Reklama

Reklama

Arthdalská kronika

(seriál)
  • Jižní Korea Aseudal yeondaegi (více)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(30)

V bájné zemi zvané Arth budují obyvatelé starobylého města Arthdal a jeho okolí novou společnost a soupeří o moc. (Netflix)

Recenze (12)

Roby 

všechny recenze uživatele

S blížícím se koncem seriálu mi došlo, že slušně vykradli řeckou mythologii a tou brutalitou i krapet hry o trůny. Tagon jako drsný Zeus, Taealha jako Hera a Eunsum jako nešťastný polobůh Herkules, kterému stejně jako Eunsumovi házeli klacky pod nohy. Tanyu bych viděl jako Athénu nebo Artemis a takhle by se dalo pokračovat ještě dlouho. Jinak jsem rád, že Korejci zkusily plavání v jiném rybníčku než doteď. Oceňuji kostýmy a masky, které v seriálu vidíme, ale na rekvizitách mečů a sekyr by měli trochu zapracovat. Příběh byl dobrý, ale někdy až neskutečně zdlouhavé pasáže některých mini příběhů hlavně uprostřed seriálu už nudili. Celkově bych pochválil odvahu tvůrců, že se do něčeho takového pustili a přeji jim, aby to případnou druhou sérií zdokonalily a výrazně nepokazili. ()

Merkin 

všechny recenze uživatele

Ano. Přiznejme si to - první dvě epizody se musí přetrpět, ale když to vydržíte, čeká vás podívaná jako už dlouho ne. Na korejských dramatech mám ráda hned několik věcí: způsob, jakým Korejci zobrazují city, zejména lásku, je možná až dětsky naivní, ale právě to je romantika (někdy se čeká 16 epizod na jeden letmý polibek, opravdu tam spolu neskočí do postele po prvním rande), politika a intriky nejen, že jsou scénáristicky vybroušené, ale dávají hlavu a patu, mezilidské vztahy mnohdy musíte vyčíst z pohledů a náznaků, přestože hýbou dokonale dějem a pak - nádherná příroda, věrné kostýmy, majestátní výprava... ()

Reklama

Gada 

všechny recenze uživatele

Tento seriál se mi líbil. Byla to taková fantasy pohádka pro dospělé. Řada hlavních postav, propracovaný děj, vyprávějící o chamtivosti lidstva, třídním boji, náboženství a přátelství. Nechyběla romantika a tajemno. Krásné kostýmy, na kterých se nešetřilo. Joong-ki Song byl ve své dvojroli vážně úžasný. Rozhodně jsem nic podobného dlouho neviděla. Někdy si pustím znovu, proto dávám 4*. ()

Bumkybunny 

všechny recenze uživatele

Mňamkaaa. (Ne, vůbec jsem si nepošušňávala na Sayovi, vůbec ne...:9) Ale vážně - líbí se mi celkově prostředí, ve kterém se seriál odehrával - příjemná změna od současných a historických dramat, proti kterým nic nemám samozřejmě, ale mocmoc podporuju takovou tu možnost úplně se odvázat, kterou získáte jedině tím, že si vytvoříte vlastní svět, což tady krásně klaplo. Dvojrole je skvěle zahraná, námět i mytologie jsou super. Člověk je hrozně napnutý a těší se na dlouho očekávaná setkání postav, takže mi koukejte navalit druhou sérii. Hned. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Trailer https://m.youtube.com/watch?v=etY96gAW0bA Má to dost slabších míst, ale současně je zajímavé, že se Korejci do něčeho podobného pustili. Nadechli se k rozsahu nad jejich kapacity, ale mnohé dílčí věci zvládli dobře. Příběh mohl být lépe zpracován, ale celková myšlenka s Neanthalci a jejich míšenci je dost cool. Pokus vytvářet nelidské jazyky nedopadl zle. Některé přístupy byly až směšné, ale při pohledu na vizuální celek nelze nevyjádřit uznání za pokus. Jsem zvědavý, jestli série bude pokračovat. Taealha byla dost sexy, její vývoj byl zajímavý a pokud bych mohl poprosit, tak trochu víc té zajímavé vůdkyně klanu Momo (obecně je v tomto seriálu spousta koukatelných ženských postav - vzhledově je zajímavá například zde v hercích neuvedená Elena An https://www.idntimes.com/hype/entertainment/trisnaynt/potret-elena-an-pemeran-nunbyeol-di-arthdal-chronicles-c1c2/full). ()

Galerie (105)

Reklama

Reklama