Wunderland

Peter Wigand

Dean Bloxom

Scénografie:

Chris Canfield

Válečný film, který asi ničím moc nepřekvapí, ale většinu doby jsem u něj měl pocit, že by se skutečně mohl odehrávat během druhé světové války. Uniformy a jejich materiály tomu celkem odpovídaly, stejně jako vybavení, které vojáci měli. Ale jinak snímek spíše průměrný, tedy koukatelný.(22.3.2018)

• baclajean

Tak prvá štvrťhodinka presýtená pomerne peknými detailnými zábermi kamery predovšetkým na prostredie (listy, les a pod.), relatívne uveriteľné herecké výkony, keď tu zrazu prvá scénka s tankami, stret s nemeckým nepriateľom. Ten záber bol horší než nejaký céčkový film. To ma dostalo späť na zem a povedal som si, že z tohto nič prevratne excelentné nebude. Ideme ďalej - vyčkávanie na Nemcov, ktorí sa blížia lesom, a už sú tak blízko, že by na skrytých "hrdinov" v zákopoch aj dopľuli, no napriek tomu, že tí trčia asi polovicou tela, Nemci sú slepí a iba pochodujú, nik si nič nevšimne. Chytám sa za hlavu znova. Začne prestrelka, nik nekričí vôbec nič, ani slovo, ani Nemci. Žiadne pokyny, len si všetci bez slov kľaknú a ľahnú a strieľajú, ako malí šarvanci, ktorí okolo domu hrajú "dole dole". Jeden z najväčších prešľapov režiséra bolo, keď dopustil, aby v jednom zábere napadla dvoch vojakov približne šestica Nemcov, no v druhom zábere to už boli iba dvaja Nemci.(3.4.2018)