Zabijáci v Čechách

(TV seriál)
Dokumentární / Krimi
Česko, 2018, 7x25 min

Jan Žáček

1. Pomsta: Vrah Roubal toho spáchal hodně. Zůstaly za ním potoky krve a řada mrtvol. Některé vraždy mu dokázány byly. Jiné ne. Jeho okolí z něj mělo hrůzu. Bál se ho i soudce a proto mu dovolil málem uniknout spravedlivému trestu. V tomto filmu se vracíme především k drastické vraždě dvou Roubalových nepřátel, kterým ovázal nohy a krky smyčkami. Dvojice mužů, které odsoudil k smrti, se udusila tahem vlastní vahou. Působivě popisuje komisař Martin Kloubek.
2. Hodinoví vrazi: První republika. Dva bratři vtrhnou do hodinářského krámu. Umlátí majitele kladivem a železnou tyčí. Pak i jeho ženu v kuchyni a dceru v předsíni. Snědí připravenou večeři. Utíkají. Vražedné nástroje házejí do Vltavy. Ukradené předměty zakopávají na Vyšehradě. Postupně je rozprodávají. Kriminálka pracuje na 1 000%. Vrazi jsou dopadeni. Jeden z nich popraven. Druhý prchá z věznice. Působivě popisuje komisař Martin Kloubek.
3. Pro pár hadříků: Krátce po 2. světové válce. Lump pronásledovaný policií se ukrývá u polských hranic. Pašuje zboží, obchoduje s dalšími pašeráky. Má velmi slušné příjmy. Nestačí mu to. Naláká hezké látky chtivou ženu do lesa. Tam ji ubije sekyrkou. Okrade ji o peníze, které měla připravené na kšeft. Zase utíká. Chce si vybudovat novou existenci. Všecko propije a prokouří. A potom už... Zatčení a šibenice. Působivě popisuje komisař Martin Kloubek. (CS Film)

topi

Zatím jsem viděl díl o Roubalovi a ten mě připadal spíše jako instruktážní video pro lidi, kteří se chtějí naučit tomu, jak svazovat lidi do kozelce takzvanou "mafiánskou smyčkou." Roubalovy dvě vraždy dělaly jen jakési pozadí a další jeho mordy nebyly vůbec zmíněny. ()