)

Rudi a jeho prehistorický .....tanga(11.8.2010)

Pitoreskní komická postava Rudiho vzešla z nápadu režiséra Antonína Pecha a pražského kabaretiéra E. A. Longena, který si vystřihl i hlavní roli. Záletník Rudi tajně šmíruje objekt svého srdce na plovárnu v Podolí (Majzlíkárnu), kde se převléká do dámského „koupacího úboru“ a odchází do bazénku vyhrazeného ženám. Jeho kamufláž je však brzo prohlédnuta. Masová honba za šmírákem vrcholí happyendem před vchodem do plovárny, u kterého již na Rudiho čeká vysněná slečna. Vedle koupaliště Pech točil na Novém Městě a Žofíně.(31.5.2007)

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Kamera 6/10/// PLUS: možnosti si pohrát s hudebním doprovodem u tohoto snímku funguje skvěle MÍNUS: doprovodná hudba je důležitou součástí, bez hudby to není ono, dochovaly se jen dva filmy ze čtyř./// Shrnutí: tento snímek jsem poprvé viděl při přednášce ve škole a k jeho němé verzi pustili spolužáci hudbu Time od Hanse Zimmera, to byl potom teprve dramatický zážitek. Doporučuji. S původní hudbou vyzní snímek komediálně./// Celkem 70%///(25.12.2017)