poster

The Last Sharknado: It's About Time (TV film)

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2018, 90 min

 • ComicGuy
  *****

  Po 6 rokoch sa Sharknado dočkalo svojho ukončenia ,ktoré sa rovnako ako minulé diely nebojí ukázať svoju šialenosť. Nebudem hovoriť o všetkom ,čo sa vo filme udialo ,lebo to by som spoileroval a ja chcem aby si túto debilinu pozrel každý zvlášť! Za "Planet of Aprils" a totálne gýčovú finálnu fight scénu uďeľujem filmu titul čistého guilty pleasure a 5* Škoda ,že už je tejto šialenosti koniec...Alebo nie!?(15.10.2018)

 • Israha
  ****

  Žralokonádo se svým šestým dílem po vzoru mýtického hada Ouroborose zakouslo do vlastního ocasu, uzavřelo kruh...a k lehkému zklamání také tak trochu sežralo samo sebe. Dokud se dějová linka držela standardního "dostat se z bodu (nebo spíše období) A do období B a udělat co nejvíc blbostí, co jde", jde o svým způsobem zvráceně geniální záležitost, která přináší dokonalá camea a absolutně nic jí není svaté (Neil deGrasse Tyson jako Merlin bojuje v temném středověku vědou proti magii, Dee Snider coby westernový šerif řve "I'm not gonna take it anymore!" a kosí žraloky výstřely z koltu, Alaska Thunderfuck coby transsexuální Morgana kouzly vytváří drakožraloky chrlící oheň, The Offspring jako britští námořní důstojníci ostřelují žraloky americké vojáky ve válce o nezávislost), do toho v křídových žralokonádech lítají megalodoni, protagonisté letí na obřím pteranodonovi jménem Tara; Ziering se v postapo světě roku 20013 ptá, v kterém díle Deadpoola to jsou a Tori Spelling v roli jeho matky z alternativní časové linie se ptá, jestli spolu nechodili na střední. Ultimátní nářez, takhle nějak jsem si poslední Žralokonádo představoval...ovšem pak přichází zásadní ALE. V posledních cca dvacet minutách náhle režiséra a scénáristu napadlo, že postavy v rámci zakončení série potřebují něco jako "katarzi", a rodinná linka si zasluhuje patřičně dojemný konec - a tady se vytratí veškerá lehkost a sebeironie, zmizí pokleslý humor a v úporné snaze uzavřít bizarní příběh o cestování v čase do alespoň navenek smysluplného (pokud tohle slovo lze u Sharknada vůbec použít) a pokud možno šťastného konce vyznívá ten závěrečný chaos, co nastane, příliš na sílu a nepříjemně zdlouhavě. A v tornádu vířící Kleopatra, Hitler a Muhammad Ali to už nezachrání, protože pak se zbaběle resetuje timeline. Jakoby Ferrante a spol. na úplný závěr nesebrali odvahu na nějaký totální fuck off všem a všemu, což by tomuhle šest filmů trvajícímu magorskému nápadu slušelo, a tak nějak přiznali, že se za to boření veškerých zásad dobrého filmového vkusu přeci jen trochu stydí. A právě tady ti v tornádu vířící žraloci tak nějak pomyslně začali žrát sami sebe. Takže jen za čtyři...i navzdory dojemné závěrečné meteo vsuvce o tom, že podobně krásné počasí jako dnes se už zřejmě nikdy nebude opakovat.(24.8.2018)

 • anatheman
  odpad!

  Tímto dílem se smutně loučíme s koncem jedné éry. Éry tvůrčí svobody a alternativních vizionářských přístupů. Tato slova byla synonymní k pojmu Sharknado. Ačkoli první filmy této série měly svůj originální námět, pozdější kousky se snažily plout na vlnách popkulturních odkazů. A oba tyto přístupy určitě splnily svůj účel. Díl od dílu totiž intenzita absurdit stoupala, a proto byla série svým způsobem nepředvídatelná. Nicméně se musím přiznat, že jsem proměny alespoň rámcově odhadl. Bylo totiž zřejmé, že se po návštěvě vesmíru ve třetím díle dočkáme i teleportace a cestování časem, není-liž pravda? Poslední Sharknado se právě zaměřuje na posledně jmenovaný aspekt, jež je vypiplán do posledního detailu. Cestování časem pomocí timenados se dotkne několika historických... teda dobře - "historických" epoch včetně daleké budoucnosti. Nechci příliš vyzrazovat, neboť vás nechci připravit o zážitek, nicméně musím upozornit na na několik momentů. Tím prvním je zajímavé cameo Neila deGrasse Tysona, dále zde máme pozoruhodný odkaz na jeden nejmenovaný bájný meč, no a v neposlední řadě musím čtenáře připravit na široké využití Tary Reid/April. A ano, závěrečné finále také stojí za to. Tam jsou totiž vizionářské vizuální efekty série nasazeny na maximum. No nic. Už nečtěte můj komentář a zapněte si tento film. Musím říct, že mi série bude chybět. Poslední léta byla díky ní o něco světlejší.(22.8.2018)

 • Zewett
  ****

  Po shlédnutí předchozích dílů už tuhle prasečinu (respektive žraločinu) nemůže vidět náhodný divák ,ale maximálně bytosti trpící tornádofílií ,nádorem na mozku o velikosti žraločí ploutve ,fanda Beverly Hills 90210 a nebo člověk s nepřekonatelnou touhou sebetrýznění.Všechno! dialogy, efekty, "děj" je tak stupidní ,že člověk vyloženě očekává kdy se "herci" přiznají ,že to prostě dělají jen pro peníze a slíbí ,že už se na to vyserou.Pokud už jste si na tohle všechno ,ale zvykli v předchozích dílech a umíte selský rozum s částí nadbytečného IQ (máte-li ho k dispozici) zavřít na WC a spláchnout, je dost možné ,že se budete bavit! Já už se nemůžu dočkat ,až naporcuju vánočního kapra motorovou pilou ...(16.10.2018)

 • tom.nosek
  **

  Je to tu, poslední žraločí rodeo je za námi. První polovina jde určitě ve šlépějích lichých dílů, které byly vždy kvalitnější. Mám takový pocit, že ty dinosaury snad úmyslně udělali zlé. Gil a jeho helma, pomrkávání po historických postavách, Divoký západ. To všechno se daří poslednímu Sharknadu parodovat, přestože Sharknado tam už očividně prim dávno nehraje. Zhruba v 55. minutě, kdy se začne opravovat Novina minulost, se ovšem začínají zdivočelé vody uklidňovat a děj upadne to nudné splácaniny. Planet of the Aprils (kromě jména, to bylo fajn) nestojí za nic, a Steve už řeší totální hovadiny opravdu o ničem. Ve výsledku jde tedy o takové semi-dobré zakončení, s dobrými i zlými momenty. Určitě nepřekonává třetí Sharknado, které je jednoznačně nejlepší, ale určitě překonává ty z horších Sharknádích dílů. Závěrem Sharknádí žebříček: 3, 1, 5, 6, 4, 2.(20.8.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace